هر چی دلت بخواد
 

یک زن هرگز از ابراز عشقهای مرد زندگیش خسته نخواهد شد.به زبان آوردن دوستت دارم موجب می شود که زن به عشق واقعی مرد زندگیش پی ببرد و آن را احساس کند.
-
یک زن به دریافت عاشقانه چند شاخه گل،هدایای کوچک و ابراز عشق های بی اختیار،عشق می ورزد.

-زمانی که مردی به زنی چند شاخه گل تقدیم می کند و یا یادداشت های عاشقانه اش را نثارش می دارد،به آن زن اجازه می دهد تا بداند تا چه اندازه منحصر به فرد است.

-وقتی زنی عاشق می شود،احساس زیبایی و زنانگی در او به چندین برابر می رسد.

-نوازش یک زن به او قدرت و انگیزه برای زندگی کردن می بخشاید.

-یک زن همیشه دوست دارد از عشق همسرش نسبت به خودش مطمئن شود.

-پیش از اینکه زنی قادر به احساس عمیق برقراری رابطه جسمانی باشد،به احساس عشق،نوازش و ملاطفت نیاز دارد.

-زنان ابتدا کیمیای روح و عاطفه را احساس می کنند و بعد به کیمیای جسم پی می برند.

-لحظاتی که مرد،دستهای زنی را در دست می گیرد و او را لمس می کند،لحظاتی هستند که زن به آنها عشق می ورزد.

-هدف یک زن در برقراری رابطه جسمانی،شور شهوانی نیست.بلکه مقصود او لذت بردن از صمیمیت،عشق و ملاطفت در کنار شور جسمانی است.

-هنگامی که زنی بداند فقط اوست که راه به قلب شریک زندگیش دارد،در عرش سیر خواهد کرد.

-یک زن هرگز مشکلاتش را دسته بندی نمی کند،در صورتی که زمانی که غمگین و ناراحت باشد،تمامی مشکلاتش از کوچک و بزرگ به دلش هجوم می آورند.

-یک زن هنگامی سکوت می کند که دردهای نهفته در دلش بسیار عمیق است و یا اینکه به مرد مقابلش آنقدر اعتماد ندارد که سخن دل با او بگوید.

-وقتی مردی با دلسوزی و توجه به مشکلات زن گوش می سپارد و از ارائه راه حل می پرهیزد،احساس عشق و بلوغ را در او دو چندان می کند.

-مردان و زنان در برابر فشارهای عصبی واکنش های متفاوتی از خود نشان می دهند.دراینگونه مواقع زن نیازمند نزدیکی و درک طرف مقابلش می باشد،در صورتی که مرد به تنهایی احتیاج دارد.

-هنگامی که اظهارات و اعمال زنی بیهوده تلقی می گردد،او برای مطرح شدن شروع به ابراز نظریات مخالف و عدم توافق می کند.

-به جرات می توان گفت به جز در موارد انگشت شماری،هیچ چیز بیش از سخن گفتن بر علیه یک زن به او آسیب نمی رساند.

-زن درست مثل یک موج است،به هنگامی که عشق در قلبش به ظهور می نشیند،اعتماد به نفسش در حرکتی مواج به اوج می رسد.

-هنگامی که موج احساسات یک زن به اوج می رسد،به هیچ عنوان محدودیتی در ارائه عشق نمی بیند.

-مردها همواره باید بدانند که هر گاه زنی رنج و عصبانیت خود را بیرون بریزد و آشکار نماید،احساس آسایش و آرامش بیشتری می کند.

-این نکته را به خاطر بسپارید که هر گاه زنی در اوج فوران خشم و غم قرار گرفته باشد،به هیچ عنوان تقصیری را به گردن نمی گیرد.

-وقتی زنی از موضوعی می رنجد،مرد باید ضمن همدردی با او نشان دهد که برای غم او نگران است،سپس سکوت اختیار کند تا آن زن بتواند احساس همدردی اش را حس کند.

-دردناک ترین مسائل برای بعضی از زنان،عدم پذیرش،قضاوت نادرست و ترک شدن است،چراکه امکان دارد این باورها در عمق ضمیر ناخودآگاهشان آنان را به سوی این تصور نادرست سوق دهد که لیاقتشان بیش از این نیست.

-ماهیت یک زن،درخواست تایید امور است.


-
در صورتی که مردی در مقابل پیشنهادات یک زن از خود مقاومت نشان دهد،زن با این حال که مفهوم این مقاومت را درک می کند،اما هیچ گونه توجهی به آن نشان نمی دهد.ولی در این زمان احساس می کند که مرد به او احترام نمی گذارد.

-بسیاری از زنان به این علت که نمی خواهند کسی ایشان را نیازمند بداند،نیازهایشان را انکار می کنند.

-حتی در صورتی که زنی بپندارد نیازها و خواسته هایش برآورده نخواهند شد،اجتناب از بیان آنها و قصد انجام دادن تمام کارها به تنهایی،اشتباه بزرگی است.

-یک زن باید بیاموزد که چطور نیازها و تمایلات خود را بدون نکوهش و یا تزلزل ابراز دارد و این نکته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

-امروزه بسیاری از زنان از اینکه عشق می ورزند،اما در عوض چیزی دریافت نمی کنند،رنج می کشند،آنان به دنبال وقفه ای می گردند تا در این زمان تنها به خود بیندیشند و توجه کنند و در خلال آن وجودشان را بهتر کنکاش و کشف کنند.

-یک زن جوان در اوج جوانی مایل است برای برآوردن تمایلات شریک زندگیش خودش را فدا کند.

-یک زن بطور ذاتی از توانایی نامحدودی در شاداب ساختن دیگران برخوردار است.اما وقتی آن زن لبخند می‌زند،لبخندش به این معنا نیست که در اوج شادابی و خوشحالی قرار دارد.

-همیشه زنان به همان اندازه ای که در توان دارند.بخشش می کنند و در این زمان به خاطر می آورند هنگامی که آنان به بخشش نیاز داشتند،تا حدودی کمتر از این اندازه،به ایشان بخشیده شده است.
-
اغلب زنان با آنچه همسرشان می خواهد به راحتی موافقت می کنند،اما این کار به این معنا نیست که خواسته همسرشان دقیقا همان باشد که آنان می خواهند.

-یک زن،هرگز به کارهای خودش و همسرش امتیاز نمی دهد،بلکه شوهرش را آزاد می گذارد و تصور می‌کند او نیز به همین ترتبیب آزادش گذاشته است.

-وقتی زنی به ثبت امتیازات می پردازد،ممکن است موضوع بسیار کوچکی در نظرش به اندازه امری بسیار بزرگ به شمار آید.پس امکان دارد یک شاخه گل سرخ بتواند برای شما امتیازات فراوانی به همراه داشته باشد.

-یک احساس پنهان در درون زن به او می گوید نمی خواهم خواسته هایم را برایش بگویم،اگر عشق او به من واقعی باشد،خودش از نیازهایم مطلع می گردد.
-
مردان و زنان باید به خاطر داشته باشند که همسرشان به هیچ عنوان خود بخود از نیازهایشان،مطلع نیست.
-
زنان نمی پسندند که شوهرانشان،برآورده ساختن نیازهایشان را به دست فراموشی بسپارند.به همین علت،دست از نق زدن بر می دارند و به حمایت شوهرانشان می پردازند.

-یک زن باید احساس کند که مورد احترام قرار گرفته و به بهترین وجه در خاطرها می ماند.در این صورت نادیده گرفته شدن برایش همچون امری است که دربخش انتهایی فهرست شخصیتش قرار می گیرد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

اخیراً یکی از موسسات جامعه شناسی و مشاوره خانواده در امریکا نتایج تحقیقات خود را در مورد علل گرایش جوانان به همجنسگرایی و عدم تمایل آنها به ازدواج منتشر کرده و به نتایج جالبی دست یافته که به طرح یکی از آنها میپردازیم.

این موسسه با طرح پرسش از 2000 دختر و پسر که تمایلات همجنس گرایانه داشتند و یا تمایلی به ازدواج در خود نمیدیدند دریافت که اینگونه ناملایمات رفتاری جوانان جامعه میتواند ریشه در گذشته و شرایط محیطی و نیز نحوه رفتار والدین با آنها داشته باشد.

30 درصد از پسران و 25 درصد از دختران ابراز میداشتند که در دوران کودکی و نوجوانی تحت تاثیر رفتار سوء والدین نسبت به خود بوده اند. از جمله از این رفتارهای نامناسب میتوان به عدم ابراز محبت کافی، کودک آزاری، تنبیه بدنی، تبعیض بین فرزندان، عدم توجه، مقایسه تحقیر آمیز با کودکان دیگر و ناهنجاریهای گفتاری مثل دشنام گویی  اشاره کرد.

یکی از پسران از نحوه رفتار مادرش در دوران کودکی شکایت میکرد. وی میگفت مادرش بسیار به او دشنام میداد و هیچگاه محبت نمیکرد و همیشه با رفتار ناپسندش موجب تحقیر و سرخوردگی او می شد. ولی در عوض پدرش با محبت های بسیار باعث شده بود تا وی از لحاظ عاطفی به پدرش گرایش پیدا کند. به مرور زمان این پسر نسبت به  زنان ذهنیتی کینه جو و بد پیدا کرد به نحوی که به سختی میتوانست با جنس مخالف خود ارتباط عاطفی برقرار کند و هیچ علاقه ای نیز برای این کار در خود نمی دید. همیشه کناره گیری میکرد و سعی مینمود بیشتر وقتش را با دوستان پسر خود بگذراند. همین امر موجب شد گرایشات جنسی نامتعارفی نسبت به همجنسانش پیدا کند.

یکی از دختران نیز که به دلیل رفتارهای ناپسند پدرش و محدودیت های شدیدی که وی در دوران کودکی و نوجوانی برای او قائل شده بود، تمایلات همجنسگرایانه پیدا کرده بود، اینطور بیان میکرد که سوء رفتار و گفتار پدرش و برخوردهای زشت و غیر انسانی او، حس تنفر و انزجار را نسبت به مردان در وی ایجاد و تقویت کرد به نحوی که دیگر حاظر نبود با هیچ جنس مذکری در ارتباط باشد و از همگی آنها فراری بود و دوری میکرد. اعتمادش را به کل از دست داده بود و همه مردان را مانند پدرش فرض میکرد که توان ابراز هیچگونه محبتی به وی را ندارند. او نیز به مرور زمان به همجنس خود تمایل پیدا کرد.

در بین افرادی که ازدواج نکرده بودند نیز این گونه سوء رفتارهای والدین مشهود بود. نکته شایان توجه این است که به غیر از سوء رفتار نسبت به کودکان، سوء رفتار والدین نسبت به یکدیگر نیز یکی از موارد مشترک بین اینگونه جوانان بود.

یکی از این افراد اظهار مینمود که در دوران کودکی شاهد مشاجرات مداوم و پایان ناپذیر پدر و مادرش بوده که تاثیرات جبران ناپزیری در آینده وی برجای گذاشته است. او میگفت هیچ گاه ندیده که پدر و مادرش به هم ابراز علاقه کنند و یا کلام محبت آمیزی به هم بگویند. تنها چیزی که به خاطر داشت دشنام گویی آنها به یکدیگر، زد و خوردهای فیزیکی و دیگر ناملایمات بود. حتی پدر و مادرش از زمان کودکی وی تا بحال شبها جدای از هم میخوابند و هیچ رابطه عاطفی بین آنها مشاهده نمیکرد. همین امر باعث شده بود او نیز تمایلی به ازدواج نداشته باشد چون فکر میکرد ممکن است سرنوشت خودش نیز مانند والدینش شود.

کودکان در سنین پایین به شدت تحت تاثیر رفتارهای والدین خود هستند و این رفتارها میتواند در آینده فرزندان نقش بسزایی ایفا نماید. والدین باید با ابراز محبت به یکدیگر و به فرزندان خود به آنها عشق ورزیدن و محبت کردن را بیاموزند و از رفتارهایی نظیر کم محبتی، بی توجهی، تمسخر فرزندان، مقایسه با کودکان دیگر، ایجاد محدودیت غیر منطقی، تبعیض بین فرزندان و هرگونه ناهنجاریهای رفتاری جداً بپرهیزند چراکه اینگونه ممکن است آینده و مسیر زندگی فرزندان خود را به کلی تباه و نابود سازند تا جایی که در برخی از موارد راه برگشت و جبران نخواهند داشت.

کودکانی که در سنین پایین از کمبود محبت والدین رنج میبرند و یا والدین آنها به یکدیگر محبت نمیکنند و احترام نمیگذارند، قطعا در جوانی راه افراط و تفریط پیش خواهند گرفت و از سلامت روان مناسبی برخوردار نخواهند شد. لازمه یک جامعه سالم و شاداب، وجود سلامت رفتار و اندیشه است و این نیز جز در سایه خانواده های سالم و هوشیار تحقق نخواهد یافت.

 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

ناهنجاری های روانی وجنسی به شکل های مختلف در طبقات مختلف و در شهرهای مختلف افزایش یافته و مسائل جنسی در راس تابوهای مهم قرار دارد زیرا افشای آن راحت نیست، و عمدا" زنان قربانیان این ماجرا هستند. این پنهانکاری و ترس از آبرو، متجاوزین را جری تر کرده و تقریبا به صورت اپیدمی جنسی درنقاط مختلف در آمده است .

تجاوز خشونت است و خشونت مسئله اجتماعی است ، نگاهی کوتاه داشته باشیم به تجاوزهای جنسی و تنوع آن ها در مناطق مختلف کشور:

چه کسانی بیشتر مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته اند ؟

اکثر مواقع زنان و دخترانی که با پوششهای نا مناسب در سطح جامعه هستند اولین انگیزه مورد تجاوز قرار گرفتن  از سوی تجاوز گر را که همان تحریک شدن جنسی است در ذهن تجاوز گر بوجود می آورند البته این بدان معنی نیست که افرادی که پوشش مناسبی دارند هیچ وقت مورد تجاوز قرار نخواهند گرفت اما از آنجایی که تحریک جنسی اولین سبب تجاوزات جنسی میباشد این تحریک از سوی زنان و دخترانی که پوشش نا مناسبی دارند زودتر منتقل می شود . من منکر مدگرائیی جوانان نمی شوم اصلا مدگرائی یک میل طبیعی در جوانان میباشد و جوانان دوست دارند لباسهای به مد بر تن کنند اما مد لباس باید بر گرفته از الگوهایی باشد که با فرهنگ ما همخوانی داشته باشد بعنوان مثال اگر در فلان منطقه از جهان مد شد که دختران شلوارک به پا کنند و بیرون بیایند آیا جوانان ایرانی هم باید با شلوارک بیرون بیایند ؟ سوالی که اینجا مطرح میشود اینست که علت تجاوز چیست آیا محدودیت در روابط جنسی باعث بروز تجاوزات جنسی می شود ؟ پاسخ منفیست چرا که اگر این عامل به تنهایی باعث پیدایش پدیده تجاوزات بود در کشورهای غربی که روابط جنسی محدودیتی ندارد نباید هرگز تجاوزی صورت می گرفت این در حالیست که فقط در سال 2004 میلادی در ایالت نیوجرسی امریکا بیش از 1300 مورد تجاوز جنسی صورت گرفته است . تجاوز می تواند ریشه روانی داشته باشد در اکثر تجاوزات به گروهای همجنس فرد تجاوز گر خود در دوران کودکی یا نوجوانی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته یا با صحنه ای هولناک در این مورد مواجه گشته .

توصیه هایی جدی برای جلوگیری از اینکه مورد تجاوز یا آزار و اذیت جنسی قرار بگیریم :

نقش دختران و زنان :

از آنجایی که درصد بیشتری از افرادی که مورد تجاوز قرار گرفته اند از پوشش مناسبی برخوردار نبوده اند رعایت پوشش مناسب حداقل در مکانهای خلوت توصیه می شود.

روابط دوستی بین دختر و پسر  خیلی از روابط دوستی بین دو جنس مخالف با تجاوزجنسی یا با روابط جنسی روبرو بوده از جهت توصیه جدی من به خانمها عدم اعتماد در این مورد خاص به طرف مقابل میباشد فراموش نکنید اگر دختر و پسری در مکانی تنها کنار یکدیگر باشند خواه یا نا خواه وسوسه های جنسی در ذهن آن بوجود می آید . برای جلوگیری از این وسوسه هرگز پیشنهاد رفتن به خانه یا مکانهای خلوت را از طرف مقابل خود قبول نکنید .

حقیقت تلخ در این باب :

پسر جوانی به نام خسروپس ازاغفال زنان ودختران وبرقراری ارتباط جنسی از صحنه آزار جنسی فیلم بر داری می کرد .( روزنامه شرق 27 دی 83) کرمان.

خسرو با ابراز عشق به زنان ودختران و برقرار کردن رابطه تلفنی وتقاضای ازدواج دختران را اغفال و به خانه اش می کشاند وبه آزار جنسی آنها می پرداخت .
در بازرسی خانه خسرو یک دستگاه دوربین مدار بسته که به صورت کاملا حرفه ای نصب شده بود که از صحنه های تجاوز فیلم برداری می کرد .با تهدید به تکثیر و توزیع فیلم ها در شهر دختران فریب خورده را از شکایت منصرف می کرد .

سوار خودروهای مسافر کش سخصی بدون ارم هرگز نشوید :

به سن و سال راننده نگاه نکنید به اینکه زن کنار وی نشسته نگاه نکنید امکان دارد تمامی این عوامل برای جلب اعتماد شما باشد اگر به هر دلیل مجبور بودید سوار خودروهای مسافر کش شخصی شوید قبل از سوار شدن پلاک خودرو را یادداشت کنید یا به خاطر بسپارید اگر راننده از مسیر اصلی منحرف شد و یا به هر دلیل به رفتارهیا راننده یا عواملی که در خودرو هستند مشکوک شدید فورا از راننده بخواهید که خودرو را متوقف کند و پیاده شوید .

حقیقت تلخ در این باب :

این دختر در شرق تهران وقتی سوار پیکان مسافر کشی شد با تهدید راننده به جنگل های لویزان برده شد ومورد تجاوز قرار گرفت . در پی انتشار اخبار تجاوز در لویزان تعداد شاکیان که در جنگل لویزان مورد تجاوز قرار گرفته اند بیشتر می شود و تاکنون به 8 نفر رسیده است .متجاوز به نام حبیب در یک تعمیر گاه ماشین کار می کند و ماشین هایی را که برای تعمیر می آوردند از تعمیرگاه خارج می کرد و در نقش آژانس و مسافرکش زنان و دختران را سوار و با تهدید ، آنها را به جنگل لویزان برده به آزار جنسی آنها می پرداخت .

وی در مرداد ماه زمانی که قصد تجاوز به دختری را داشت توسط مامورین گشت دستگیر شد. نخستین شکایت از سوی یک دختر دانش آموز مطرح می شود . این دختر توانسته بود از دست حبیب فرار کند وچند شماره اول و رنگ خودرو را در اختیار پلیس قرار بدهد .

ازرفت و آمد در مکانهای خلوت و در ساعات شب در حد توان خودداری کنید .

نقش والدین :

اطلاع رسانی و آگاهی به فرزندان از وظایف اصلی خانواده ها میباشد اولین قدم برای آگاهی دادن به فرزندان برقراری رابطه ای دوستانه با فرزند میباشد نباید به گونه ای در زمینه روابط جنسی یا آگاهی در مورد تجاوزات جنسی با فرزندان خود صحبت کنید که در ذهن آنها اینگونه شکل بگیرد که صحبت کردن راجع به این موضوعات بی حیائی است با فرزندان خود دوست باشید .

پارتی ها و مهمانیهای در اصطلاح تاریک :

اغفال شدن توسط نزدیک ترین به اصطلاح دوست شما  درصدی از تجاوزات در پشت پرده مهمانیهای و پارتیها شکل گرفته اکثر این افراد به درخواست و به اعتماد دوست نزدیک خود در اینگونه مهمانی ها شرکت کرده اند و متاسفانه مورد تجاوز قرار گرفته اند این بدین معنی نیست که همه مهمانی ها دارای محیطی نا مطلوب است اما بهتر است قبل از رفتن به مهمانی از مکان آن و افرادی که در آن مهمانی شرکت کرده اند  مطلع باشید و مکان و ساعت آغاز و پایان مهماین را به اطلاع خانواده برسانید .

حقیقت تلخ در این باب :

حبس عروس 17 ساله ای در خانه ویلایی به مدت 75 روز (  رزونامه ایران 25 دی 83 ) تهران

این جوان می گوید :6 روز بعد از ازدواجم با شوهرم اختلاف اندکی داشتم با دوستم قرار گذاشتم که بیرون بروم. در حال قدم زدن پژویی کنارمان توقف کرد و متوجه شدم دوستم با راننده پژو آشناست، پس از سوار شدن دوستم به زور طلا هایم را از دستم در آورد و به راننده داد. بعد آنها مرا از تهران خارج کرده و به ویلایی در چالوس بردند. دختر و پسرهای زیادی به آن خانه رفت و آمد می کردند و اتاق ها را به مسافران جوان اجاره می دادند. غیر از من چند دختر جوان دیگر هم بودند .
آنها از همه فیلم و عکس تهیه می کردند.

عکس از مراسم عروسی مهمانی ها خوابگاهها و جمعهای خودمانی : در مقابل دوربین یا موبایل های داری دوربین عکس برداری یا فیلمبرداری جمعهای دوستانه اجتناب کنید این قسمت لازم به توضیح نیست چرا که همین الان اگر چرخی در سایتهای غیر اخلاقی اینترنتی بزنید با موارد بیشماری روبرو می شوید .

حقیقت تلخ در این باب :

دختری در مراسم تولد همکلاسی خود شرکت کرده بود به لحاظ اینکه مهمانی دخترانه بود لباس وی از پوشش مناسبی برخوردار نبود عکس سر و گردن وی توسط دوست پسر او که از وی جدا شده بود بر روی اندام برهنه دختری مونتاژ شده و پخش گردیده بود برادر دختر با مشاهده این عکس به محل مدرسه پیش دانشگاهی خواهرش مراجعه کرده وی را تا خانه همراهی میکند و در حمام خانه با زدن 11 ضربه چاقو خواهرش را از پای در میآورد .

هشدار به پسران :

در استخرها و در رختکنها مراقب رفتارهای دیگران باشید اگر بعد از استخر فردی پیشنهاد رساندن شما تا منزل را با خودرو شخصی داد و آنرا نمی شناختید حتی اگر بارهی در استخر آن فرد را دیده باشید هرگز پیشنهاد وی را قبول نکنید.

حقیقت تلخ در این باب :

تجاوز به پسر 18 ساله ، ( 30آذر 83 روزنامه ایران  ) ،(تهران)

دوپسر 18 ساله با تهدید چاقو مورد تجاوز قرار گرفتند .دوپسر هنوز هم در باره آنچه که بر سرشان آمده است با ترس وشرم حرف می ند . درمنطقه فلاح پسری که به عنوان شرور معروف است دو پسر را در زمان های مختلف به بهانه ای به پشت خط راه آهن برده و بعد ضرب وشتم با لگد مجروع کرده و با یکی از کسانی که همراهش بود به او تجاوز کردند. یکی از این پسرها با درد بسیار به خانه بر می گردد وبه خاطرآبرو هیچ حرفی به خانواده نمی زند .
شب هنگام از شدت درد ضرباتی که به شکم وی خورده بود راهی بیمارستان می شود ودر آنجا به ناچار حقایق را می گوید .

اگر مورد تجاوز قرار گرفتید چه اقداماتی لازم است انجام دهید ؟

قبل از هر اقدامی بخ خاطر داشته باشید شما به علت امری نا خواسته مورد آزار جنسی و تجاوز قرار گرفته اید چرا که اگر این مسئله خواسته بود اسم آن تجاوز نبود شما تلاش خود را برای جلوگیری از بروز این حادثه کرده اید در هر سنی و هر شرایطی به نزدیکترین مرکز کلانتری ، پاسگاه ، ایستگاه ها ی نیروی انتظامی یا خودروهیا نیروی انتظامی مراجعه کنید و مسئله را با جزئیات کامل با مامورین مربوطه در میان بگذارید.( مددکاران اجتماعی در  نیروی انتظامی آموزشهای لازم در احیای روحیه افرادی که مورد تجاوز قرار گرفته اند دیده اند )

دومین گام مسئله را با خانواده درمیان بگذراید .

سومین گام هرگز از تهدید های تجاوز گر از این قبیل که اگر مسئله را بازگو کنید شما را به قتل میرسانند یا فیلمی که از شما دارند را پخش خواهند کرد و ... نهراسید و سریعا به مراجع انتظامی مراجعه کنید

معمولا فردی که مورد تجاوز قرار میگیرد نباید از سوی خانواده سوال پیچ شود وی بریا مدتی نیاز به بازسازی روحی و روانی دارد شرایط او را درک کنید ترجیحا از یک مشاور کمک بجوئید.

برخی افراد از ترس آبرو و یا تهدید های تجاوز گر از مطرح کردن موضوع و یا طرح شکایت خودداری میکنند این عامل باعث می شود تا دختران دیگر نیز یا حتی خود فردی که مورد تجاوز قرار گرفته  مجددا بنابه درخواست تجاوز گر تن به عمل نا خواسته جنسی دهد پس موضوع را هرچه سریعتر با نیروی انتظامی در میان بگذراید.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره ‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول،خانم ها را یک هفته در ماه درگیر می ‌کند،اهمیت ویژه‌ای دارد.بروز اولین قاعدگی در دختران جوان نباید موجب ترس و نگرانی آنها شود.این امر نشان می‌ دهد كه آنها سالم هستند و آمادگی مادر شدن را در آینده دارند.در ضمن مادر و خواهر بزرگ تر،اولیای مدرسه و معلمان بهداشت می‌ توانند درباره این پدیده با نوجوانان صحبت کرده و نگرانی و ترس آنها را برطرف‌ کنند و به آنها توضیح دهند که قاعدگی نه تنها بیماری نیست،بلكه امری ضروری و طبیعی برای بدن است،اگرچه ممكن است به ظاهر موجب ناراحتی شود.باید بدانید که رعایت بهداشت فردی در این دوران بسیار ضروری است و رعایت نکردن آن ممكن است به ایجاد عفونت و عوارضی مانند نازایی در آینده منجر شود.این عوارض می ‌تواند فرد را از نعمت مادر شدن محروم کند و ممكن است زندگی خانوادگی آینده وی را دچار مشكل گرداند،بنابراین توجه به نكات بهداشتی و رعایت آنها اهمیت دارد:

1-لباس زیر مناسب:

از لباس‌های نخی استفاده کنید و آنها را زود به زود عوض کنید.لباس‌ های زیر را باید جدا از سایر لباس‌ ها بشویید و در آفتاب خشك كنید.هیچگاه از لباس زیر دیگران استفاده نكنید.

2-ورزش:

انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های عادی و سبك در این دوران نه تنها هیچ گونه منعی ندارد،بلكه مفید هم است و به آرامش عضلات كمك می ‌كند.باید بدانید که بدترین كار،دراز كشیدن روی تخت و بی‌حركت ماندن است.

3-تغذیه:

برای جبران خون از دست رفته در این دوران می ‌توانید از غذاهای مقوی مانند شیر،گوشت،حبوبات،انواع سبزی‌،لبنیات و انواع میوه‌های تازه و...بیشتر استفاده كنید.توصیه می‌ شود برای كاهش عوارض اختلالات پیش از قاعدگی،از یك هفته پیش از شروع قاعدگی از رژیم غذایی حاوی ویتامین B6 و آهن مانند گوشت،ماهی،آجیل بدون نمك و غلات سبوس‌دار مصرف کنید.غذاهای غنی از آهن عبارتند از:گوشت ها،تخم مرغ،جگر،سبزی های دارای برگ سبز تیره مثل اسفناج تازه و جعفری،حبوبات مثل عدس و لوبیا،نخود سبز، نان سبوس دار،آجیل،خشکبار مثل انواع برگه،برگه آلو و هلو و زرد آلو ،توت خشک،انجیر خشک و کشمش.ویتامین B6 در نان ها و بیسکویت های سبوس دار،ماءالشعیر،جوانه گندم،مرغ،ماهی،جگر،میوه ها مثل موز،آب پرتقال،سیب،سبزیجات مثل هویج،گل کلم،گوجه فرنگی و در مغزها وجود دارد.

4-حمام کردن:

حمام‌كردن در دوران قاعدگی نه تنها ضرر ندارد،بلكه لازم است.البته باید از نشستن كف حمام خودداری کرده و تا حد امكان به شكل ایستاده حمام كنید تا بدن شما به آلودگی‌ های میكروبی كف حمام آلوده نشود.اما لازم است بدانید که در این دوران باید از رفتن به استخر یا دریا اجتناب کنید.

5-نوار بهداشتی:

سعی کنید در دوران قاعدگی از نوار بهداشتی استفاده کرده و آن را مرتب و زود به زود تعویض کنید.اهمیت این موضوع به ‌خصوص زمانی كه خونریزی بیشتر است،روشن می ‌شود.با این كار،علاوه بر رعایت بهداشت جسم،از آلوده شدن لباس ‌های دیگر نیز خودداری می شود.هنگام تعویض نوار بهداشتی،باید آن را داخل كاغذ پیچیده و دور بیندازید.دقت کنید نوار بهداشتی را نباید به طور مستقیم در توالت بیندازید،زیرا موجب گرفتگی چاه توالت می ‌شود.چنانچه امكان استفاده از نوار بهداشتی را ندارید،می ‌توانید از پارچه‌ های معمولی و قابل شستشو استفاده کرده و سپس آنها را با آب سرد و صابون شسته و در آفتاب خشك و در صورت امكان اتو کنید.سعی کنید تا حد امكان از پنبه یا دستمال كاغذی استفاده نکنید و در صورت استفاده،یك عدد گاز استریل روی پنبه قرار دهید،زیرا ممكن است قطعات خرد شده دستمال و پنبه جذب شده و موجب عفونت شود.با توجه به اینكه در اوایل بلوغ،شروع قاعدگی نامنظم است،می‌ توان با علامت ‌زدن تاریخ شروع قاعدگی در تقویم،آن را به خاطر بسپارید و نوار بهداشتی را به‌خصوص در مدرسه به همراه داشته باشید تا مشكلی ایجاد نشود.

6-استفاده از مسکن:

وجود درد در روزهای اول قاعدگی،مسئله‌ای طبیعی است.علت این امر،آزاد شدن موادی در جداره داخلی رحم است كه موجب انقباض رحم و در نتیجه درد می‌ شود.در صورت شدت درد می ‌توانید با تجویز پزشك،از داروهای تسكین‌دهنده استفاده كنید.البته بهتر است 48 تا 72 ساعت پیش از شروع قاعدگی از این دارو ها استفاده شود.در ضمن،استفاده از حوله یا پارچه گرم در موضع درد هم مفید است،زیرا گرما موجب شل‌شدن عضلات شده و می‌ تواند انقباضات را متوقف كند.استراحت كافی و رژیم غذایی مناسب و اجتناب از مصرف زیاد شكر،قهوه و چای نیز می

‌تواند در تسكین درد موثر باشد.

7-بهداشت ناحیه تناسلی:

در خانم ‌ها به علت نزدیك بودن مقعد به فرج و نیز مجرای خروج ادرار،امكان انتقال انواع میكروب‌ ها به دستگاه تناسلی وجود دارد،بنابراین برای پیشگیری از وقوع عفونت،به هنگام طهارت باید ابتدا فرج یا قسمت جلویی دستگاه تناسلی خارجی و سپس مقعد شسته شود.در دوران قاعدگی نیز باید پس از هر بار دست‌ شویی رفتن به‌خصوص پس از اجابت مزاج،شستشو به طریقه فوق صورت گیرد و پس از شستشو،در صورت امكان با دستمال تمیز خشك شود.تا حد امكان سعی کنید برای طهارت از آب سرد استفاده نکنید،زیرا ممكن است سبب به‌ وجود آمدن انقباض و درد زیر شكم شود.دقت کنید هیچگاه با دست كثیف یا آلوده طهارت نگیرید.

8-آکنه:

یكی از عوارض شایع دوران نوجوانی آكنه یا جوش غرور است كه علت آن تغییرات هورمونی در بدن است و در دختران،به خصوص پیش از شروع عادت ماهیانه شدت می ‌یابد.آکنه با عواملی مانند پوست چرب و شیوه تغذیه نادرست شدت می ‌یابد.بنابراین راه درمان آكنه ‌های معمولی رعایت بهداشت پوست،شستشوی مرتب صورت با صابون ‌های غیرمحرك و پرهیز از دست‌ زدن به آنهاست و برای آكنه ‌های شدید باید به متخصص پوست مراجعه کرد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

اصولاً پستانهای زن را نمی توان جزئی از اندام جنسی او به شمار آورد. مهمترین نقش آنها در شیردهی است ولی از طرفی نمی توان نقش بسزای پستانها در تحریکات جنسی و لذت شهوانی را نادیده گرفت. فرایند ظهور و رشد سینه های زن در دوره بلوغ جنسی اش رخ می دهد و این رشد توسط هورمونهای جنسی از جمله استروژن و پروژسترون کنترل می شود.
ساختار پستانها
غدد پستانی بجز دوران بارداری و شیردهی در یک مرحله غیر فعال به سر می برند. ساختار اصلی آنها بافت چربی و همینطور بافت کشی متشکل از رشته های الاستیک می باشد. هر پستان از 20-15 بخش به نام «لوب» تشکیل شده است که مانند گلبرگهای گل مینا در کنار هم قرار دارند. هر لوب بنوبه خود از لوبولهای کوچکتر و در نهایت هزاران لوبول ریز تشکیل یافته است که در آنها شیر تولید می شود. در بین این اجزا شیارهایی به نام مجرا وجود دارد که به مرکز نوک پستان در ناحیه تیره پوست که«آرئول»نام دارد منتهی می شود. فضای باقیمانده میان مجراها و لوبولها را چربی پر می کند.هر کدام از این غدد مولد در سطح رویی قفسه سینه و در بالای ماهیچه پکتورالیس قرار دارند.زمان حاملگی حجم اجزای خوشه مانند داخل لوبها افزایش یافته و طی دوره تولید شیر،سلولها مواد تشکیل دهنده شیر از جمله پروتئین و چربی تولید می کنند.این سلولها همچنین به هنگام شیردهی منقبض شده و باعث خروج آن از پستانها می شوند.داخل پستانها هیچ ماهیچه ای وجود ندارد،بلکه ماهیچه«پکتورالیس»درست زیر آنها قرار گرفته و دنده ها را می پوشاند.علاوه بر بافت چربی و فیبرهای الاستیک می توان به رگهای خونی و همچنین رگهای لنفاوی در سینه اشاره نمود. رگهای لنفاوی در مسیر خود به اجزای لوبیا مانندی بنام غدد لنفاوی که معمولاً زیر بغل، کشاله رانها و دیگر نواحی بدن یافت می شوند، می پیوندند.شکل ویژه پستانها و جایگاه مخصوصشان از طریق رباطهای خاصی که بافت پستانها را در بر گرفته و آنها را حفاظت می کنند تعیین می شود. این رشته ها که به«رباطهای کوپر»معروفند در دوره حاملگی و نیز کهولت شل و یا کشیده می شوند و موجبات آویزان شدن آنها را فراهم می آورند.هورمونهای جنسی در رشد و تکامل پستانها در دوره بلوغ و تولید شیر از اهمیت بسزایی برخوردارند. استروژن در رشد و نمو غدد و مجاری پستان نقش داشته و پروژسترون محرک اصلی تغییر و تکامل سلولهای سازنده شیر می باشد.از دیگر هورمونهای موثر می توان به پرولاکتین اشاره کرد که از قسمت پیشین غده هیپوفیز ترشح شده و عامل محرک تولید شیر می باشد.در پاسخ به محرک مکش نوزاد، اکسیتوسین(مترشح در هیپوفیز پسین)به نوبه خود موجب خروج شیر از پستان مادر می شود.اصولاً تحریکات هورمونی موجب رشد مجاری و بافت آلویولار و همچنین بافت چربی و در نتیجه افزایش حجم پستان می شود.نوک پستانها و ناحیه اطراف آن نیز بزرگتر شده و به لمس و تحریکات خارجی حساس می شوند.در دوران عادت ماهانه زنان، پستانها تحت تاثیر هورمونهای جنسی دچار تغییرات خاصی می شوند که در هر شخص به گونه ای متفاوت بروز می کند. از جمله این تغییرات می توان به افزایش حجم،ورم و نیز درد خفیفی در آنها اشاره نمود.این علامات معمولاً پس از چند روز اول پریود ناپدید می شوند.در دوره بارداری سایز پستانها بنا بر تاثیر هورمون پروژسترون بطور چشمگیری افزایش می یابد. نوک پستانها و نواحی پیرامونشان نیز بزرگتر شده و دارای رنگ دانه های بیشتری می شوند. این مکانیزم چربی پستانها را جایگزین کرده و آنها را برای تولید شیر در مرحله نهایی حاملگی آماده می سازد. درست پس از زایمان، شیر در پستانها ساخته می شود.بعد از اتمام دوره شیردهی پستانها به حالت دوران شروع حاملگی بر می گردند. در دوره پس از یائسگی نیز گرچه ممکن است شکل پستانها زیاد تغییر نکند،اما قسمت عمده ساختار مخصوص تولید شیر با چربی جایگزین می شود. در هر صورت گفتنی است پستانهای زن تنها در دوره حاملگی او شکل قطعی و نهایی خود را می گیرند.با توجه به این که هدف اصلی از وجود پستانها نقش مهم آنها در ساختن شیر برای شیردهی می باشد،اما این دوران تنها دوره مختصری از زندگی زن را تشکیل می دهد و با نقش زیبایی شناختی آنها در کیفیت زندگی اش به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.از آنجا که سینه های زن نشان اصلی مونث بودن اوست،رضایت او از فرمشان در هویت و ابراز وجود او از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.مراقبت و توجه لازمه به سینه ها بخشی از سلامتی و زیبایی یک زن است که در بهبود روحیه اش موثر می باشد.و اما با مُد روز چه می توان کرد؟زمانی سینه های بزرگ و زمانی سینه های کوچک مد می شود. بنابراین زیبایی پستان لزوماً در اندازه آنها نیست.سینه ها می توانند به شکل سیب و یا گلابی باشند.زیبایی سینه های یک زن در چگونگی بها دادن او به آنهاست.هر فرم سینه ای زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و صد البته در نظر نظاره گر آن زیباست.

چگونه به حفظ زیبایی و طراوت سینه ها بپردازیم؟
یک توازن مناسب هورمونی لازمه داشتن پستانهایی زیبا، سفت و باطراوت می باشد. این بالانس هورمونی که از هیپو تالاموس منطقه عصبی واقع در مغز کنترل می شود،مطابق با وضعیت روحی زن تغییر می یابد. و به همین خاطر داشتن روحیه ای شاد،خوش بین و متوازن زمینه سینه هایی سفت و زیباست.در شرایط خاصی شاید بتوان فرم و اندازه سینه ها را با یک عمل جراحی تغییر داد، ولی با مراعات قوانین ساده و مختصر بهداشتی و عدم سهل انگاری حداقل می توان از شل و آویزان شدن آنها جلوگیری نمود
.
آیا قرار دادن پستانها در معرض آفتاب مضر است؟
بنظر می رسد که نور خورشید باعث سرطان سینه نمی شود؛ با این وجود بهتر است به دلیل پوست بسیار حساس و آسیب پذیرشان آنها را تا حد ممکن از تابش نور شدید آفتاب پوشاند. نور آفتاب تاثیر مخربی روی بافت پیوندی و فیبرهای الاستیک سینه ها داشته و موجب پیری زودرس آنها می شود. بنابراین همیشه پیش از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پستانها را با لوشن ضد آفتاب بپوشانید
.
آیا حجم سینه ها با دیگر تغییر و تحولات بدن فرق می کند؟
با افزایش وزن، بافت چربی موجود در پستانها و در نتیجه حجمشان افزوده می شود. در مقابل با کاهش وزن بافت پیوندی و الاستیک نامتغیر باقی مانده و بافت چربی کاهش می یابد. از آنجایی که تغییر وزن موجب نابودی رشته های الاستیک و شل شدن پوست می شوند، بهتر است از تغییرات رادیکالی وزن جلوگیری نمود.یکی از پیامد های حاملگی افزایش حجم پستانهاست. اصولاً پس از خاتمه دوران شیردهی که پستانها به حالت اولیه خود باز می گردند، کمی جمع و چروکیده می شوند. مکمل های استروژن و پروژسترون، دارو، اختلالات هورمونی، یائسگی و در نهایت کهولت نیز هر کدام به نحوی موجب تغییرات عدیده در حجم پستانها می شوند. با بالارفتن سن پوست نازکتر شده و هورمونها در بدن افزایش می یابند که به نوبه خود باعث جمع شدن لوبولهای پستان می شود. اما نگران نباشید یک روش طبیعی برای حفظ طراوت و شادابی پستانها وجود دارد آنهم : آمیزش جنسی مداوم در طول زندگی
سوتین، لازمه پستانهای بزرگ!
وزن زیاد سینه ها طی مدت طولانی موجب آویزان شدن آنها می شود. استفاده از سوتین باعث حفظ الاستیسیتی ا حالت کشسان پوست می شود. به هر حال بدون در نظر گرفتن سایز پستانها پوشیدن سوتین به هنگام ورزشهایی از قبیل دو و دیگر فعالیتهای پرشی توصیه می شود. زنان حامله و شیرده نیز می بایستی از سینه بند استفاده کنند، اما هنگام شنا لزومی به داشتن آن نیست.بنابر ساختار پستانتان و نه مد روز یک سوتین مناسب که هم از لحاظ سایز و هم جنس بکاررفته آن احساس راحتی نمایید، انتخاب کنید
.
چرا پستانها داراری فرمهای متفاوت هستند؟
اگر رشد غدد پستانی هم سطح و همتراز دنده ها بود شکل آنها نیز پهن و کشیده می شد. در صورت عمودی بودن این زشد فرم آنها نیم کره ای می شود. حالت میانی این باعث می شود تا فرمهای گوناگونی پدید آید
.
چرا همه پستانهای دارای سفتی و استحکام یکسان نیستند؟
زمینه یک سینه شخ و سفت بیشتر بودن بافت پیوندی نسبت به بافت چربی در آنهاست و برعکس در صورت غالب بودن بافت چربی سینه ها شل تر خواهند بود
.
چرا معمولاً یکی از پستانها بزرگتر از دیگریست؟
نیمه راست بدن انسان با نیمه چپ آن گرچه در ظاهر مشابه و متناسب بنظر می رسد ولی در واقع کاملاً متقارن نیست. این پدیده در مورد پستانها نیز صدق می کند. وجود دو عضو جفت متقارن در بدن بسیار نادر است.99،9% سینه های زنان با هم متقارن نیستند؛ بدین معنی که هر کدام دارای مقدار متفاوتی از چربی، بافت پیوندی، لوبها و دیگر اجزای تشکیل دهنده آنها می باشند. نوک پستانها نیز می تواند دارای تفاوتهایی در سایز، رنگ و برجستگی یا فرورفتگی باشد. برخی ناهموار و برخی دارای چند تار مو هستند
.
چرا پستانها در سایزهای متفاوتی دیده می شوند؟
فاکتورهای تعیین کننده در چگونگی سایز پستانها بسیارند؛مقدار بافت پیوندی،درصد چربی بدن،ارث و تعداد حاملگی ها در زندگی در اندازه آنها تاثیر چشمگیری دارد
.
نوک فرو رفته پستان… این دیگر چیست؟!
این نوع پستان بر خلاف حالت معمول آن که برجسته است، مانند ناف در قسمت داخلی بدن قرار دارد. این اختلال مادرزادی است و در آینده فرد را به هنگام شیردهی دچار مشکل می سازد. البته با یک عمل جراحی مختصر می توان اشکال را برطرف نمود
.
آیا امکان موزدایی در ناحیه نوک پستان وجود دارد؟
وجود چند تار مو روی نوک پستان به دلیل وجود غدد در این ناحیه کاملاً عادی است و مو زدایی در این مورد بی خطر است. اما از آنجایی که پوست نوک پستان حساس است بهتر است برای جلوگیری از عفونت به جای کندن مو از ریشه، روزانه آن را تراشید
.
مواظب طرز ایستادن، نشستن و راه رفتن خود باشید!
همیشه حالت کمر و ستون مهره های خود را کنترل کنید. راست نشسته و عمیق نفس بکشید. خمیده نشستن مستمر در درازا موجب استهلاک ماهیچه های کمر و سینه و در نتیجه باعث آویزان شدن سینه ها می شود. در یک آینه به حلت نیم رخ بایستید. شانه ها را عقب داده و چانه را بالا بگیرید. چه تفاوتی حس می کنید؟
تمرینات صورت
سعی کنید روزی بیست بار با انقباض ماهیچه های گردن ماهیچه پکتورالیس بزرگ (ماهیچه واقع در زیر پستانها) را نرمش دهید. تمرین دیگر تلفظ حرف «ایکس»، آنهم با باز کردن هر چه بیشتر دهان است. انجام این تمرین روزی 20-10 با توصیه می شود
.
از گرما خودداری نمایید!
حرارت حاصل از تابش آفتاب و یا آبتنی با آب داغ موجب منبسط شدن رگها و کند شدن جریان خون در رگهای سینه می شود؛ از طرفی قبلاً نیز اشاره شد که قرارگیری در معرض نور شدید آفتاب باعث پیری پیش از موعد پوست، زایل شدن رشته های الاستیک و در نتیجه چروکیده شدن آن می شود.از این رو توصیه می شود سینه های خود را از حرارت شدید بدور نگه دارید و سعی کنید با آب خنک پستانها را مالش داده و با تحریک جریان خون در رگها، بافت آنها را تقویت کنید. یک دوش دو دقیقه ای آب سرد برای سینه های کوچک و سه دقیقه ای برای سایز بزرگ توصیه می شود. دوش آب سرد گردش خون در رگها را سرعت بخشیده و به دفع توکسین ها (مواد سمی) کمک می کند
.
توجه: در انجام این تمرینات از یک دوش استفاده کنید و سینه ها را با یک حرکت چرخشی مالش دهید. در صورت عدم دشترسی به دوش می توانید با یک لیف ابری بزرگ آب سرد را کم کم روی سینه بریزید و آن را بمالید
.
شنا
شنا یکی از ورزشهای مناسب برای سینه هاست؛ بخصوص شنای قورباغه، آنهم بدلیل این که ماهیچه های پشت و سینه را وادار به مقاومت در مقابل فشار آب می کند. در واقع فشار آب خود نوعی ماساژ فوق العاده برای سینه ها حساب می شود. برای تمرین بیشتر می توانید پاها را در کف استخر بگذارید تا جایی که آب شانه هایتان را بپوشاند. دستها را بالا برده و آهسته در جلوی خود پایین آورید. 10 بار این عمل را تکرار کنید
.
استفاده از کرم ها و لوشنهای مخصوص سینه
استفاده از کرمهای مخصوص علی رغم تبلیغات گاه اغراق آمیزشان شاید معجزه ای در پستانها ایجاد نکنند اما مصرف آنها در حفظ حالت ارتجاعی آنها بی تاثیر نیست. استفاده از عصاره های گیاهی و یا بیولوژیکی روی سینه ها علاوه بر اینکه ما را به ماساژ سینه ها وادار می سازند، نقش بسزایی در حفظ رشته های کشسان سینه دارد.هنگام قرار گرفتن در نور آفتاب نیز سعی کنید برای حفظ پوست از مضرات اشعه ماورای بنفش از کرمهای ضد آفتاب استفاده نمایید. پس از هر بار دوش گرفتن بدن خود را با لوشن های مخصوص نرم و مرطوب کنید تا پوست رطوبت از دست داده خود را باز یابد.

سوتین؟!؟!

آیا استفاده از سینه بند (Bras) سبب ازدیاد بروز سرطان سینه می شود؟
در یک مطالعه پزشکی از دو هزار نفر از خانمهایی که به سرطان سینه دچار بودند و دو هزار نفر از خانم های سالم از نظر روش زندگی، تغذیه و طرز لباس پوشیدن، پرسش های زیادی در مورد پوشیدن سینه بند به عمل آمده. این نتیجه حاصل گردیده که خانمهایی که روزی 12 تا 24 ساعت سینه بند می پوشند امکان بروز سرطان سینه در آنها بی اندازه بالا است و این ممکن است به خاطر فشار و صدمه زدن به بافت های سینه و یا عوامل دیگر باشد. روی هم رفته در خانم هایی که سینه بند نمی پوشند مثلا خانمهای کشورهای جهان سوم و در حال رشد میزان بروز این سرطان کمتر است که مسلما بسیاری از روشهای زندگی، تغذیه، محیط زیست و غیره نیز در این میان نقش دارند.گروهی از پژوهشگران معتقدند که بستن سینه ها مانع جریان خون و لنف در بافت های سینه می شود و حاصل متابولیسم بافتهای سینه مدتها در آن باقی می ماند که خود ممکن است زمینه را برای بروز سرطان آماده کند.بعضی از سینه بندها حاوی مقدار زیادی مواد شیمیایی و ترکیباتی هستند که تماس آنها با پوست بدن مشکلاتی را به وجود می آورد. افرادی که در این زمینه تحقیق می کنند باور دارند که بهتر است سینه بند استفاده نشود و اگر شخصی مجبور به استفاده از آن است باید سعی شود در مدت طولانی از آن استفاده نکند و سینه بند خوب هرگز نباید اثر ظاهری روی پوست سینه ها باقی گذاشته و سبب تغییر شکل ظاهری آنها شود. در این صورت برای سلامتی سینه ها و دوری از بروز عوارض، مانند سرطان سینه بهتر است کمتر از سینه بند استفاده شود و اگر مجبور به استفاده از آن شدید راحت ترین و ساده ترین نوع آن را انتخاب کنید.

آزمایش مو !!!
با آزمایش موی سر می توان وجود سرطان سینه را در شخص تشخیص داد. در یک بررسی جالب بر روی موی سر 13 بیمار مبتلا به سرطان سینه و 20 نفر از خانمهای سالم وجود سرطان در بیماران تایید گردید. در این بررسی پژوهشگران در موقع آزمایش موی سر افراد مورد بحث اطلاعی نداشتند که چه کسی به سرطان سینه دچار است. با تکمیل شدن این روش ساده می توان سرطان سینه و شاید دیگر سرطانها را به سادگی و سریع تشخیص دادـدر یکی از تحقیقات علمی بر روی موش های آزمایشگاهی معلوم شد که ورزش از بروز سنگ کیسه صفرا جلوگیری می کند. پژوهشگران این بررسی معتقدند که رابطه ورزش و پیشگیری سنگ کیسه صفرا در انسان هم صادق خواهد بود و می تواند از به وجود آمدن سنگ در کیسه صفرا جلوگیری کند.کمترین عارضه یا ناهنجاری در کلیه ها می تواند سبب بالا رفتن فشار خون شده و در نهایت به قلب و عروق صدمه زند. در یک بررسی بر روی حدود سه هزار نفر، معلوم گردید که افرادی که حتی به عارضه کوچکی، مانند التهاب و یا سنگ کلیه دچار می شوند بلافاصله میزان فشار خونشان افزایش می یابد و 20 درصد افرادی که فشار خون دارند به نوعی عارضه کلیه دچار هستند.*دكتر پرویز قدیریان استاد دانشگاه مونتریال در تغذیه و استاد دانشگاه مک گیل در سرطان شناسی و كارشناس سازمان بهداشت جهانی است.

ساختمان سینه:
پستان از سطح جلويي قفسه سينه معلق بوده از دنده دوم تا ششم امتداد دارد . حد داخلي آنرا حاشيه جانبي جناغ سينه و حاشيه خارجي آن تا خط زيربغلي جلويي کشيده مي شود
.
عمل پستان
:
حدوداً از روز هشتم سيکل قادعدگي پستان تدريجاً اندازه اش بزرگ مي شود و درست در مرحله قبل از قادعدگي حجم آن تقريباً ۵۰٪ افزايش مي يابد.دو يا سه روز بعد از زايمان گلبولهايي در سلولهاي مجاري شير ظاهر مي شود اين گلبولها به طرف سينوسهاي شير فشار آورده و اندازه شان بزرگ مي شود . سلولهاي مجاري شير مملو از شير مي شوند و اين دوره تا زمانيکه شيردادن ادامه دارد همچنان تکرار مي شود.

شرح بيماري:
سرطان پستان توده سفتي است که از مجاري پستان شروع شده و بافت جلويي را مورد تهاجم قرار مي دهد و در ۷۰٪ بيماران حجم آن

سرطان سينه

هر ۲- ۹ ماه دو برابر مي شود.ظهور توده درشت در غدد لنفاوي زيربغلي نشانه اي از شکست مقاومت ميزبان است و ديگر اين که چنين گرفتاري غددي بالا بودن خطر بيماري بدخيمي منتشر را نشان مي دهد.همچنان که توده اندازه اش بزرگتر مي شود و به بافت غددي دوروبر هجوم مي برد فرورفتگي پوستي مشخصي را بوجود مي آورد.
عوامل ايجاد بيماري:
سن بيمار مهم است سرطان پستان در زن در دوره قبل از بلوغ تقريباً وجود ندارد و در زير ۲۰ سالگي نادر است بيشتر در سنين ۴۵ تا ۵۵ سالگي شيوع يکنواختي دارد . عوامل ژنتيکي و ارثي نيز مهم است به طوريکه در زنانيکه مادر يا خواهر آنها به سرطان پستان مبتلا بوده اند احتمال ابتلاء ۲ برابر افزايش پيدا مي کند . از نظر شيردادن زناني که کمتر به نوزادان خود شير مي دهند بيشتر به سرطان پستان دچار مي شوند . از نظر رژيم غذايي مصرف بيشتر چربيهاي حيواني و پروتئين حيواني امکان مبتلا شدن به سرطان پستان را افزايش مي دهد
.
علايم بيماري:
سرطان پستان معمولاً شامل يک توده بدون حساسيت،سفت يا سخت همراه با حاشيه تقريباً نامشخص مي باشد به توکشيدگي مختصر پوست و يا نوک پستان علامت مهمي است.خراشيدگيهاي خيلي کوچک يک تا ۲ ميليمتر در روي پوشش نوک پستان ممکن است تنها علامت سرطان باشد.وجود ترشح آبکي و سروزي،خوني از نوک پستان يک علامت اوليه و زودرس اتفاقي است اما گاهي اوقات يک بيماري خوش خيم است.ضايعات ثابت،با حدود نامنظم،*فاقد حساسيت هستند و درد هم ندارند و در مراحل پيشرفته ظاهر پستان شبيه پوست پرتقال مي شود
.
تشخيص:
سرطان پستان در غالب موارد به جاي پزشک توسط خود بيمار کشف مي شود.اگر خانمها با خود آزمايي پستانها هر ماه بعد از دوران قاعدگي بدقت پستانها،*زيربغل و اطراف استخوانهاي ترقوه خود را لمس کنند،اکثراً* در صورت وجود ضايعات غيرطبيعي درمراحل خيلي ابتدايي موفق به کشف آن مي شوند و چه بسا که درمان يک توده سرطاني بسيار کوچک يا يک جراحي کوچک بدون برداشتن تمام پستان و لطمه خوردن به ظاهر بيمارو انجام وظايف مادري و غيره درمان سرطان پستان ممکن باشد
.
درصورت مواجهه با موارد ذيل هر چه سريعتر به پزشک مراجعه کنيد
:
هر گونه ترشح

هر گونه چروکيدگي يا گودرفتگي

دانه پوستي يا حالت پوست پرتقال مانند در پوست
تورفتگي يا مسطح شدن جديد نوک پستان يا تغيير زاويه آن

تورم يا برآمدگي
پوسته سفيد روي نوک پستان يا ماهک آن
زخمي که بهبود نيافته است
تغيير در يک خال سياه يا قهوه اي
يافته هاي اوليه:
وجود توده اي منفرد ،*غيرحساس ، سخت و يا سفت با حدود نامشخص
.
يافته هاي ثانويه :
به توکشيدگي پوست و يا نوک پستان ، تورم غدد لنفاوي زيربغل ، *بزرگي پستان ،* قرمزي .
يافته هاي تأخيري :
زخم ، تورم غدد لنفاوي ترقوه ، تورم بازو ،* دست اندازي به استخوان ، ريه ، کبد ،
….
درمان :
۱ - برداشتن پستان (* ماستکتومي )* بعد ازعمل محل عمل را از نظر عفونت و ترشحات بررسي کند
.
۲ - پرتودرماني : به مدت ۴ هفته مي باشد که آموزش مي دهيم از مالش ، پوشيدن لباسهاي تنگ ، گرما و صابونهاي عطري در دوره درمان پرهيز کند
.
۳ - جراحي ترميمي
۴ - شيمي درماني : از عوارض شيمي درماني ؛ طاسي ، التهاب مخاط ،*التهاب پوست ، اسهال ، خستگي ، ناخوشي ، کاهش وزن
آموزش ويژه جراحي :
قبل از عمل مهمترين نکته آگاهي دادن و حمايت کردن بيمار است . بعد از عمل بايد بيمار را در وضعيت نيمه نشسته قرار دهيم . عضو عمل شده براي جلوگيري از تورم بالاتر نگه داشته شود . در صورت وجود درد و ناراحتي از مسکن استفاده مي کنيم
.
احتمال بروز عوارض مثل عفونت ، صدمه ، تورم لنفها ، اختلالات عصبي *عروقي که بايد به بيمار آموزش دهيم از فعاليتهاي ورزشي شديد پرهيز کند . وزن خود را تنظيم کرده و از افزايش وزن خود جلوگيري کند ، رفتن به فيزيوتراپي را توصيه مي کنيم
.
آموز ش بعد از ترخيص :
۱- موقع آشپزي مراقب سوختگي باشد
.
۲ - پرهيز از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب
۳ - هر دارويي را با تجويز پزشک مصرف کند
.
۴ - فشار خون در سمت مبتلا گرفته نشود
.
۵ - از مواد شيميايي پرهيز کند
.
۶- حرکات فعال بازو و شانه در طرف عمل شده بايستي بعد از چند روز اول بعد از عمل تشويق ترغيب گردد.

چگونگي بررسي ومعاينه . . .
سرطان سينه از مهمترين علل مرگ ومير در زنان مي باشد.بنابراين خانمها بايد توجه ويژه ايي به سينه هاي خود داشته باشند وبسياراهميت داردکه خانمها ماهي يکبار در زمان پايان يافتن عادت ماهيانه ، خودشان سينه هايشان را معاينه کنند.وسالي يکبار توسط پزشک معاينه شوند. وجود هرگونه توده وتغييرشکل درپستان بايد مهم تلقي شود.چراکه تشخيص تومورهاي سينه درابتداي بيماري ، درمان سرطان سينه را آسانتر مي کند
.
احتمال ابتلا به سرطان سينه در چه کساني بيشتر است؟

ا-مادر يا خواهر فرد به سرطان سينه مبتلا شده باشند 2-اصلاً بارداري وزايمان راتجربه نکرده باشد 3-شروع عادت ماهيانه فرد قبل از سن دوازده سالگي ايجاد شده باشد 4-اگر در ناحيه قفسه سينه سابقه اشعه درماني داشته باشيد 5-اگر اولين زايمان شما در سن بعد از سي سالگي اتفاق افتاده باشد 6- ژن بيماري به شما به ارث رسيده باشد.
در ضمن هر چه سن فرد بالاتر رود احتمال ابتلا به سرطان سينه افزايش مي يابد.شیوع سرطان سینه درسنین بالای ۵۰سال بیشتر میباشد. ماموگرافي يکي از روشهاي تشخيصي براي سرطان سينه مي باشد .معمولاً ماموگرافي در مورد خانمهاي بالاي چهل سالگي حتي اگر مشکلي يا علامتي در رابطه با سرطان سينه نداشته باشند،براي بررسي دقيق استفاده مي شود.بخاطر داشته باشيد که تنها وجود ضايعه مشکوک در ماموگرافي دليل بر ابتلا شما به سرطان سينه نمي باشد بلکه تشخيص قطعي سرطان سينه پس از نمونه برداري وفقط توسط پاتولوژيست در آزمايشگاه ازروي آن نمونه داده مي شود
چگونه خودمان سينه هايمان را معاينه کنيم؟
اول-درمقابل آينه بايستيد وبا دقت به سينه هاي خود نگاه کنيد. توجه کنيد که آيا تغييري در سينه هاي خود مشاهده مي کنيدکه قبلاًوجودنداشته است؟براي مثال : 1-وجودترشحاتي از ناحيه نوک پستان 2-هرگونه تغييرشکلي درناحيه نوک پستان 3-هرگونه تغييري در پوست ناحيه سينه ها
دوم-درحاليکه هنوز در مقابل آينه ايستاده ايد دستها را به هم گره کرده و آنها را پشت گردن خود قرار دهيد وگردن را با دستها بگيريد. آيا در اين وضعيت تغيير شکلي در سينه ها بوجود مي آيد؟

سوم-در حاليکه همانطور درمقابل آينه ايستاده ايد دستها راروي کمرتان درناحيه پهلوها قرارداده،کمي به جلو خم شويد ،شانه هاوآرنجهاي خود را کمي به جلو حرکت دهيد. آيا دراين وضعيت تغيير شکلي در سينه ها بوجودآمده؟

چهارم-وقتي در حمام دوش مي گيريد و کف صابون روي پوست بدنتان وجود دارد وپوست ليز ولغزنده است دست چپ خودرا بالا بياوريد وپشت گردن بگذاريد،با سه يا چهار انگشت دست راست از قسمت بالاوبيرون سينه چپ رالمس کرده وبه حالت چرخشي کم کم و آهسته دورتادورسينه چپ رامعاينه کنيد ودر پايان منطقه نوک پستان چپ را با انگشتان دست راست فشار داده وباحرکت چرخشي اين منطقه را نيز معاينه نماييد.تمامي سينه رابه همين روش معاينه کنيد.وهيچ نقطه اي را بدون معاينه رها نکنيد.سپس ناحيه بين سينه چپ وزيربغل رامعاينه کنيد.وبدنبال آن ناحيه زيربغل چپ راکاملاًلمس ومعاينه کنيد.آيا زيرانگشتانتان دراين نواحي گره،سفتي،توده وچيز ديگري ازاين قبيل حس مي کنيد؟ به آرامي ناحيه نوک پستان را باانگشتان فشاردهيد(مثل شيردوشيدن) آيا چيزي از نوک پستان ترشح مي شود ؟ دقيقاً تمام اين موارد را طبق همين اصول درمعاينه سينه راست بکار بنديد.پنجم - بعد از بيرون آمدن از حمام خود را خشک کنيد و به پشت روي زمين بخوابيد،حوله اي را تا کرده،زير کتف خود قرار دهيد و معاينه قسمت چهارم را مجدداً و با همان ترتيب و با بدن حشک درمورد هردو سينه انجام دهيد.
نوع جديدي از سرطان سينه
در ماه نوامبر نوع نادري از سرطان سينه کشف شد . خانمي متوجه جوش*هاي پوستي دراطراف نوک سينه*اش شد همانند تحريکات پوستي که در مادران جوان شيرده مشاهده مي شود.به دليل منفي بودن نتيجه آزمايش مامو*گرافي ، پزشک معالجش تنها به او داروهاي آنتي بيوتيک تجويز کرد.بعد از دو دوره درمان ، ضايعه* ايجاد شده رو به وخامت گذاشت . بنابراين پزشک معالجش انجام ماموگرافي مجدد را تجويز کرد.در اين مرحله نتيجه آزمايش ماموگرافي حاکي از وجود توده*اي در سينه بود . نتايج حاصله ازنمونه برداري نمايانگر رشد سريع توده بود .شيمي *درماني براي کند کردن رشد توده آغاز شد . سپس بخشي از سينه برداشته شد
...
پس از مشاهده نتايج نمونه *برداري ، درمان طبق مراحل زير ادامه يافت
:
1.
در ابتدا براي رشد سريع توده از شيمي درماني استفاده شد
2. در مرحله بعد بخشي ازسينه برداشته شد
.
3.
سپس دوره کامل شيمي*درماني آغاز شد
.
4.
بعد از طي مراحل فوق پرتو*درماني آغاز شد
.
پس از 9 ماه معالجه سخت ، پزشکان سلامت کامل وي را تاييد کردند
.
يک سال بدون هيچ مشکلي سپري شد ولي اين بار سرطان در کبد وي ظاهر گشت ، و به ناچار همانند دوره قبل چهار مرحله درمان را پشت سر گذاشت .او هرگز اجازه نداد که دوره*هاي درماني سخت و طولاني تاثيري بر کيفيت زندگيش داشته باشد و با روحيه*اي خوب براي واپسين روزهاي زندگيش برنامه ريزي مي*کرد . سر انجام پس از تحمل درد و رنج بسيار در گذشت .در واپسين روزهاي عمرش اين پيام را به تمام بانوان جهان به يادگار گذاشت:" لطفا نسبت به هر چيز کوچک غير عادي بي تفاوت نباشيد و براي کمک به سلامت خويشتن تا حد امکان پافشاري کنيد."

بيماري PAGET :
اين بيماري نوع نادري از سرطان سينه مي*باشد که در خارج سينه و در ناحيه هاله و نوک سينه بروز مي کند و به شکل دانه*هاي قرمز رنگي است که بعد*ها به صورت ضايعه*هاي پوستي خشن ظاهر ميشود .من به هيچ عنوان تصوري از اين بيماري مبني بر يک نوع نادر سرطان سينه نداشتم ، ولي کاملا در اشتباه بودم .نوک سينه*هاي من هرگز غير عادي به نظر نمي رسيدند فقط دانه*هاي جوش بودند که مرا اذيت مي کردند و اين تنها دليل مراجعه من به پزشک بود .گاهي اوقات اين جوش*ها خارش داشتند و درد*ناک بودند ولي درساير مواقع مشکلي براي من نداشتند . آن*ها فقط زشت و مزاحم بودند و با هيچ نوع پمادي که توسط پزشک معالجم و متخصص پوست تجويز ميشد محو نميشدند .پزشکان کمي نگران بودند اما هيچگاه به من در مورد سرطاني بودن آن*ها هشدار ندادند .با قاطعيت مي توانم بگويم که زنان زيادي آگاهي ندارند که اين دانه*هاي کوچک قرمز رنگ بر روي سينه و هاله اطراف آن مي*تواند باعث بروز نوع نادري از سرطان سينه باشد .حادترين بخش اين بيماري ، بي خطر به نظر رسيدن علائم آن است .اغلب تصور مي شود که يک نوع التهاب پوستي يا عفونت است و همين تشخيص نادرست باعث به تعويق افتادن شروع درمان اين بيماري مي باشد
.
علائم بيماري:

A· قرمزي مزمن ، ترشحات و سخت شدن نوک سينه که باعث ايجاد خارش و سوزش مي شود . " ( همان طور که اشاره کردم من خارش و سوزش يا ترشحاتي که از آن آگاه باشم نداشتم اما در نوک سينه*هاي من حالت سفتي و پوسته پوسته شدن ايجاد شده بود
. )
زخمي درنوک سينه شما که هرگز بهبود نخواهد يافت
.
معمولا يکي ازنوک سينه*ها درگير اين بيماري مي شود و تشخيص آن در ابتدا با انجام معاينات فيزيکي توسط پزشک و سپس انجام آزمايشات مامو گرافي تجويز شده توسط پزشک معالج صورت مي پذيرد .اگر چه اين قرمزي و ترشحات و سخت شدن تقريبا شبيه يک آماس پوستي ( عفونت پوستي ) است اما اگر اين علائم تنها در يکي از سينه*ها مشاهده شود ، پزشک شما بايد مشکوک به سرطان شود.پزشک شما براي اطمينان از تشخيص صحيح بيماري و ارائه درمان مناسب ، مي بايست براي شما نمونه برداري از زخم را تجويز کند
.
اين پيغام بايد جدي گرفته شود و تا جائي که امکان دارد به دوستان و اعضاي فاميل ارسال شود .اين کار مي تواند نجات بخش زندگي يک انسان باشد .سرطان سينه در من پس از دريافت مقادير زيادي از مواد شيمي درماني و بيست وهشت جلسه پرتودرماني و دريافت تاماکسوفين به استخوان*هايم سرايت نمود ، در صورتي که اگر اين بيماري از ابتدا درست تشخيص داده مي شد هيچ گاه به ساير قسمت*هاي بدن گسترش پيدا نمي کرد.
کوچک کردن سینه

مقدمه
در سراسر تاریخ، سینه های بزرگ معمولا نشانه ی زنانگی بوده است و توانایی زن را در طبیعت جهت بالندگی و پروراندن مورد تأکید قرار داده است. هنوز هم یک زن با سینه های قابل ملاحظه ای بزرگتر از استاندارد زیبا شناختی زمان خودش، ممکن است غیر طبیعی یا بد شکل به نظر برسد.در این مورد شکی نیست که سینه های بزرگتر ازحد معمول با ایجاد اثراتی [هم فیزیکی و هم روحی] باعث ناراحتی و نگرانی یک زن می شود. از نظر فیزیکی سینه های بزرگ، شکل و فرم شانه و گردن را از بین برده و باعث ایجاد پشت درد و گردن درد می شوند؛ همچنین باعث ایجاد انحراف در وضع نشستن ودر موارد شدیدتر باعث مشکل تنفسی می شوند. سینه های بزرگ ظاهر یک زن را تحت الشعاع خود قرار می دهد و باعث میشود که او غیر موزون به نظر برسد و نیز ورزش کردن را برای او مشکل یا غیر ممکن می کند.
از نظر روانشناختی،خیره شدن ها و نگاه ها و عقاید گستاخانه ی دیگران باعث می شود که کسانی که دارای سینه های بزرگ هستند خجالتی و کم رو شده و در نتیجه لباس های گشاد بپوشند تا ناموزونی خود را پنهان کنند. اعمال جراحی برای کوچک کردن سینه ها، سال هاست که انجام می شود و در حقیقت اولین عمل جراحی برای کوچک کردن سینه ی زنان احتمالا در سال( 1669) توسط ویلیام دارستون در انگلستان انحام شده است.اگرچه هدف اصلی این عمل جراحی کاهش حجم و وزن سینه است، ولی افزایش زیبایی به همان اندازه مهم است.
درطول سالیان متمادی روشها و تکنیک های جراحی، اصلاح شده و بهبود پیدا کرده اند؛ تا ایمنی و همچنین زیبایی بیشتری از این اعمال جراحی حاصل گردد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

-پس از ادرار کردن و اجابت مزاج همیشه از سمت جلو بطرف عقب خود را بشویید.این کار از رانده شدن باکتری های نواحی مقعد به مهبل جلوگیری می کند.
2
-در طی روز لباس زیر با جنس الیاف نخی بتن کنید.از پوشیدن لباس های بدون تهویه مانند لباس های نایلونی و ساخته شده ازسایر الیاف مصنوعی خودداری کنید.تا آنجا که ممکن است شب ها بدون لباس زیر بخوابید تا مهبل با جریان هوا در تماس باشد
.
3
-از پوشیدن لباس های تنگ مانند شلوار جین،جوراب شلواری و مایو به مدت طولانی اجتناب کنید.لباس های گشاد و راحت بتن کنید
.
4
-برای شستشوی لباس زیر خود از شوینده های غیر معطر و ملایم استفاده کنید
.
5
-از وان آب داغ و جکوزی استفاده نکنید
.
6
-کاندوم ها و دیافراگم های از جنس لاتکس و ژل های اسپرم کش در برخی از زنان ایجاد تحریک می کنند که باید از سایر روش های جلوگیری از باردار استفاده گردد
.
7
-حین مقاربت جنسی از لغزنده کننده های(لوبریکیشن)پایه آب(محلول در آب)و غیر معطر استفاده کنید.از وازلین و لوبریکیشن های حاوی سیلی استفاده نکنید
.
8
-لباس زیر خود را حداقل هر دو روز در میان عوض کنید
.
9
-حتما قبل و پس از آمیزش جنسی ادرار کنید
.
10
-از پودر تالک در اطراف مهبل استفاده نکنید زیرا که پودر تالک رطوبت را در خود نگه می دارد
.
11
-در صورتی که از تامپون در دوران قاعدگی استفاده میکنید حداکثر آن را هر 4-3 ساعت یکبار عوض کنید.پیش از گذاشتن تامپون دست های خود را کاملا بشویید.در طی خواب شبانه هیچگاه از تامپون استفاده نکنید و جای آن از نوار های بهداشتی استفاده کنید
.
12
-نوار بهداشتی(پد)را میبایست هر 6-4 ساعت یکبار(حداکثر 8 ساعت)عوض کرد.پیش از گذاشتن پد نیز دست های خود را با آب و صابون بشویید
.
13
-از تامپون،نوارهای بهداشتی و دستمال توالت معطر استفاده نکنید
.
14
-همیشه مهبل و اطراف آن را خشک و تمیز نگه دارید.رطوبت رشد میکروب ها و قارچ ها را سرعت می بخشد
.
15
-بطور منظم سطح خارجی مهبل را با آب ولرم شستشو دهید.برای شستن مهبل نیازی به استفاده از صابون نمیباشد
.
16
-حین استحمام از صابون و شامپو های غیر معطر و ملایم استقاده کنید.از وان کف صابون نیز استفاده نکنید
.
17
هیچگاه لباس های خیس و مرطوب را به تن نکنید.چنانچه لباس های تان خیس شد فورا آن را عوض کنید
.
18
-هنگام شامپو کردن و آب کشیدن مو ها حین استحمام سر خود را بسمت جلو خم کنید تا شامپو با مهبل و ناحیه تناسلی تماس نیابد
.
19
-پس از استحمام با یک حوله نرم ناحیه تناسلی را به ملایمت خشک کنید.برای این کار میتوانید از سشوار(با درجه باد سرد)نیز استفاده کنید
.
20
-هیچگاه ادرار خود را نگه ندارید
.
21
-از دوش مهبل استفاده نکنید.چرا که این عمل ترشحات و باکتری های طبیعی و محافظ مهبل را می شوید
.
22
-پس از استحمام ادرار کنید
.
23
-از روابط جنسی پر خطر اجتناب کنید
.
24
-در طی روز آب فراوان بنوشید.استرس و وزن خود را نیز کاهش دهید
.
25
-مصرف روزانه ماست از بروز عفونتهای قارچی مهبل جلوگیری می کند
.
26
-مصرف بی رویه و سر خود آنتی بیوتیک ها میکروب های مفید و طبیعی مهبل را از میان برده و زمینه ابتلا به عفونت های قارچی را افزایش می دهد
.
27
-خانم های که در دوران حاملگی،شیر دهی و یائسگی می باشند و همچنین خانم هایی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند از آنجایی که سطوح هورمون های بدن آن ها دستخوش تغییر می شود میبایست بیشتر بهداشت فردی خود را رعایت کنند


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

مخصوص هر دو نفر:

چطور می توانیم رابطه جنسی خوبی داشته باشیم؟

آنچه که در این مقاله عنوان می کنیم قانون نیست.قانون گذاشتن برای رابطه جنسی غیر ممکن است آنچه که مهم است این است که کاری که می کنید احساس خوبی به شما بدهد.و این احساس خوب باید بعد از رابطه جنسی هم باقی بماند به هیچ وجه نباید بعد از رابطه جنسی مضطرب و نگران شوید که مبادا همسرتان باردار شود یا دچار بیماری شوید.به همین دلیل،برنامه ریزی برای جلوگیری از بارداری و رابطه جنسی ایمن باید مد نظرتان باشد.

چه زمان باید رابطه جنسی داشته باشیم؟

زمان رابطه جنسی اهمیت چندانی ندارد.آنچه مهم است این است که این زمان،زمانی باشد که هر دو نفر شما احساس راحتی کنید.خیلی از زوجین دوست دارند با سپیده صبح رابطه جنسی برقرار کنند،خیلی ها عصرها را ترجیح می دهند و بعضی دیگر تاریکی شب را.مهمتر از زمان رابطه جنسی،زمانی است که می خواهید با هم بگذرانید.برای اولین رابطه جنسی زمان زیادی را اختصاص دهید.روزهای تعطیل معمولاً بهتر است،می توانید کل روز را،حتی ساعت خواب را،صرف آن کنید.

آیا قبل از رابطه جنسی باید چیزی بخوریم یا بنوشیم؟

از خوردن غذای سنگین قبل از رابطه جنسی خودداری کنید چون خواب آلودتان می کند.غذای سبک بخورید،مشروب نخورید.الکل نعوظ را دشوار می کند.

کجا باید رابطه جنسی انجام دهیم؟

اینکه کجا رابطه جنسی انجام دهید تصمیم خیلی مهمی است.پیدا کردن جایی که هر دوی شما بتوانید حداقل تا 48 ساعت آینده تنها باشید خیلی سخت است.اما ارزشش را دارد.تخت خواب بهترین محل برای عشق بازی است.اتاق خواب همه شرایط لازم برای داشتن یک رابطه جنسی فوق العاده را دارد:گرما،راحتی،فضای کافی و توالت.می توانید با هم دوش بگیرید.

چه چیزهایی باید همراه داشته باشیم؟

هر چه که برای راحتیتان لازم است را با خود داشته باشید.کاندوم،بالشت مورد علاقه تان یا حوله حمام.

آیا هر دوی ما باید در یک زمان ارضاء شویم؟

نگران همزمان کردن ارگاسم ها نباشید.خیلی از خانم ها تازمانی که تجربه کافی پیدا نکنند،در طول رابطه جنسی ارگاسم نمی شوند.خیلی بعید است که در اولین رابطه جنسی بتوانید هر دو با هم ارضاء شوید.پس سعی کنید که خوش بگذرانید و حتماً به همدیگر بگویید که چه چیز برایتان لذت بخش است و به ارضاء شدنتان کمک می کند.

مخصوص خانم ها:

اول باید چه کار کنم؟

نباید از همسرتان انتظار داشته باشید که در اولین جلسه بداند که چه چیز به شما لذت می دهد.این شما هستید که باید به او بگویید،دست های او را بگیرید و آن را جایی قرار دهید که راضیتان می کند.اصلاً خجالت نکشید و به او بگویید که دوست دارید چطور بدنتان را لمس کند.اگر دفعه اول شریک جنسیتان باشد،احتمالاً اضطراب و استرس زیادی خواهد داشت و آلت تناسلیش خوب واکنش نخواهد داد.برای تحریک دوباره آن  به صبر،آرامش و درک نیاز دارید.به همین خاطر است که گفتیم باید زمان زیادی را برای اولین رابطه جنسی خود اختصاص دهید.

آیا دردناک خواهد بود؟

احتمالاً داستان های زیادی درمورد درد از دست دادن باکرگی شنیده اید.برای بعضی از خانم ها واقعاً دردناک است اما اگر طرفتان کارش را درست انجام دهد درد زیادی نخواهید داشت.از روغن استفاده کنید و به همسرتان زمان دهید.خودتان بگویید که چه زمان برایتان لذت بخش است و کی دردتان می گیرد.

رابطه جنسی را در چه حالتی باید انجام دهیم؟

خیلی از خانم ها دوست دارند رابطه جنسی دفعه اولشان را طوری انجام دهند که خودشان روی مردشان قرار گیرند چون در این حالت کنترل بیشتری روی آلت تناسلی مرد دارند.خیلی ها هم دوست دارند که مردشان روی آنها بخوابد و کنترل همه چیز را به طرفشان می دهند.حالتی را انتخاب کنید که برایتان بهتر ست.فقط یادتان باشد که به او بگویید که عجله نکند و درصورت نیاز از روغن مخصوص استفاده کنید.

مخصوص آقایون:

اگر نتوانستم به نعوظ دست پیدا کنم چه؟

شاید خنده دار به نظر برسد اما ممکن است این اتفاق واقعاً بیفتد.نگران نباشید چون کاملاً طبیعی است و همه آن تقصیر اضطراب و استرس شماست.یک نفس عمیق بکشید برای مدتی با دست ها،لب ها و زبانتان رابطه جنسی انجام دهید.سعی کنید اضطرابتان را فراموش کنید و مطمئناً باشید که آلت جنسیتان واکنش می دهد.

اگر قبلاً رابطه جنسی نداشته ام باید حتماً به او بگویم؟

خیلی از مردها فکر می کنند چون مرد هستند باید مسئولیت رابطه جنسی را  برعهده بگیرند و مهم نیست که کدامشان تجربه بیشتری دارد.اگر شما تابه حال رابطه جنسی نداشته اید و طرفتان داشته است،اجازه بدهید که کنترل همه چیز دست او باشد.از اعتراف واقعیت نترسید.اگر خودتان هم نگویید مطمئن باشید که طرفتان خودش متوجه می شود که قبلاً رابطه جنسی نداشته اید و خودش همه چیز را نشانتان می دهد.

اگر خیلی زود ارضاء شدم چه؟

اگر خیلی زودتر از زمانی که می خواستید ارضاء شدید اشکالی ندارد،کمی عشق بازی کنید،بخوابید و باز دوباره امتحان کنید.بار دوم بسیار ریلکس تر خواهید بود.

آیا آلت تناسلیم به اندزه کافی بزرگ است و شکل درستی دارد؟

اندازه آلت جنسی یکی از نگرانی های بسیار متداول آقایون است.سایز متوسط آلت جنسی کمی بیشتر از 13،14 سانت در زمان نعوظ است و این اندازه برای راضی کردن طرفتان کافی است.واژن خانم ها می تواند خیلی راحت خودش را با اندازه های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک آلت جنسی مردها مطابقت دهد و اندازه آلت جنسیتان ارتباطی با ارضاء کردن طرفتان ندارد.یک مسئله مهم دیگر شکل آلت جنسی است.خیلی از مردها نگران می شوند که چرا آلت جنسیشان به سمت پایین یا سمت چپ خم است و تصور می کنند چون هیچوقت هیچ مردی را در فیلم های پرنو با چنین آلت تناسلی ندیده اند،پس مال آنها طبیعی نیست.خیلی های دیگر فکر می کنند خم بودن آلت تناسلیشان به سمت پایین رابطه جنسی را برایشان دشوار می کند.اما یادتان باشد رابطه جنسی را می توان در حالات بی شماری انجام داد.واژن زن و آلت جنسی مرد می توانند به شکل های مختلف با هم جور شوند و هر حالت جدید برای رابطه جنسی لذت های جدیدی را به شما و طرفتان خواهد داد.

آیا شریک جنسی خوبی خواهم بود؟

یک شریک جنسی خوب بودن به طور خودکار ایجاد نمی شود.با انتخاب زمان مناسب،مراقبت و تمرین،مطمئن باشید هر آنچه که برای یک شریک جنسی فوق العاده لازم باشد را دارید.اولین جلسه رابطه جنسی برای هر دوی شما کمی ناشیانه خواهد بود اما آغازی برای فوق العاده ترین زمان های زندگیتان خواهد شد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash
لباس زیر تان همیشه خشک و تمیز باشد.پاره نباشد.پارگی لباس زیر،موجب دسترسی سریع و مستقیم به قسمت حساس اندام جنسی می شود.علاوه بر این بیرون افتادن اندام جنسی از قسمت پارگی لباس،موجب تحریک آن می شود.لباس زیر از کالاهای مصرفی است که باید آن را زود به زود نو کرد و زیاد هم باید داشت.اگر لباس زیر به اندازه کافی داشته باشید،آن را زود به زود عوض می کنید و به راحتی هم آن را دور می اندازید.نترسید.اسراف نمی شود.در این مورد با گشاده دستی هر چه بیشتر عمل کنید.خیلی ها به دلیل این که لباس زیر شان در معرض دید دیگران نیست،آن را تا چندین سال به بدترین وضع نگه می دارند.شما خیلی محترمید و لباس زیر تان هم باید در شأنتان باشد.لباس ها آبکش شده و از جنگ جهانی برگشته،چرک مد شده...در شأن شما نیست.شخصی تنها در اتاقی بسیار مودبانه نشسته بود و مشغول مطالعه بود.به او گفتند:اینجا که کسی نیست.چرا راحت نمی نشینی؟گفت:خودم که هستم!انسان باید احترام و کرامت انسانی خودش را در بالاترین حد ممکن رعایت کند.لذا در مورد لباس نیز به نحوی که گفته شد،عمل کنید.اگر از نظر توان مالی مشکل دارید،هر از گاهی لباس زیر خود را بجوشانید تا آلودگی آن به طور کامل از بین برود.لباس زیر خود را تعمیر کنید و همچنین می توانید برای خود لباس زیر بدوزید.به جنس لباس زیر تان هم توجه کنید.ازجنس نخی معمولی استفاده کنید.شورت های لیز،چسبان و بسیار لطیف محرکند.به ویژه لباس زیر خانم ها بسیار متنوع و رنگارنگ است و به اهداف مختلفی ساخته می شوند.برخی برای ایام پریود،برخی دیگر برای حالت پیدا کردن اندام و برخی دیگر برای زیبایی بیشتر.برخی از رنگ های لباس زیر وقتی پوشیده می شوند با ترکیب رنگ بدن شخص،بسیار محرک و هوس برانگیز می شوند.پوشیدن این گونه شورت ها و لباس ها توصیه نمی شود.فقط اگر متاهلید و آن هم در زمان کوتاهی که می خواهید با همسر خود عمل جنسی انجام دهید،مجازید برای تحریک خود یا همسرتان از این لباس ها استفاده کنید؛و گرنه این لباس ها زمینه مساعدی را برای خودارضایی و گناه بیشتر فراهم می آورند.علاوه بر این معمولا در ساخت این لباس ها به جنبه بهداشتی آن توجهی ندارند،لذا موجب حساسیت،ایجاد عفونت و...در اندام جنسی می شود.پس بهترین لباس زیر،لباسی است که جنس آن از نخ معمولی باشد.هر چه درصد ترکیبات پلاستیکی و مواد شیمیایی این لباس ها کمتر باشد،برای سلامتی و عدم حساسیت شما مفید تر است.البته این توصیه برای تمام اشخاص است(نه فقط آنان که مشکل خود ارضایی دارند).
نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

برای نوجوانان فکر کردن به رابطه جنسی خیلی سخت است.چیزهای زیادی برای فکر کردن به آن وجود دارد چیز های زیادی هست که نگرانش هستند و خیلی چیزها ممکن است خوب پیش نرود.چه فعالیت جنسی داشته باشید و چه نداشته باشید دانستن واقعیت های موجود درمورد اینکه رابطه جنسی چیست اهمیت خیلی زیادی دارد.از لحاظ شرعی و قانونی داشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج ممنوع بوده و می تواند لطمات جبران ناپذیر جسمی و روحی به هر دو طرف وارد کند.

رابطه جنسی....

·طبیعتی جسمی و همچنین احساسی دارد.

·پرخطر است ممکن است باردار شوید ممکن است به یکی از بیماری هایی که از طریق روابط جنسی منتقل می شود مبتلا شوید ممکن است قلبتان بشکند یا اعتماد به نفستان خرد شود یا وقتی که تمام شد احساس نا امیدی و ناراحتی کنید.

·اتفاق مهمی است چون فقط یکبار فرصت دارید باکرگی خود را از دست بدهید.

·بسیار حساس است مطمئن شوید که زمان درستی را برای خودتان و طرف مقابلتان انتخاب کرده اید.

·نباید سبک شمرده شود یا بعنوان تفریح و سرگرمی به آن نگاه شود.

·وقتی بیان شخصی محبت بین شوهر و همسر باشد عالی است.

·پر از سر و صداهای عجیب و گاهی خجالت آور است.

رابطه جنسی...

·راهی برای مجبور کردن کسی به دوست داشتن شما یا متعهد شدن به شما نیست.

·آزمایش عشق برای طرف مقابلتان نیست.

·پیمانه ای برای اندازه گیری میزان بلوغ شما نیست.

·راه خوبی برای به دست آوردن دوباره والدینتان یا دفاع از استقلالتان نیست.

·فعالیتی تفریحی نیست.

·همیشه مفرح و لذت بخش نیست گاهی متعجب می شوید که آیا واقعاً ارزشش را داشته است؟

یادتان باشد وقتی بنا به دلایلی نادرست و بصورت نا مشروع رابطه جنسی برقرار می کنید فقط به خودتان آسیب می زنید.

فعالیت جنسی

اگر پیش از ازدواج فعالیت جنسی دارید باید فوراً آنرا متوقف کنید نکاتی هست که باید در مورد خود عمل جنسی بدانید.مسائل خیلی مهمتر و بیشتری نسبت به اینکه آیا درست انجامش می دهید یا نه وجود دارد که باید بدانید اما معمولاً همه فقط نگران همین مسئله هستند.خیالتان راحت باشد هیچ راه درست یا غلطی برای انجام رابطه جنسی وجود ندارد.یک نکته که همه در مورد رابطه جنسی باید به آن فکر کنند اما ندرتاً اینکار را می کنند قانون است.قوانین محکمی وجود دارد که می گوید در صورت ازدواج مجاز به انجام رابطه جنسی هستید و اینکه چه چیزهایی برای رضایت طرفین مورد نیاز است.حتی قوانینی درمورد نوع رابطه جنسی که انجام می دهید هم موجود است.

چیزهایی که باید در مورد رابطه جنسی بدانید

اگر ازدواج کرده اید استفاده از راه های پیشگیری از بارداری برایتان ضروری است مگر اینکه خودتان بخواهید که باردار شوید.

تنها راه محافظت در برابر بیماری های جنسی راه های مثل کاندوم است.این یک راه مطمئن برای رابطه جنسی است و حتماً باید از آن استفاده کنید حتی اگر از راه های دیگری برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنید.

رابطه جنسی دهانی هم رابطه جنسی به حساب می آید و برخی بیماری های مقاربتی مثل HIV و AIDS هم ممکن است از راه دهان منتقل شوند.باز هم راه هایی مثل استفاده از کاندوم برای این نوع رابطه جنسی الزامی می باشد.

اگر طرف مقابلتان هنوز به سن قانونی نرسیده است یا تحت تاثیر مواد مخدر است یا به هر صورتی مورد تهدید قرار گرفته است یا ازدواج نکرده باشید به هیچ وجه نمی توانید از نظر قانونی رابطه جنسی را انجام دهید.هر کدام از این مشکلات می تواند موجب متهم شدن شما به تجاوز جنسی شود.

این امکان وجود دارد که حتی در مرتبه اول رابطه جنسی خودتان باردار شوید یا به بیماری های مقاربتی مبتلا شوید حتی اگر از راه های جلوگیری استفاده کرده باشبد.همیشه خطر وجود دارد.

روش های جلوگیری از بارداری و محافظت دربرابر بیماری های مقاربتی باید به درستی انجام شوند تا موثر باشند.فراموش کردن استفاده یک یا دو قرص یا دولا کردن کاندوم متداولترین راه های استفاده نادست از این روش ها هستند و می تواند موجب بارداری یا ابتلا به بیماری های مقاربتی شود.

چک لیست رابطه جنسی

اگر می خواهید رابطه جنسی کنید باید...

·ازدواج قانونی کرده باشید و شریکی راغب داشته باشید که از نظر قانونی هم مجاز به انجام رابطه جنسی باشد.

·از راه های پیشگیری از بارداری موثر استفاده کنید.

·از کاندوم های مخصوص خانم ها و آقایان استفاده کنید.

·درمورد اینکه رابطه جنسی برای شما چه معنا و مفهومی دارد انتظارات واقعبینانه داشته باشید.

·مکانی مناسب برای رابطه جنسی داشته باشید.

·اینقدر بالغ باشید که درک کنید رابطه جنسی نتایج و عواقب احساسی و جسمی به دنبال دارد.

·بین خودتان و همسرتان احترام متقابل وجود داشته باشد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

ایجاد هیجان جنسی در زن و مرد طبق پژوهش های Masters و Johnson به 4 بخش تقسیم می شود:

1-مرحله تحریک

2-مرحله اوج

3-مرحله ارضاء

4-مرحله بازگشت

 

1-مرحله تحریک

فاز تحریک بر اثر تحریک روانی نیز به وجود می آید.مثلا رنگ چشم،مدل مو،کل شکل ظاهری،بوسه،نوازش و یا دست زدن مستقیم به دستگاه تناسلی،یک صدا،یک حرکت لطیف و رمانتیک تصویری یا جسمی.در آمریکا پژوهشی صورت گرفته که طبق آن 58 درصد از زنان بر اثر نگاه مرد تحریک می شوند.این رقم برای مردان 72 درصد است.12 درصد زنان و 54 درصد مردان بر اثر نگاه کردن به تصویر لخت جنس مخالف تحریک می شوند.به همین دلیل در تبلیغات از زنان برهنه استفاده می شود.یک چهارم زنان و یک سوم مردان بر اثر دیدن عمل جنسی تحریک می شوند.اما زنان و مردان به یک اندازه به وسیله دیدن فیلم و کتاب تحریک می شوند.نتیجه این که عکس العمل زن آهسته،آهسته است.دیدن یک عکس سکسی،زن را شوکه می کند تا تحریک.اما کتاب یا فیلم او را آهسته،هسته تحریک می کند.همان طور که رویاهای جنسی در مورد مردان منجر به میل جنسی می شود در مورد زنان نیز میل جنسی ایجاد می کند.میل جنسی احتمالا به همان اندازه تحریک فیزیولوژی به سابقه آموزشی شخص وابستگی دارد.میل جنسی متناسب با میزان ترشح هورمون های جنسی افزایش می یابد.میل جنسی در جریان دوره عادت ماهانه تغییر می کند و در نزدیکی زمان تخمک گذاری به حداکثر خود می رسد.این امر احتمالا ناشی از زیاد بودن ترشح استروژن در جریان مرحله قبل از تخمک گذاری است.تحریک جنسی

موضعی در اندام های جنسی و مجرای ادرار موجب بروز احساس های جنسی می شود.این علایم از طریق عصب به نخاع و از آن جا به مغز انتقال می یابد.وقتی زن از نظر جنسی تحریک می شود،جریان گردش خون در پوست شدت می یابد،قسمت های مشخصی از پوست قرمز می شود،پستان ها بزرگ و نوک آنها برجسته می شوند،غددی که در زیر لبهای کوچک آلت تناسلی هستند موجب ترشح مایع لزجی به نام«موکوس»در مدخل واژن می گردند.موکوس عامل اصلی عمل لغزنده سازی در جریان عمل جنسی است.این لغزنده سازی به نوبه خود برای برقراری یک احساس مالش دهنده لذت بخش به جای یک احساس ناراحت کننده که ممکن است بر اثر یک واژن خشک به وجود آید،ضروری است.یک احساس مالش دهنده بهترین احساس را برای تولید رفلکس های مناسب که منجر به اوج لذت جنسی می شوند،ایجاد می کند.10 تا 30 ثانیه پس از تحریک،ماده لزجی در واژن ترشح می شود و بر اثر ترشح ماده لزج،واژن مرطوب می گردد.به این عمل Lubrikation می گویند.دستگاه تناسلی قرمز و واژن بزرگ می شود.

1-در مرحله تحریک:

انقباض عضلات شدت می گیرد.ماهیچه های دستگاه تناسلی و لگن خاصره بدون اراده منقبض می شوند.

2:(باعث جمع شدن مقدار زیاد خون در لگن خاصره و دستگاه تناسلی می گردد.فشار خون افزایش می یابد،ضربان قلب شدت می گیرد و حرکت تنفسی بالا می رود.در واقع در تحریک جنسی کل بدن دخالت می کند.

2-مرحله اوج

تغییرات فوق باقی می ماند.اعصاب پاراسمپاتیک،شریان های بافت واژن را گشاد و وریدهای آن را تنگ می کند و موجب تجمع سریع خون می شود به طوری که مدخل واژن تنگ می گردد.واژن بر اثر ازدیاد خون به نصف تقلیل می یابد و به دور پینس حلقه می زند.این امر به برقراری تحریک جنسی کافی در مرد کمک می کند و تحریک را افزایش می دهد.کلیتوریس برای ایجاد احساس های جنسی حساسیت دارد.کلیتوریس بزرگ نمیشود بلکه به اطراف استخوان شرمگاه کشیده و به عقب رانده می شود،به طوری که لمس مستقیم آن مشکل می گردد.این فاز بسته به تحریک روانی و یا فیزیکی میتوان کم و بیش طول بکشد و یا به مرحله بالاتر که ارضاء جنسی است برسد،یا آرام آرام پایین آمده و پایان یابد.

3-مرحله ارضاء

این مرحله در مقایسه با مراحل 1 و 2 بسیار کوتاه است و در چند ثانیه انجام می گیرد.در یک ارضاء ساده 3 تا 5 و در یک ارضاء شدیدتر 8 تا 12 انقباض عضلات می تواند انجام گیرد.ارضاء تشکیل شده است از انقباض ریتمیک عضلانی خارج واژن در مقابل بافت های وریدی به دور واژن و بافت های جلویی لب های کوچک.در واقع انقباض موزونی عضلات مختلف با یکدیگر ارگاسم را به وجود می آورد.به عبارت دیگر در جریان ارگاسم عضلات پرینه زن به طور هماهنگ منقبض می شود.هماهنگی کشش عضلات باعث فشار و جاری شدن خون در رگ ها و باعث ارضاء می شود.در کتاب پزشکی منتشره در ایران چنین آمده است:هنگامی که تحریک جنسی موضعی به اوج شدت می رسد و بویژه هنگامی که احساس های موضعی به وسیله سیگنال های شرطی-روانی مناسب از مغز تقویت می شوند،رفلکس هایی بروز می کنند که موجب اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شوند زنان در تحریک کامل می توانند چند بار پشت سر هم ارضاء شوند.از طریق مقاربت واژنی این عمل می تواند 6 بار یا بیشتر باشد.اگر کلیتوریس به صورت مستقیم تحریک شود و زن آن را هدایت کند،در مدت یک ساعت زنان می توانند تا 50 بار ارضاء شوند.تفاوتی بین ارضاء جنسی از طریق واژن و ارضاء از طریق کلیتوریس وجود ندارد.به نظر Masters و Johnson وجود ارضاء جنسی بدون وابستگی به محل تحریک که باعث آن شده باقی می ماند.فروید معتقد بود اگر تحریک کلیتوریس به روی واژن منتقل شود،زن به تکامل زنانگی خود رسیده است.امروز این تئوری ها رد شده است،ما امروز از ارضاء واژنی،ارضاء از طریق کلیتوریس،و یا از طریق رویا صحبت می کنیم.از نظر فیزیولوژی همه این ها به هم شبیه هستند.

4-مرحله بازگشت

در مرحله بازگشت،کل تحریک به حالت اولیه برمی گردد.فشار خون، ضربان قلب و تنفس به حالت اولیه برمی گردد،عضلات دوباره منبسط می شود.کلیتوریس به حالت قبل باز می گردد.سرعت بازگشت بستگی به ارضاء شدن دارد.اگر زن ارضاء شود در عرض چند دقیقه همه چیز به حالت اول برمی گردد.در غیر این صورت خون مدت طولانی در واژن می ماند و می تواند احساس نامطبوعی ایجاد کند که تا یک ساعت به طول بیانجامد.البته این حالت،شکلی که فرد به طور آگاهانه در ایجاد آن تلاش کند،نیست.کل سیستم دریافت در مرحله بازگشت محدود می شود.زن در برخی دقایق بی حال و بی هوش می شود.دو دانشمند مذکور در سال 1966 ثابت کردند که جمع شدن خون پس از اوج جنسی در عرض چند دقیقه به حالت اول بر می گردد وگرنه ساعت ها طول می کشد تا به حالت اول برگردد.یک سوم زنان دست به خودارضائی می زنند تا این گرفتگی جنسی را که نتیجه عشق بازی است به حالت اول برگردانند.مرد در مجموع قدری زودتر به ارضاء می رسد.ارضاء جنسی زن طولانی تر از مرد است.زن بلافاصله پس از ارضاء می تواند به یک نقطه اوج دیگر برسد،در حالی که مردان در مجموع پس از سپری شدن مدت زمانی،به تحریک تازه پاسخ می دهند.توانایی عکس العمل جنسی زن نه به طور کمی و نه کیفی ضعیف تر از مرد نیست.این که زن در رفتار جنسی خجالتی و کم روست به مسئله فیزیولوژی وی بر نمی گردد.این نظر که زن در توانایی،حساسیت جنسی پایین تر از مرد دارد،در واقع به پیشداوری جامعه مردسالار برمی گردد.Masters و Johnson به این نتیجه رسیدند که در مدت حاملگی و پس از زایمان بعد از بهبود زخم ها دلیلی برای عدم روابط جنسی وجود ندارد.حتی بین 3 تا 6 ماهگی بسیاری از زنان خواست تمایل جنسی شان افزایش می یابد و ارضاء جنسی شدیدتری را تجربه می کنند.در سه ماه آخر حاملگی تمایل جنسی کم می شود.اگر احتمال سقط جنین وجود نداشته باشد،زن تا چند هفته قبل از وضع حمل هم می تواند روابط جنسی داشته باشد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

سطوح مختلف واکنش جنسی خانم ها را به چهار مرحله تقسیم می کنند.مرحله اول شور بر انگیختگی جنسی است.با شروع بر انگیختگی جنسی تغییرات احساسی به همراه انقباض عروق،ایجاد ترشحاتی در ناحیه تناسلی و تغییرات عمومی در کل بدن اتفاق می افتد.

مرحله اول واکنش جنسی خانم ها

در راستای تئوری که عنوان می کند فعالیت جنسی از نظر احساسی و جسمی توام با استرس است،بدن با افزایش ضربان قلب،فشارخون و تنفس به این مسئله واکنش می دهد.این وضعیت در کنار انقباض عروق می تواند موجب تغییر رنگ پوست در بعضی خانم ها شود.انقباض عروق در ناحیه تناسلی در برخی خانم ها موجب تورم این ناحیه می شود.همچنین ممکن است سینه ها و نوک سینه ها هم در اثر برانگیختگی جنسی متورم شوند.برخی از این تغییرات در چند لحظه اتفاق می افتد.بعنوان مثال ترشح آب در ناحیه تناسلی که از تراکم خون در این ناحیه ایجاد می شود گاهی اوقات طی 15 ثانیه بعد از تحریک جنسی اتفاق می افتد.همچنین نشان داده شده که به خاطر تراکم خون در ناحیه تناسلی رحم کمی بزرگ می شود و محل قرار گیری خود در لگن را تغییر می دهد.

مرحله دوم و سوم واکنش جنسی خانم ها

مرحله دوم واکنش جنسی که مرحله رکود هم نامیده می شود ادامه مرحله انگیختگی جنسی است.در واقع این مرحله زمانی اتفاق می افتد که انقباض عروق به ماکسیمم درجه خود می رسد.مرحله سوم واکنش جنسی در خانم ها که مرحله ارگاسم است شدیدترین و کوتاه مدت ترین مرحله می باشد.تحقیقات و مطالعات نشان داده است که طی این مرحله برخی فیبر های عضلانی در ناحیه تناسلی منقبض می شوند.

ارگاسم در خانم ها

اگر خانم ها به ارگاسم برسند معمولاً در نتیجه تحریک کلیتوریس(چوچوله)بوده است.اکثر خانم ها ادعا می کنند که دو عضو مهم برای دست یافتن آنها به ارگاسم مغزشان و کلیتوریس می باشد.این به آن معنی نیست که یک زن برای اینکه ارگاسم شود باید با هوش یا تحصیل کرده باشد خیر،منظور این است که باید از نظر ذهنی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد.اکثر خانم ها می گویند که رسیدن به ارگاسم فرایندی آموختنی است و بر خلاف مردها ارگاسم در خانم ها می تواند چندین مرحله داشته باشد.برخی افراد گردنه رحم را نیز در رسیدن به ارگاسم عمیق دخیل می دانند اما اکثر خانم ها عقیده دارند که ضربه زدن به گردنه رحم طی فعالیت جنسی احساسی ناخوشایند است و علت درد شکم پس از نزدیکی است.برخی خانم ها چون مثل آقایون بلافاصله بعد از ارگاسم به تحریک جنسی بی واکنش نمی شوند،می توانند ارگاسم های دیگری را هم پشت آن تجربه کنند.اما خیلی از خانم ها اعتقاد دارند که پس از اولین ارگاسم ناحیه کلیتوریس بسیار حساس تر می شود و لمس کردن آن می تواند دردناک باشد.

مرحله چهارم واکنش جنسی در خانم ها

مرحله چهارم مرحله برگشت است.همانطور که از نامش پیداست در این مرحله بدن دوباره به حالت قبل از بر انگیختگی خود بر می گردد.تصور می شود که درنتیجه خالی شدن خون از ناحیه تناسلی لبهای فرج به رنگ سابق خود برگشته و ناحیه تناسلی به قرار گیری طبیعی خود بر می گردد.کلیتوریس نیز به اندازه قبل خود بر می گردد و این اتفاق درست پس از ارگاسم می افتد.با درک مکانیزم ارگاسم در خانم ها هم مردان و هم زنان می توانند از رابطه جنسی خود لذت بیشتری ببرند.

 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

دکتر امیر هوشنگ احسانی- متخصص پوست و مو- عضو هیات علمی دانشگاه تهران

لوازم آرایش

آقای دکتر، اصولا کدام مواد آرایشی موجب بروز عوارض می ‌شوند؟ از جمله این مواد آرایشی که به طور رایج مورد استفاده قرار می ‌گیرند، کرم ‌پودر، کرم، رژ گونه، رژ لب ، عطر، ریمل ، سایه و لاک است.

مشخصات هر کدام چیست؟ پودرها تقریبا خشک و بدون چربی‌ اند، بنابراین افرادی که پوست خشک دارند، نباید از این محصولات استفاده کنند. البته می ‌توان پیش از مالیدن پودر به پوست صورت، از کرم پوشاننده استفاده کرد. بنابراین استفاده از پودرها منجر به خشکی پوست می ‌شود و افرادی که پوست خشک دارند نباید بدون استفاده از کرم، از آن استفاده کنند.

برای پوست چرب چطور؟ سوال خوبی است. پودرها به علت خشک بودن، موجب کاهش آثار محیطی مانند دما، تابش آفتاب و باد روی پوست می‌ شوند و از آن محافظت می ‌کنند. مصرف پودر در مناطق عرق‌سوز شده موثر است چون عرق موجود بر روی پوست را جذب کرده و مانع تاثیر آن روی پوست می ‌شود.

درباره کرم‌های ضد آفتاب و کرم‌های آرایشی برای ما بگویید. بسیاری از آن ها چرب‌اند، آیا عوارضی دارند؟ حقیقت را بگویم. بیشتر از 90 درصد عوارض ناشی از فرآورده‌های آرایشی، به علت استفاده از محصولات چرب است. ما در هر شرایطی استفاده از ضدآفتاب را توصیه می‌ کنیم، اما همین محصول هم باید با مشورت پزشک متخصص پوست انتخاب شود، چون اگر از محصولات چرب استفاده شود و پوست فرد هم چرب باشد، احتمال بروز آکنه(جوش) و طبیعتا عوارض ناشی از آن افزایش می ‌یابد. بسیاری از افراد منافذ پوستی بسته‌ای دارند که استفاده از فرآورده‌های آرایشی چرب موجب بسته شدن کامل منافذ می ‌شود و احتمال بروز جوش های سر سیاه و همچنین آکنه بیشتر می‌ شود. بنابراین اگر از کرم‌های ضدآفتاب یا کرم‌های آرایشی استفاده می ‌کنید و پوست چربی هم دارید، باید از فرآورده‌های بدون چربی استفاده کنید تا خطر بروز آکنه کمتر شود.

آیا ممکن است استفاده از لوازم آرایشی نامناسب، موجب بروز لک و تیرگی یا چین و چروک پوست شود؟ دقیقا این گونه است. این عارضه در صورت حساسیت به ماده آرایشی خاصی به وجود می ‌آید و ممکن است موجب التهاب‌های پوستی و تیرگی‌هایی در پوست شود. به همین علت توصیه می ‌شود 24 تا 48 ساعت پیش از استفاده از هر نوع ماده آرایشی یا داروی موضعی، آن را روی سطح داخلی بازو یا پشت گوش آزمایش کنید. همچنین استفاده از مواد آرایشی نامرغوب یا موادی که پوست را خشک می ‌کند، موجب آسیب پوست و افزایش احتمال بروز چین و چروک می ‌شود.

چه باید کرد؟ انواع پوست شامل پوست چرب، خشک، حساس و انواع ترکیبی از این نوع پوست‌هاست و هر پوستی باید از مواد آرایشی مخصوص خود استفاده کند که برای این کار باید با متخصص پوست یا کارشناس فروش مواد آرایشی که مجرب و متبحر و دلسوز باشد، مشورت کنید.

چند توصیه تخصصی، برای ما خواهید گفت؟ بله، با کمال میل. این چند نکته بسیار مهم است که همه بانوان بهتر است آنها را رعایت کنند:

لوازم آرایشی خود را تمیز نگه دارید. اسفنج‌ها و برس‌های پودر و سایه چشم را در داخل قوطی در بسته و تمیز نگه دارید. در لوازم آرایش را محکم ببندید و هر از گاهی لوازم کهنه را دور ریخته و برس‌ها را بشویید. عمر مفید لوازم آرایشی بین 6 تا 12 ماه است.

از خریدن لوازم بسیار گران خودداری کنید تا در زمان مشخص بتوانید با خیال راحت آن را دور بیندازید.

اعتدال را رعایت کنید. اینکه چون یک محصولی خوب است، نباید آن را بیش از حد مصرف کنید؛ برای مثال، مرطوب‌کننده‌ها از جمله محصولات بسیار پرطرفدار هستند و به طور معمول بیش از حد مصرف می ‌شوند. ما تحت تاثیر تبلیغات تصور می ‌کنیم که هر سانتی‌متر از پوست بدنمان باید با یک نوع کرم پوشانده شود. نوع دیگر محصولات که مورد استفاده افراطی قرار می‌ گیرند، مواد لایه‌ بردار هستند که استفاده بیش از حد آن ها، پوست را به شدت تحریک‌ پذیر و آسیب ‌دیده می‌ کند.

اگر بخواهید به گفته‌های تبلیغاتی توجه کنید، باید روزی دو ساعت و نیم، جلوی آینه باشید و 80 لایه کرم گوناگون را روی پوست خود قرار دهید.

تعداد و تنوع محصولات بهداشتی و آرایشی خود را مختصر و مفید نگه دارید و هنگام به کار بردن یک محصول جدید، عجله نکنید، بلکه ابتدا آن را روی پوست بازو یا مچ دست امتحان کنید. هر محصول آرایشی حاوی 20 تا 40 ماده مختلف است و شما با به کار بردن یک محصول جدید، بدن خود را در معرض20 تا 40 ماده جدید که ممکن است نسبت به آن حساسیت داشته باشد، قرار می ‌دهید.
نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

اول عاشق می شوند بعد فارغ.

اول مدام می گویند،"دوستت دارم"بعد اعتراف می کنند که هیچ عشقی در میان نبوده.اما واقعیت کدام است؟آیا حقیقت را می گویند؟ یا شاید حقیقت را می گویند اما تا اندازه ای که از آن خبر دارند.من فکر می کنم که بیشتر  آدمها معنای عشق را نمی دانند.آنها از منابع اشتباهی عشق را یاد گرفته اند.اول اجازه بدهید ببینیم عشق چیست.لغت نامه عشق را اینطور تعریف می کند،"حسی عمیق و لطیف به فردی دیگر"،"تعلق قلب به کسی"،یا"شور و میل جنسی".اگر عشق این است،پس هیچ تعجبی ندارد که اینقدر نوسان دارد.برای تداوم عشق باید آنرا بر یک ارزش یا اعتقاد شخصیت ساز بنا کرد.چیزهایی مثل مهر،شور و امیال جنسی کاملاً احساسی هستند و به همان اندازه گرسنگی،غیر قابل پیش بینی می باشند.البته اشتباه نکنید هر چیز احساسی،جنسی نیست.احساسی از کلمه حس یا همان حواس پنجگانه(بینایی،بویایی،چشایی،شنوایی و بساوایی)می آید.ازاینرو،همانطور که می بینید عشقی که به جوانان ما آموزش داده می شود عشقی احساسی یا حسی است که با عوامل خارجی تحریک می شود.و وقتی آن تحریک فروکش کند یا ناپدید شود،آن عشق متوقف می شود.این همان فارغ شدن از عشق است.اگر عشق بین یک زوج احساسی باشد جای تعجب نیست که بگویند از عشق فارغ شده اند.منظور آنها این است که این تحریک متوقف شده و به همین دلیل دیگر احساس عاشقی نمی کنند.اگر این آن عشقی که می خواهیم یا نیاز داریم نیست،پس چیست؟جستجوی ما برای عشق واقعی ما را به گذشته و به زبان عبری باستان می برد.زبان عبری فقط توسط یهودیان استفاده می شد.آنها باور دارند که عبری زبان خداوند جهود است.و از زمانیکه جهود قبل از هر چیز دیگری وجود داشت،می بایست معنای واقعی عشق را می دانست.در زبان عبری عشق به معنای دادن است.و زمانیکه خداوند می خواست به جهان عشق خود را نشان دهد،به آن نگفت که "دوستت دارم"؛او فقط بخشید.دوست داشتن یعنی بخشیدن.امروز وقتی مردی به زنی می گوید دوستت دارم،در اکثر موارد هیچ قصد بخشیدنی ندارد.فقط می خواهد بگیرد.از آن دختر چیزی می خواهد که معمولاً باکرگی آن دختر است.این هشداری برای همه دختر خانم هاست.سعی کنید قبل ازاینکه ادعا های مردی که در زندگیتان وارد می شود و به شما می گوید دوستتان دارد را باور کنید،او را به شیوه های مختلف آزمایش کنید و ببنید چقدر به"بخشیدن"تمایل دارد.

آموزش عشق ورزی

برای تداوم یافتن یک ازدواج، باید بر عشقی بسیار محکم و قوی تر از عشقی که امروزه می شناسیم استوار باشیم.ما به عشقی نیاز داریم که فارغ از خود و پاک باشد.این عشق،عشق حقیقی است و عشق حقیقی دیده می شود نه اینکه شنیده شود.عشق اگر حقیقی باشد،خود را در عمل نشان می دهد نه در حرف.جوانان باید در عشق ورزی هم مثل سایر چیزها آموزش داده شوند.منظور آموزش جنسی نیست بلکه منظور اتیکت احترام، فروتنی،مهربانی و توجه است.اینها فقط چند نمونه از عوامل شناخته شده برای یک رابطه موفق در سراسر جهان برای هر نوع رابطه ای است چه رابطه والد و فرزندی،کارفرما و کارمندی و همینطور رابطه بین زن و مرد.مردهای جوان باید یاد بگیرند چطور با همسرانشان رفتار کنند. یادم می آید که اینها را در سالهای نوجوانی وقتی با گروهی در یک مجلس همراه بودم یادمان دادند.هر سال آنها یک شب مراسمی مخصوص دخترها و پسرها ترتیب می دادند.قبل از مراسم،دخترها و پسرها(به طور جداگانه)باید در سمیناری درمورد اتیکت روابط دختر و پسر شرکت می کردند.هیچ آموزشی درمورد مسائل جنسی داده نمی شد ولی حرف از چیزهای بهتر و مهمتری زده می شد.من هنوز چیزهایی که آنجا یاد گرفتم را فراموش نکرده ام.همینطور خانم های جوان هم باید توسط خانم های میانسالی مثل مادرانشان آموزش ببینند.آنها باید نمونه هایی از یک همسر خوب باشند که عاشق همسرش بوده،از فرزندانش به خوبی مراقبت می کرده و خانه را هم مرتب نگه می داشته است.متاسفانه خیلی از مادران کنترل روی دخترانشان را در سن بلوغ از دست می دهند.این دختران سرکش شده و حوصله گوش دادن به حرف بزرگترها را ندارند.دلیل آن به نظر من خیلی ساده است.به نظر من فقط کافی است به آینه نگاه کنید.چه می بینید؟جوابتان همین است.

عشق بعد از ازدواج

به نظر من به عشق قبل از ازدواج بیش از حد اهمیت داده می شود و هیچ توجهی به بعد از آن نمی شود.این به آن خاطر است که عشق مثل اندام های درون بدن انسانها،درون او رشد نمی کند یا توسط یک هورمون خاص در بدن ترشح نمی شود.عشق فقط با تمرین در طولانی مدت است که به وجود می آید.و ازدواج برای زوج ها فرصت های خیلی زیادی را برای تمرین آن فراهم می کند.یک نمونه کلاسیک از عشق بعد از ازدواج را در فیلم"فیدلر روی پشت بام"می توان دید.این فیلم درمورد یک خانواده روسی است که سه دختر زیبا و دوست داشتنی دارند.یک روز،شوهر از زن می پرسد،"منو دوست داری؟"و زن در جواب می گوید،"بعد از 25 سال از من می پرسی که دوستت دارم یا نه؟بعد از همه کارهایی که برایت کردم،شستم رُفتم،پختم،سه دختر برایت به دنیا آوردم،حالا از من می پرسی دوستت دارم یا نه؟"بعد لحظه ای مکث می کند و ادامه می دهد،"آره من واقعاً دوستت دارم".عشق آن احساسی نیست که به کسی دارید،تمایل به انجام کارهایی است که دوست دارید برای آن فرد بکنید.به نظر من این اصل جدیدی است که باید در جامعه پایه گذاری شود.این باید استانداردی باشد که برای خودمان و بچه هایمان قرار می دهیم.این باید همان چیزی باشد که به بچه هایمان در اولین قرار ملاقات عاشقانه شان یاد می دهیم:بله عشق بعد از ازدواج شروع می شود.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

چگونه دوباره قلب همسرتان را تصاحب کنید؟

برخلاف آنچه در فیلم های سینمایی عاشقانه دیده اید زندگی زناشویی همیشه توام با خوشی،محبت و دوستی نیست.بسیاری از زنان،ازدواجهای دردناکی را تجربه می کنند بطوری که همواره احساس تنهایی می کنند و همواره خواهان کاستن فاصله بوجود آمده با شوهرشان هستند.تصاحب مجدد قلب شوهران کار آسانی نیست و تنها با داشتن انگیزه بالا و اعتماد بنفس کامل می توانید زمینه موفقیت خود را ایجاد کنید.یک برنامه ریزی دقیق برای غلبه بر این مشکل طرح ریزی کنید و در نظر داشته باشید که گفتگو و مباحثه جزیی اجتناب ناپذیر از زندگی زناشویی است.برای شروع می توانید از خود سؤال کنید که چگونه می توانید در حفظ زندگی زناشویی مشارکت داشته باشید؟برای کسب موفقیت لازم است کاملاً تمایل به تداوم زندگی زناشویی با شوهرتان داشته باشید. مطمئن شوید از رویای آنچه می خواستید بشود و نشده بیدار شده اید و حاضر به پرداخت هزینه های طلاق برای زندگی خودتان و خانواده تان هم نیستند.به این یقین برسید که آیا واقعاً دوست دارید با این مرد زندگی کنید؟آیا بدون او می توانید خودتان را خوشبخت تصور کنید؟چه چیزی شما را مجبور می کند با او بمانید؟در مرحله بعد لازم است باور کنید که می توانید مجدداً قلب او را تصاحب کنید.لیست کاملی از دلایلی که معتقدید می توانید دوباره عشق و علاقه او را کسب کنید تهیه کرده و در نقاط مشخص منزل در معرض دید خود قرار دهید تا بطور مرتب برایتان یادآوری شوند.در این مرحله ممکن است حرف هایی بشنوید که کمی دلسرد کننده باشد مثلاً شوهرتان طوری با شما صحبت کند که انگار از علاقه به شما مطمئن نیست و یا انگار روابط شما قابل ترمیم نیست.در تمام این موارد صبور باشید و ناامید نشوید.کلید موفقیت شما همین است که اعتقاد عمیقی به حفظ زندگی خود داشته باشید.یک نقشه خوب برای حرکت رو به جلو طراحی کنید.افزایش مراودات  و گفتگوی روزانه با یکدیگر یک نمونه از کارهایی است که می تواند به بهبود وضعیت کمک کند.در این مرحله نیز باید صبور باشید و ژست های عاشقانه بگیرید.باب گفتگو را باز کنید و از هر کار خوبی که می توانید انجام دهید کوتاهی نکنید و در مقابل از خود توقع خاصی نشان ندهید.برای کسب موفقیت لازم است کاملاً تمایل به تداوم زندگی زناشویی با شوهرتان داشته باشید.مطمئن شوید از رویای آنچه می خواستید بشود و نشده بیدار شده اید و حاضر به پرداخت هزینه های طلاق برای زندگی خودتان و خانواده تان هم نیستند.در ادامه به دنبال یافتن چیزهایی باشید که ارتباط شما را خراب کرده و درصدد توقف آن برآیید.زندگی زناشویی صحنه جنگ و نبرد نیست.از خودتان سؤال کنید آیا این جنگ و دعواهای همیشگی الزامی اند؟چیزی هست که با انجام آن بتوانید روش معاشرت با همسرتان را تغییر دهید و از این دعواهای غیر ضروری پرهیز کنید؟همه افراد لازم است مهارت های گوش دادن خود را تقویت کنند.اگر شما واقعاً گوش بدهید و همدلی خود را با شوهرتان گسترش دهید مطمئن باشید که عصبانی باقی ماندن بسیار سخت و دشوار خواهد بود.عوامل مخرب زندگی را شناسایی کنید و آنها را با عوامل سازنده و پویا جایگزین کنید.در طی این مراحل از کمک های تخصصی دیگران فرار نکنید.گاهی اوقات شناخت عوامل دردسر ساز در زندگی زناشویی کار آسوده ای نیست.مطمئناً احساسات و جهت گیری های شما در قضاوت تان دخیل خواهند شد.به همین دلیل نیازمند یک اظهار نظر واقعی و عینی و به دور از احساسات هستید.هر چند گاهی به چیزی یا کسی فراتر از یک دوست نیاز دارید اما مشورت گرفتن از یک دوست خیرخواه از هیچ،بهتر است.اگر واقعاً بدنبال مشارکت در حفظ زندگی زناشویی تان هستید از درمان گرها و مشاوران ازدواج و زناشویی،درخواست راهنمایی و یاری نمائید.پس از انجام مراحل فوق و سایر مواردی که به نظرتان الزامی است مانند برآورده کردن تمام نیازها و خواسته های شوهرتان بدون هرگونه قید و شرط به شوهرتان فرصت ابراز عقیده بدهید.هر مردی برای این کار سبک خودش را دارد.گاهی ممکن است در مدت کوتاهی اثرات مثبت کارهای خود را در رفتار شوهرتان ببیند اما گاهی ممکن این موضوع چند هفته یا چند ماه بطور بینجامد.در برخی موارد ممکن است نوشتن یک نامه عاشقانه برای شوهرتان نیز یک روش مناسب در جلب مجدد نظر او باشد این کار به او فرصت می دهد با گذشت زمان چند باری به حرف های نوشته شده شما نگاه کند و در مورد آنها فکر نماید.مسلما زندگی زناشویی همیشه مسالمت آمیز نیست و گاه سوء تفاهمات و مشاجرات هر روز و هر ساعت می آیند و می روند به گونه ای که تمام فرصت های یک زندگی مطلوب و ایده آل را بلعیده و از بین می برد.در این صورت زن و شوهر به این نتیجه می رسند که ازدواج ناموفقی داشته اند.عوامل مخرب زندگی را شناسایی کنید و آنها را با عوامل سازنده و پویا جایگزین کنید.هر چند در ازدواج های ناموفق هم آخرین و سخت ترین راه جدایی است اما باید توجه داشت راههای زیادی برای تغییر و بهبود شرایط و وضعیت زندگی زن و مرد وجود دارد اما متأسفانه در اکثر مواقع طرفین گمان می برند روابط شان بهبودپذیر نبوده و به قول معروف به آخر خط رسیده اند!بنابراین این باور،با از بین بردن انگیزه اصلاح رفتار و اقدامات سازنده،هر گونه پیشرفت را در مناسبات زناشویی متوقف خواهد کرد.اما باید توجه داشت اگر یکی از طرفین ازدواج،رفتار سازنده ای از خود نشان دهد،نه تنها به بهبود رابطه اش با همسرش کمک خواهد کرد؛بلکه احتمال دارد در رفتار همسرش نیز تغییرات مثبتی ایجاد شود.بدین ترتیب لازم است که ابتدا شما خانمهای محترم به عناصر تعهد،اعتماد و وفاداری که مبنای ازدواج تان بوده،رجوع نموده و برای خود روشن نماید که آیا این عناصر احتیاج به تقویت دارند یا خیر؟سپس به رفع و رجوع نقطه ضعف های موجود بپردازید تا رفته رفته زندگی شاد و توام با آرامش را برای یکدیگر تدارک ببینید.و فراموش نکنید که خوشبختی می تواند با شما آغاز گردد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

سوزاک در مردان

1-اصولاً در مقایسه با سایر بیماری ها،سوزاک بیماری خیلی مسری ای نمی باشد.در 4/1 مردان در موقع آمیزش با زن مبتلا،امکان آلودگی وجود دارد که استفاده از کاندوم این نسبت را کمتر هم می کند.

2-راه ورود میکروب در مردان؛قسمت قدامی مخاط مجرای ادرار می باشد که منجر به اورتریت(Urthritis)می گردد.

3-سوزاک در مردان ابتدا از ناحیه ی قدامی مجرای ادرار شروع می شود.دوره ی نهفتگی بیماری از یک روز تا چند هفته و بطور متوسط 3 تا 5 روز می باشد.10% مردان مبتلا ممکن است بدون علامت باشند.

4-اولین علامت؛احساس سوزش در مجرا و تکرر ادرار می باشد.پس از آن،ترشح موکوئیدی به وجود می آید که به سرعت چرکی می شود(discharge).ترشح غلیظ،چسبنده و به رنگ زرد یا سبز مایل به زرد است،بوی نامطبوعی دارد و روی لباس زیر هم اثر می گذارد.

5-در صورتی که بیماری درمان نشود،عفونت به سایر قسمت های دستگاه تناسلی منتشر می شود.عفونت قدامی مجرای ادرار به طرف خلفی و نسوج مجاور توسعه می یابد و می تواند ایجاد واکنش التهابی و آبسه های پری اورترال و تنگی دائمی مجرای ادرار را نماید.

6-متعاقب ورم اپیدیدیم(محل تحرک و تکامل نهایی اسپرماتوزوئیدها)،ممکن است هیدروسل ثانویه ی بیضه ایجاد گردد.ورم اپیدیدم معمولاً یکطرفه است که اگر دو طرف را درگیر کند،بیمار عقیم خواهد شد.

7-اگر کانال دفران(مجرای منی بر)آلوده شود ممکن است درد شکم با آپاندیسیت حاد و پری تونیت(عفونت پرده ی صفاق شکم)اشتباه شود.

8-گاهی اوقات تورم غدد لنفاوی کشاله ی ران و ادم آلت(تورم آلت)مشاهده می شود.

9-علاوه بر انتشار موضعی از کانون اولیه ی عفونت به دستگاه ادراری-تناسلی،انتشار جایگزینی گنوکوک در نقاط مختلف بدن ایجاد عفونت منتشر(Disseminated Gonococcal Infection-DGI)نموده و موجب بروز تظاهرات عمومی نظیر تب خفیف،درماتیت(عفونت پوست)،آرتریت،میوکاردیت(مشکلات عمومی قلب)،مننژیت،هپاتیت،التهاب عنبیه و جسم مژگانی (Anterior Oveitis)و...می گردد.

10-انواعی از میکروب که ضایعات منتشر ایجاد می کنند؛به پنی سیلین حساس و به اثر باکتریسیدال(باکتری کشی)سرم انسان مقاوم هستند.

سوزاک در زنان

1-سوزاک در زنان،ابتدا گردن رحم و سپس مجرای ادرار را آلوده می نماید و به ندرت مخاط واژن آلوده می شود زیرا اولاً جدار واژن در برابر عفونت مقاومت زیادی دارد و ثانیاً در سلول های مخاط آن مقدار زیادی گلیکوژن موجود است که سبب رشد و نمو لاکتوباسیل دودرلین(نوعی باکتری)و اسیدی شدن واکنش مهبل می گردد و این محیط اسیدی به میکروب های بیماریزا اجازه ی رشد می دهد.

2-دوره ی نهفتگی در زنان طولانی تر از مردان بوده و بطور متوسط دو هفته است.

3-در 3/1 زنان مبتلا به سوزاک اگر کشت هم مثبت شود(یعنب باکتری عامل وجود داشته باشد)،علامتی وجود نداشته است.

4-مهم ترین علامت اورتریت در زنان؛احساس سوزش در هنگام ادرار کردن و بعضی اوقات تکرر ادرار می باشد.برخی از موارد ممکن است دارای ترشح مجرا باشند.معمولاً مجرای ادرار متورم و قرمز می باشد.

5-در کسانی که به سرویسیت(عفونت گردن رحم)مبتلا می گردند،ممکن است علامتی وجود نداشته و یا گردن رحم قرمز بوده و دارای ترشحات چرکی باشد.

6-در بعضی موارد هم علایمی از قبیل دیزوری(Dysuria)،تکرر ادرار،حساسیت فرج،دیسپازونی(مقاربت دردناک)،درد پشت و نامرتبی قاعدگی وجود دارد.

7-در صورتی که بیمار درمان نگردد،بیماری به صورت مزمن درمی آید و عفونت به قسمت های دیگر دستگاه تناسلی و حتی به داخل صفاق(پرده ی شکمی)راه می یاد و باعث آبسه و پری تونیت لگن می شود.

8-مهم ترین شکل؛بیماری آماسی لگن(Pelivic Inflammatory Disease-PID)می باشد که در 20% زنان مبتلا به وجود می آید و باعث عفونت لوله های فالوپ(محل لقاح اسپرم با تخمک)گردیده و سالپنژیت ایجاد می نماید.

9-تشکیل آبسهیا عفونت لوله ها منجر به چسبندگی و انسداد و درنتیجه عقیمی و حاملگی خارج رحم می گردد.از طرف دیگر در هنگام انسداد لوله ها بعلت خارج نشدن ترشحات آن ها،باکتری های دیگر باعث تشدید عفونت می شوند که در این صورت ضایعات همراه با درد بوده و درمان آن مشکل است.

10-بیماری آماسی لگن در کسانی که برای جلوگیری از بارداری از IUD استفاده می کنند بیشتر است و در افرادی که قرص ضد حاملگی مصرف می کنند کمتر دیده می شود.

11-علاوه بر انتشار موضعی به دستگاه ادراری-تناسلی،عفونت منتشره ی گنوکوکی(DGI)در 1 تا 3 درصد موارد پیش می آید که بیشتر در زنان و اغلب در زمان حاملگی یا دوران قاعدگی بخ وجود می آید.

12-در مرحله ی باکتریمی(ورود باکتری به خون)معمولاً تب و لرز وجود دارد.

ولوو واژنیت در دختران

1-ولوو واژنیت در دختربچه ها همراه با عفونت مقعد مشاهده می گردد.

2-ولوو واژنیت در دختران جوان(که قبلاً تصور می شد به وسیله ی وسایل خواب و یا حوله منتقل می شود)،معمولا ً بعلت وجود باکتری های چرک زای دیگر است و اگر عامل ایجاد آن گنوکوک تشخیص داده شود،از طرق جنسی یا استفاده از رختخواب آلوده ی والدین این بیماری را دریافت کرده اند.

3-اکثر مبتلایان از خارش و ترشح مختصر واژن که باعث رنگی شدن لباس زیر می شود،شکایت می کنند.

4-در معاینه؛فرج متورم و ملتهب می باشد و ترشحات چرکی در واژن و مجرای ادرار دیده می شود.

5-این آلودگی را باید از وسایل ولوو واژنیت های شایع که بعلت رعایت نکردن بهداشت،عفونت های اشریشیاکولی(نوعی باکتری)و وارد شدن جسم خارجی به واژن می باشند؛جدا کرد.

اپیدمیولوژی سوزاک

1-سوزاک؛یک بیماری مقاربتی است که در سراسر جهان وجود دارد و در اثر آزادی روابط جنسی پایدار می ماند،زیرا طریقه ی انتقال آن مقاربت جنسی است.

2-این بیماری بیشتر در افراد مجرد بخصوص در سنین نوجوانی که فعالیت جنسی آن ها حداکثر است،شایع می باشد.حداکثر مبتلایان در گروه سنی بین 15 تا 20 سال و پس از آن بین 25 تا 30 سال می باشند.

3-بیماری سوزاک از سال 1995 به بعد در کشورهای مختلف جهان روبه افزایش است.عواملی که باعث این افزایش می باشند عبارتند از:افزایش آمیزش های جنسی و هموسکسوآلیته(همجنسگرایی)/افزایش جمعیت دنیا پس از جنگ/صنعتی شدن و هجوم به شهرها/نقل و انتقال سریع جمعیت و مهاجرت/عدم رعایت اصول مذهبی و اخلاقی بخصوص در نسل جوان/مقاومت میکروب به آنتی بیوتیک/روش های مختلف جلوگیری از حاملگی/وجود زنان و مردان بیمار بدون علامت/نداشتن مصونیت/نداشتن آموزش جنسی/دوره ی نهفتگی کوتاه بیماری و انتقال سریع در این دوره که قطع زنجیره ی انتقال را مشکل می سازد.

پیشگیری و کنترل بیماری سوزاک

با وجود اینکه تابحال معالجه ی بیماری بسیار مؤثر بوده است،تعداد مبتلایان به بیماری روبه ازدیاد است.استفاده از کاندوم؛قابل اعتمادترین روش هاست.در نظامیان برای پیشگیری از پنی سیلین استفاده می شده است.

درمان بیماری سوزاک یا گنوره

به طور کلی بیماری را می توان با تجویز دوز بالای پنی سیلین درمان کرد.نمونه هایی از میکروب که به پنی سیلین مقاومند را می توان با تزریق داخل عضلانی 2 گرم اسپکتینومایسین درمان نمود.در موارد لزوم از آنتی بیوتیک های دیگری مانند کانامایسین،باکتریم و همچنین اریترومایسین،اسپیرامایسین،سفالوزیدین،سفوکسی تین و...می توان استفاده کرد.هنگامی که سوزاک با عوارض همراه باشد،در هر مورد درمان بخصوصی لازم است.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

87 درصد زنان اعلام می كنند تقریبا" هیچوقت در روابط زناشویی پیش قدم نمی شوند و 3/52 درصد اظهار می كنند ابراز نیاز جنسی زن كاری ناشایست است و 34 درصد می گویند حتی در صورت تمایل نباید زن شروع كننده باشد.این درحالی است كه میل جنسی در طول دوره ماهیانه متفاوت است.بطور مثال در موقع تخمك گذاری و قبل از عادت ماهیانه تمایل به برقراری ارتباط جنسی بیشتر است.وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی به ارگاسم نرسیدن زنان را 5/23 تا 43 درصد و نرسیدن به فاز تحریك را 7/14 درصد اعلام كرده است.درحالی كه تحقیقات در شمال و شرق تهران نشان میدهد كه میزان به ارگاسم نرسیدن در جامعه از حداقل 8/62 درصد تا 5/85 درصد در تغییر است.از آنجا كه بین رضایت جنسی با رضایت زناشویی و اعتماد به نفس ارتباط نزدیك وجود دارد و زنان،كمتر درباره این گونه مسایل به گفتگو می پردازند بنابراین رضایت جنسی در آنان بدون درمان می ماند.گفتنی است 2/85 درصد زنان نسبت به

رابطه جنسی نگرش مثبت دارند.یعنی آنرا به عنوان نیاز بیان می كنند!اما نحوه برخورد با آن را نمی دانند و در صورت وجود مشكل به مراكز بهداشت مراجعه نمی كنند.مراجعه آنان به این مراكز تنها در قالب خارش،ترشحات زیاد و درد در ناحیه پایین شكم بیان می شود.تمایل جنسی از دوران بلوغ تا مرحله میانسالی افزایش می یابد كه اوج آن در سن 30 سالگی است.در ضمن با افزایش طول مدت ازدواج و تعداد فرزندان میزان رسیدن به ارگاسم كمتر می شود. همچنین سطح وضعیت رفاهی زندگی در رسیدن به ارگاسم تاثیر مستقیم دارد.در پایان به این نكته توجه می شود كه در شروع حاملگی به دلیل نداشتن ترس از ایجاد بارداری،ارگاسم و تحریك بیشتراست؛اما با افزایش سن حاملگی به لحاظ ترس از آسیب به جنین كمتر می شود."گیتی ازگلی"،عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی كه این مطالب نتایج تحقیقات اوست پیشنهاد می كند:‌"با توجه به وضعیت و اهمیت خانواده در جامعه ایران و این كه رفع نیازهای مشروع با توجه به اعتقادات ایرانیان باید در چارچوب خانواده و به شكل

صحیح صورت گیرد آمار نسبتا"بالای مشكل به ارگاسم نرسیدن،باید نكته درخور تاملی برای برنامه ریزی مسئولان در جهت رفع خلاء موجود در آموزش روابط زناشویی قبل از ازدواج باشد.     


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

ماساژ علاوه بر تاثیرات مفیدی که روی بدن دارد،می تواند نقش تحریک کنندگی نیز داشته و لذت سکس را دو چندان نماید.ماساژ ارتباط جسمی زن و مرد را بیشتر کرده،ضمن برانگیختگی جنسی موجب می شود تا آنها لذت بیشتری از رابطه جنسی با یکدیگر ببرند.در خانم هایی که مشکل ارگاسم دارند یا اینکه دیر به ارگاسم می رسند،ماساژ بدن نقش مهمی در تسهیل ارگاسم دارد و در این امر بسیار کمک کننده است.

۱-ماساژ پشت بدن:


برای شروع ماساژ و شل کردن عضلات بدن زن،بهتر است ابتدا از پشت او شروع کنید.اول نوک انگشتان خود را به پوست او بکشید بعد ناحیه پشت را از بالا تا پایین به آرامی نوازش کنید.سپس بطور متناوب با حرکات کششی،لرزشی(
vibration)و دایره وار،آنرا ماساژ دهید.گاهی میتوانید گوشت بدن او را درست مثل خمیر با دستتان بگیرید و آرام فشار دهید.پوست سر را ماساژ داده و گاهی موهای او را بین انگشتان خود بگیرید.سپس سراغ پاهای او رفته و انگشتان پایش را با دست فشار دهید.


2- ماساژ جلوی بدن:


سینه و پستان ها را از داخل به خارج بمالید.نوک سینه ها را به آرامی ماساژ تحریک کنید.موهای ناحیه شرمگاهی را نوازش کرده و به نرمی بکشید.با کف دستتان قسمت پایین شکم بمالید.کف دو دست خود را بهم مالیده و وقتی گرم شد آنرا روی تخمدان های زن بگذارید.عده ای معتقدند که انجام اینکار انرژی زن برای سکس را بیشتر می کند.سعی کنید ناحیه مثانه و رحم را فشار دهید.در این هنگام بهتر است زن تمرینات kegel را انجام داده و ماهیچه های کف لگن خود را مانند حالت متوقف کردن ادرار،سفت کند.3-ماساژ واژن:


بهتر است در این مرحله دستکش لاتکس بپوشید.می دانید که زن ها بدو طریق به ارگاسم می رسند:از راه تحریک نقطه جِی و از راه تحریک کلیتوریس.بسیاری از خانم ها ارگاسم از طریق نقطه جِی را عمیق تر می دانند.گاهی اگر تحریکات بطور مناسب ادامه پیدا کند زن می تواند چند ارگاسم پشت سر هم داشته باشد.این ارگاسمهای متوالی و پشت سرهم تاثیر بسیار خوبی در روحیه زن دارد.دست خود را به یک ماده لیز کننده مناسب آغشته نموده و لبهای واژن را به انگشتتان از هم باز کنید.نوک انگشتان را به سمت بالا(بطرف ناف)بگیرید.لبهای داخلی و خارجی(کوچک و بزرگ)را با انگشتتان از هم جدا کرده و آنها را تک تک به آرامی با دو انگشت بمالید.حالا یک انگشت خود را وارد واژن کرده بدنبال آن انگشت دوم را نیز وارد کنید.انگشت شست خود را بالا نگه داشته و آنرا مقابل کلیتوریس قرار دهید.می توانید دست خود را فشار دهید یا اینکه بلرزانید طوریکه دو انگشت شما با دیواره واژن و شست شما با کلیتوریس تماس داشته باشد.کف دست خود را روی استخوان عانه و انگشتانتان را روی لبهای واژن قرار دهید،حالا دست خود را به آرامی به سمت پایین فشار داده و یک حرکت چرخشی به آن بدهید.با حرکت دست حدود 10 دایره فرضی بکشید،سپس کف دست خود را بلند کرده و با انگشت چند ضربه ملایم به لبهای واژن بزنید.چند ثانیه مکث نموده و دوباره همین حرکت را برای چند بار انجام دهید.شما می توانید گردن رحم را در قسمت پشتی و فوقانی واژن بصورت یک بافت گنبدی شکل با شکافی در وسط آن(مانند چانه)لمس نمایید.با احتیاط بافت اطراف آنرا تحریک کنید.عده ای از خانمها از این کار لذت زیادی برده و از شما می خواهند اینکار را برایشان تکرار کنید.بیاد داشته باشید که کلیتوریس از آلت شما بسیار حساستر است.بنابراین هرگز انگشت خود را بصورت خشک و خشن روی آن نکشید.ابتدا که اندام تناسلی زن را لمس می کنید،کلیتوریس را فقط به نرمی فشار دهید.برای کاهش درد ناشی از اصطکاک می توانید کلیتوریس را با لبهای واژن گرفته و با آن تحریک کنید.انگشت خود را وارد واژن کرده سپس دست دیگر خود را که آزاد است روی قسمت پایین شکم بگذارید و به طرف یکدیگر فشار دهید.اگر با قسمتهای حساس و لذتبخش اندام تناسلی زن آشنا نیستید از او بخواهید تا دست شما را گرفته و با دست شما خودش را تحریک و استمناء کند.بعد از آن خودتان به تحریک این قسمتها بپردازید.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

تصمیم گرفته ایم نکاتی درمورد طرز لباس پوشیدن دخترهایی که اضافه وزن دارند ذکر کنیم تا با استفاده از آنها بتوانند متناسب تر به نظر برسند.این نکات توسط طراحان مد و لباس ارائه شده است که با هر بودجه و قیمتی قابل استفاده می باشد.

-لباسهای بی شکل گشاد انتخاب نکنید.شلوار ورزشی های گشاد برای ورزش است نه برای بیرون رفتن.این لباس ها به هیچ وجه اندامشان را زیباتر نمی کند.

-سبک لباسهایی که آستین های باریک،قسمت سینه،کمر و پاهای تنگ دارند یا هر چیزی که بدنی واقعاً خوش فرم می خواهد تا زیبا به نظر برسد،به درد این دخترها نمی خورد.گذشته از اینکه این لباسها ایراد و اشکال های اندامشان را چندبرابر نشان می دهد،بسیار برایشان ناراحت خواهد بود و گردش خونشان را هم مشکل ساز می کند.

-شلوارها،شلوارک ها و دامن هایی انتخاب کنید که در پشت کمر کشی باشد اما از جلو زیپ و دکمه بخورد.

-شلوار جین های کشی انتخاب کنید.این شلوارها درست مثل شلوار جین های عادی اما از نظر جنسی بسیار راحت می باشند.

-لباسهایی انتخاب کنید که به خوبی اندازه شان باشد و در آن احساس راحتی کنند.

-برای جلوگیری از عرق کردن بدن برایشان از پودر و اسپری بدن استفاده کنید.

-از پوشیدن لباسهای خانمانه به دختر بچه های چاق خودداری کنید.درست است که گاهی پیدا کردن لباس برای دخترهای درشت اندام سخت است اما به هیچ وجه به آنها لباسهایی که متعل به سنین بالاتر از اوست را نپوشانید.

-به قسمت سایز بزرگ همه نمایندگی ها و مارک های لباس سر بزنید.مطمئناً چیزی پیدا می کنید که خوششان بیاید.

-برای پوشاندن شکم و باسنشان،بلوز،تی شرت و تاپ های بلندانتخاب کنید.

-دخترتان اگر چاق است یا پاهای کوتاهی دارد،از پوشادن شلوار جین ها و شلوارهای راسته به او خودداری کنید.این شلوارها پاهایشان را چاق تر نشان می دهند.

-شلوارهایی انتخاب کنید که در قسمت ران چسبان و در پایین کمی گشاد باشد.

-به دختربچه تان که چاق است دامن بلند پایین تر از زانو نپوشانید چون از مد افتاده است و چاق ترشان می کند.

-دامن هایی انتخاب کنید که تقریباً تا روی زانوهایشان باشد.

-از پوشاندن دامن کوتاه به آنها خودداری کنید.

-به آنها دامن شلواری بپوشانید که هم برایشان راحت تر است و هم جایگزین خیلی خوبی برای دامن به حساب می آید.

-اجازه ندهید دخترتان لباسهای سنگینی بپوشد که باعث می شود بیش از حد گرمش شود.لباسهای مخملی،پشمی و سایر پارچه های حجیم از این دسته هستند.

-به دخترتان یاد بدهید که چطور می تواند از لباسهای چند لایه استفاده کند.مثلاً یک سویشرت یا ژاکت با خود داشته باشد که درصورت نیاز تن کند.

-شلوارک های کوتاه تنگ برایشان نخرید.

-از جوراب با درازای مختلف استفاده کنید.جوراب تا زانو،تا ساق یا تا مچ.باید ببینید کدام برایشان راحت تر است.

-پیراهن یا دامن های کوتاه را حتماً با جوراب شلواری کلفت استفاده کنید.

-از پوشیدن کفش های خیلی تخت یا پاشنه بلند خودداری کنید.مسئله مد نیست،راحتی و سلامت دخترتان از همه چیز مهم تر است.

-کفش هایی انتخاب کنید که کمی پاشنه داشته باشد.

- کفش ها،چکمه ها و سندل هایی انتخاب کنید که روی آن برچسب قابل ارتجاع زده باشد.اگر کفشی این  برچسب را نداشت کفش را در دو دستتان بگیرید و سعی کنید به جلو و عقب خمش کنید.باید به راحتی به جلو و عقب خم شود.

-سعی کنید از مغازه هایی خرید کنید که مخصوص سایز بزرگ هستند تا انتخاب بیشتری پیش رویتان باشد.لباس خریدن برای دختر بچه های چاق خیلی سخت است پس سعی کنید تا حد امکان لذت بخشش کنید.

باید بدانید که چاق بودن در دوران دبستان به معنای چاق بودن تا آخر عمر نیست.پس سعی کنید با اعمال روش های مناسب دخترهای گلتان را برای لاغر شدن تشویق کنید.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

بوی دستگاه تناسلی آقایان اگر خیلی تند و ناخوشایند باشد می تواند مانعی اجتماعی و جنسی به شمار رود.خوشبختانه،راه هایی برای کاهش این بوی تند وجود دارد.این بو را می توان از طریق نظافت و پوشیدن لباس های مناسب تا حد زیادی برطرف کرد.اگر می خواهید همشرتان را جذب خودتان کنید،یا سر کار با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر شوید به نکته هایی که در این مقاله آورده ایم خوب عمل کنید.

قدم اول:

باید بدانید که کمی بو برای دستگاه تناسلی طبیعی و سالم است.درواقع غدد عرق در دستگاه تناسلی ترکیباتی بدون بو به نام فرومون ترشح می کنند که جنس مخالف را جذب می کند.پس کمی از این بو برای زندگی جنسیتان لازم و ضروری است!

قدم دوم:

برای کم کردن شدت بوی ناخوشایند سعی کنید هر روز دوش بگیرید و دستگاه تناسلیتان را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید.اینکار عرق ها،سلول های مرده و مواد زائدی که آنجا جمع شده و بوی ناخوشایند ایجاد می کند را از بین می برد.

قدم سوم:

شلوار ها و لباس زیر راحت بپوشید.لباس های تنگ باعث می شود که دستگاه تناسلیتان بیشتر عرق کند و بوی بیشتری تولید شود.

قدم چهارم:

لباس زیرتان را با مواد خوشبو کننده شستشو دهید.اگر کارتان سخت است و فعالیت فیزیکی زیادی می برد یا جایی می خواهید بروید که فعالیتتان زیاد است مثلاً یک مهمانی از قبل به لباس زیرتان عطر یا پودر خوشبو کننده بزنید.

قدم پنجم:

یکبار در ماه مو های زائد اطراف دستگاه تناسلی را اصلاح کنید.اینکار از عرق کردن بیش از حد این ناحیه جلوگیری می کند.

قدم ششم:

رابطه جنسی ایمن داشته باشید.موقع سکس حتماً از کاندوم استفاده کنید.اینکار احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش می دهد و بیماری های مقاربتی یکی از عوامل ایجاد بوی بد دستگاه تناسلی هستند.

قدم هفتم:

بوی سر تا سر بدنتان را بهبود بخشید.بوی تند ناحیه تناسلی اگر با بوی زیر بغل همراه شود واقعاً ناخوشایندتر می شود.

 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

زنان و دخترانی هستند که در حین سکس درد زیادی احساس می کنند و علیرغم میل آنها به سکس و هم آغوشی.اما تجربه درد مانع از این کار میشود.هیچ کس نباید در حین سکس درد و ناراحتی بکشد.به همین دلیل اولین توصیه به کسانی که درد را تجربه می کنند میگوییم که اول دست نگه دارید.سکس برای لذت و خوشی و کیف کردن است نه برای درد و رنج.خود احساس درد در هنگام سکس نشانگر این است که یک جای کار می لنگد اما متاسفانه بسیاری با این مشکل دست به گریبانند.دخترانی که برای اولین بار عمل دخول آلت پسرانه را در درون خود تجربه می کنند(دختران باکره)ممکن است خود عمل پاره شدن پرده بکارت یا نفس عمل دخول و خروج آلت مرد باعث احساس عدم راحتی آنان شود که شدت عدم راحتی یا درد هم به تجربه مرد بر می گردد و نیز جنبه های روانی دختر که به انقباض ماهیچه های بدن او ودر نتیجه احساس درد و ناراحتی منجر می شود.برای جلوگیری از این مشکل،بهتربن کار صحبت با همدیگر آماده سازی هم و اعلام این مسئله که اولین بار من است و تجربه ندارم و عمل دخول را با کمک و هماهنگی هم انجام دهند.در بسیاری از مواقع شکل و شیوه فعالیت وتحرک شریک جنسی شما(مرد یا پسر)باعث این درد می شود.مثلا مثل افراد ندید بدید،فعالیت سکسی یا همان عقب و جلو رفتن ها را خیلی تند و سریع و بدون توجه به احساس و تحمل شما انجام میدهد یا اینکه از یک زاویه نامناسب آلت خود را وارد کرده است.دلیل دیگر احساس درد میتواند کمبود ترشحات آلت شما باشد استفاده از یک سری دارو ها در کم کردن ترشحات واژن تاثیر منفی دارد،از آن گذشته رسیدن به دوره یائسگی و تغییرات هورمونی ناشی از آن باعث کم شدن ترشحات واژن می شود.صحبت کردن با هم،تغییر زاویه دخول،یواش کردن عقب و جلو رفتن ها از راه حل های این مشکل است.راه دیگر استفاده از کرمهای لزج کننده است که به همین نام در داروخانه یافت می شود.در بسیاری از مواقع،خودداری از بوسه های داغ و معاشقه و ناز و لیسیدن و نوازش و خلاصه آماده سازی بدن وتحریک ترشحات باعث خشک ماندن واژن و عدم آمادگی آن برای استقبال از آلت طرف میشود که به احساس درد و ناراحتی زن از سکس منجر میشود .(اهمیت"هنر بوسیدن"و"اهمیت نوازش"در اینجاست).اما گاهی اوقات با وجود به کارگیری دهان و زبان و دست(معاشقه)برای تحریک و آماده سازی زن برای دخول،واژن زن ترشحات لازم را انجام نمیدهد یعنی واژن هنوز آماده نیست و زهدان هنوز خواب آلود در نتیجه تماس و ضربه های یک آلت سفت را بر نمیتابد و باعث درد میشود.برای حل این مشکل مرد باید قبل از دخول از انگشتان خود استفاده کند.و حسابی به تحریک واژن،اطراف وقسمتهای داخلی آن بپردازد.به شرط آنکه نوازش،بوسه،تحریک کلیتوریس و...را قبلا انجام داده باشد.به کارگیری انگشت برای تفحص آلت زنان و سنجش آمادگی آن برای استقبال از معشوق دلخواه راه خوب و مطبوعی است.چون هم به نوبه خود زن را تحریک میکند و هم مرد میزان آمادگی زن را احساس میکند.گاهی انقباض شدید ماهیچه های کناره دیواره واژن هم باعث احساس درد میشود.دلیل سفتی و سختی دیواره ها معمولا از اضطراب.نگرانی.ترس.واهمه وفشار روانی به زن به خاطر احتمالا توقعات نا مناسب و بیجای مرد از او در امور سکسی و...ناشی میشود.یعنی مشکل یک عامل روانی دارد.تلاش برای عمل هماغوشی در یک فضا و محیط مناسب،بوسه و معاشقه طولانی و آماده سازی درست و حسابی 2 طرف برای دخول و کنار گذاشتن توقعات بیجا به حل مشکل میانجامد.اما هستند زنانی که پس از طی همه این مسیر ها باید به پزشک مراجه کنند.عامل دیگر احساس درد عفونت واژن(به دلایل مختلف) است که راه آن مراجعه به پزشک است.استفاده از عطر و کرم در واژن و اطراف آن ممکن است باعث ایجاد حساسیت واژنی در معدودی از زنها شود.در نهایت مراجعه به روان پزشک برای عده ای از خانمها که باز هم مشکل دارند توصیه میشود.

نکته مهم پایانی:

در آخر نباید درد و ناراحتی ناشی از یک عامل مهم روانی دیگر را از یاد برد.زنان و دخترانی که مورد تجاوز قرار گرفته اند یا بنا به آموزشها و اعتقادات محدود کننده و یا فشارهای فرهنگی و خانوادگی،از انجام عمل سکس احساس گناه یا آلوده بودن میکنند.بهترین راه برای غلبه بر این مشکل،بالا بردن آگاهی خود درباره مسائل جنسی،تلاش برای کنار گذاشتن اخلاقیات و آموزشهای محدود کننده،اعتماد منطقی به طرف مقابل،صحبت کردن با هم و تبادل تجربیات است.امیدوارم مردان طرف اینگونه زنان لیاقت اعتماد را داشته باشند و سو استفاده نکنند.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

درد سینه یا ماستالژیا ناراحتی شایعی بین خانمهاست.به طوری که از هر 10 خانم 7 نفر در طول زندگی آن را تجربه می کنند.درد سینه یا ماستالژیا مشکل شایعی بین خانمهاست.به طوری که از هر 10 خانم 7 نفر در طول زندگی آن را تجربه می کنند.در واقع در حدود 10 درصد از زنان درد متوسط تا شدید سینه را در حدود 5 روز از ماه تجربه می کنند و در برخی موارد در سرتاسر دوران قاعدگی درد شدیدی وجود دارد.زنانی که یائسه شده اند نیز ممکن است دچار درد سینه شوند البته این علائم بیشتر در زنان جوانتر و حوالی یائسگی رخ می دهند.اگر درد سینه شدید باشد،می تواند زندگی فرد و فعالیت روزانه را تحت تاثیر قرار دهد.اینکه درد سینه به تنهایی،نشان دهنده ی سرطان سینه باشد اتفاق نادری است وتنها در 2 تا 7 درصد از زنان درد سینه ممکن است نشانه سرطان باشد.اما اگر شما درد غیر قابل توجیهی دارید که زندگی شما را مختل کرده و یا اگر به هر دلیلی در مورد سرطان سینه نگران هستید به پزشک مراجعه کنید تا مشکل شما بررسی شود.

علت درد سینه چیست؟

بیشتر موارد تعیین علت دقیق درد سینه امکان پذیر نیست.اما علل احتمالی شامل این موارد هستند:

هورمونها:درد سینه اگر به صورت دوره ای باشد و با قاعدگی ارتباط داشته باشد احتمالا با هورمونهای جنسی مرتبط است.کاهش یا از بین رفتن این نوع درد با بارداری یا یائسگی نشان می دهد که احتمالا هورمونها در این مورد نقش دارند.به هر حال مطالعات تا کنون نتوانسته اند اختلال هورمونی خاصی را شناسایی کنند که عامل قطعی ایجاد درد دوره ای سینه ها باشد.

علائم ساختاری:مشکلات آناتومیکی و ساختاری در سینه ها می تواند موجب ایجاد درد شود که در بیشتر موارد این درد ها غیر دوره ای هستند.اختلالاتی مانند کیست ها،ضربه ها و آسیب دیدگیها و جراحیهای قبلی می توانند موجب بروز درد شوند.علت این نوع درد ها معمولا خارج از بافت سینه است.مثلا ممکن است علت ایجاد درد،اختلالی دردیواره ی قفسه سینه،عضلات،مفاصل،قلب و یا نواحی دیگر باشد که به علت انتشار درد به این نحو احساس شود.کشیدگی عضلات سینه و آسیبهای مفصلی نیز می توانند موجب چنین دردهایی شود.

اختلال در تعادل اسید چرب:اختلال در تعادل اسید های چرب در داخل سلولها ممکن است حساسیت بافت سینه ها را به هورمونها افزایش دهد.این نظریه بر این اساس ارائه شد که در مواردی مصرف مکملهای حاوی گاما لینولئیک اسید موجب کاهش درد می شود.این ماده یک نوع اسید چرب است.به نظر می رسد گاما لینولئیک اسید موجب تعادل اسید های چرب شده و حساسیت بافت سینه به هورمونها را کاهش می دهد.

داروها:مصرف برخی داروهای هورمونی،داروهای درمان ناباروری و داروهای خوراکی جلوگیری از بارداری ممکن است با درد سینه مرتبط باشند.در اثر درمان با استروژن و پروژسترون ممکن است بافت سینه حساس و دردناک شود.ممکن است علت ایجاد درد سینه در خانمهای یائسه درمانهای هورمونی باشد.همچنین گزارشهای از درد سینه ی مرتبط با مصرف داروهای ضد افسردگی مانند داروهای مهار کننده بازجذب سروتونین مثل فلوکستین و سرترالین وجود دارد.

اندازه سینه:زنانی که اندازه سینه بزرگی دارند ممکن است درد های غیر دوره ای را تجربه کنند.این نوع درد مکن است همراه با دردهای گردن،شانه و پشت باشد.مطالعات نشان می دهد که اگر عامل درد سینه بزرگی آنها باشد جراحی برای کاهش اندازه سینه می تواند علام را تخفیف دهد.البته جراحی سینه خود می تواند منجر به دردهای بعدی در سینه شود.

علائم:درد سینه معمولا به صورت دوره ای یا غیر دوره ایست.هر نوع از این درد ها ویژگیهای مخصوص خود را دارند.

ویژگی دردهای دوره ای:

* ارتباط واضحی با دوره های قاعدگی دارد.

* احساس ناراحتی مبهم،احساس سنگینی یا درد وجود دارد.

* معمولا با تورم یا توده همراهی دارد.

* معمولا درد دو طرفه است و و بیشتر در قسمتهای فوقانی خارجی سینه احساس می شود که به زیر بغل تیر می کشد.

* درد معمولا طی دو هفته نزدیک به شروع قاعدگی شدید تر می شود و پس از آن تخفیف می یابد.

* معمولا زنانی که در سنین پیش از یائسگی هستند را در سنین 20 تا 30 سالگی د رگیر می کند و همچنین زنانی که به حوالی یائسگی می رسند را در حوالی سن چهل سالگی تحت تاثیر قرار می دهد.

ویژگی دردهای غیر دوره ای:

* به دوره ی قاعدگی ارتباطی ندارد.

* درد به صورت فشارنده و یا سوزشی احساس می شود.

* ممکن است درد پایدار یا متناوب باشد.

* معمولا یکطرفه است و ناحیه مشخصی را درگیر می کند و ممکن است به بقیه ی نقاط سینه انتشار پیدا کند.

* معمولا زنان یائسه را تحت تاثیر قرار می دهد و اکثر افراد در سنین 40 تا 50 سالگی قرار دارند.

ارزیابی درد سینه شامل چه مراحلی است؟

معاینه:معاینه کلینیکی توسط پزشک انجام می شود.بافت سینه و غده های لنفاوی بررسی می شوند و نواحی مرتبطی مانند قلب ریه و قفسه سینه و شکم نیز معاینه می شوند.سابقه ی بیماریها و مصرف داروها بررسی می شوند و در صورتی که نیاز باشد بررسی های بیشتری نیز ممکن است انجام شوند.

ماموگرافی:اگر توده،کیست،بافت مشکوک یا غیر طبیعی در بافت سینه یافت شود ممکن است پزشک به شما ماموگرافی را توصیه کند.ممکن است با معاینه طبیعی نیز پزشک ماموگرافی را توصیه کند چون احتمال دارد بافت غیر طبیعی کوچک باشد و در معاینه مشخص نشود.اگرچه معمولا برای سنین بالای 30 سال این روش توصیه می شود.

سونوگرافی:پزشک با توجه به نتیجه ی معاینات از بررسیهای تکمیلی استفاده می کند.سونوگرافی بافت سینه معمولا برای افراد زیر 30 سال استفاده می شود و ممکن است برای ارزیابی درد استفاده شود.

بیوپسی:توده های مشکوک یا بافتهای غیر طبیعی ممکن است نیاز به نمونه برداری داشته یاشند.معمولا برای نمونه برداری به میزان کمی از بافت نیاز است که برای تشخیص به پاتولوژی فرستاده می شود.

درمان:برای درمان باید علت زمینه ای ایجاد کننده برطرف شود.پوشیدن لباس زیر مناسبی که به بافتها فشار وارد نکند و حمایت کافی از بافت سینه ایجاد کند و تغییر روش جلوگیری از بارداری ایده ی مناسبی است.

استفاده از ضد دردهای موضعی در ناحیه دردناک برای تسکین دردهای غیر دوره ای کمک کننده است.اگر در دوران یائسگی هستید و هورمون درمانی برای شما انجام می شود ممکن است نیاز باشد که هورمون درمانی را متوقف کنید.در دردهای دوره ای شدید ممکن است پزشک با توجه به یافته های بالینی و آزمایشگاهی دارو هایی مانند دانازول،بروموکریپتین،تاموکسیفن یا سایر دارو ها را برای شما تجویز کند.مصرف برخی مکملها مانند مکملهای حاوی گاما لینولئیک اسید و یا مکمل ویتامین E به برخی از افراد کمک کند.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

زمانی که رابطه شما با همسرتان قدری پایدارتر می شود و زندگی مشترکتان را در کنار یکدیگر شروع می کنید با مشاهده ی کارهای رمانتیک از جانب آقا واقعاً هیجان زده می شوید،آیا اینطور نیست؟ممکن است همسرتان در قبال شما کارهای رمانتیک بسیار زیادی را انجام دهد؛به عنوان مثال برایتان گل هدیه بیاورد،یک جعبه شکلات برایتان بخرد و در یک شام رویایی برایتان شمع روشن کند.همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا شما را بیش از پیش دوست داشته باشید.خوب درست است اما چه اتفاقی می افتد زمانیکه همه این سورپرایز ها بعد از مدت زمانی نزدیک به یک سال فروکش می کند؟آقا خسته از سر کار به خانه باز می گردد و فوراً به خواب میرود.اصلاً متوجه نیست که شما هم وجود دارید!اما این مطلب می تواند یک پیام هشدار به شما باشد که بیش از پیش در کار های شخصی خودتان غوطه ور نشوید.این زمان موقعی است که شما باید با کارهایی که انجام می دهید،جذابیت جنسی خود را بیش از پیش افزایش دهید.

۱-قدر دان خود باشید

صبح وقتی که از خواب بلند می شوید،از اضافه وزن و وجود سلولیت در بدنتان شکایت نکنید.پیش از اینکه فعالیت های روزانه خود را شروع کنید،روبروی آینه بروید،به خودتان نگاهی بیندازید،و بگویید:“چقدر زیبا و جذابی!”آنقدر این کلمه را تکرار کنید تا به آرامش و راحتی دست پیدا کنید.

۲-از او بخواهید تا برایتان برقصد

خوب شاید نوبت به آن رسیده باشد که شما او را سوپرایز کنید.اتاق نشیمن خود را تبدیل به صحنه رقص کنید،نور را کاهش دهید و یک آهنگ ملایم بگذارید.از همسرتان بخواهید تا با شما برقصد،امکان ندارد او درخواست شما را نپذیرد به خصوص اگر لباس خواب زیبایی بر تن کرده باشید.

۳-دکوراسیون اتاق خواب را تغییر دهید

شما می توانید با تغییراتی کوچکی در اتاق خواب فضای آن را تغییر دهید.به عنوان مثال می توانید شمع های معطر روشن کنید و یا از رو تختی های قرمز رنگ استفاده کنید.

۴- لباس زیر جذاب بپوشید

یکی از زیباترین لباس های زیری را که دارید انتخاب کنید و یک دقیقه قبل از اینکه همسرتان عازم رفتن به محل کارش شود،در مورد رنگ لباس و اینکه در بدنتان چگونه ایستاده،توضیح دهید.من به شما قول می دهم که او به محض تمام شدن کارهایش به سرعت به خانه باز خواهد گشت.

۵-بدن خود را معطر نگه دارید

بوی بدن یکی از پر کشش ترین جاذبه های جنسی است که می تواند طرف مقابل را به سوی شما جذب کند.شما باید در تمام مواقع خودتان را تمیز و کاملاً تر و تازه نگه دارید.فراموش نکنید که بدن خود را بشویید و از خوشبو کننده ها استفاده کنید.میتوانید از خوشبو کننده هایی استفاده کنید که حاوی مواد محرک هستند.این امر بیش از پیش همسرتان را تحریک خواهد کرد.

۶-او را صمیمانه نوازش کنید و پیام های تحریک کننده برایش بفرستید.چه باور کنید چه نه،باید بگویم که آقایون عاشق ناز و نوازش هستند.این به آن خاطر است که آقایون احساس می کنند که یک نوازش صمیمانه که نشئت گرفته از احساست باشد به آن معناست که شما دوستشان می دارید.به همین دلیل زمانیکه همسرتان در حال استراحت کردن روی مبل راحتی است،به او نزدیک شوید و دستتان را در موهایش بکشید.همچنین می توانید او را ماساژ دهید تا بیش از پیش به آرامش برسد.

۷- همچنان خود را جذاب نگه دارید

موهایتان را همیشه مرتب نگه دارید،چربی های روی بدنتان را پاک کنید،و بوی بد دهانتان را نیز از بین برید؛چرا که این موارد موجب می شوند تا او از شما دور شود.شما باید به خوبی از بدن خود مراقبت کنید و ظاهر خود را در تمام موارد آراسته نگه دارید.اگر همیشه بدون آرایش هستید،بد نیست که هرز گاهی چند با یک آرایش ملایم اما در عین حال جذاب او را غافلگیر کنید.

۸- او را به خیال و رویا ببرید

هیچ چیز بدی در مورد اوهام و رویا وجود ندارد.زمانیکه در حال معاشقه هستید میتوانید خیال پردازی کنید و از او بخواهید تا رویاهای شما را تبدیل به واقعیت کند.اگر او با درخواست شما موافق است،پس دیگر منتظر چه هستید؟

تناسب اندام سبب افزایش جاذبه جنسی است

این یک حقیقت است که یک بدن متناسب و سالم جاذبه جنسی را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.البته منظور ما این نیست که باید ماهیچه های بزرگی در بدن خود پرورش دهید و خودتان را تبدیل به یک بدنساز کنید.زمانی که تناسب اندام داشته باشید،اعتماد به نفستان افزایش پیدا کرده،بدنتان راست می ایستد و زیباتر راه میروید.باید بدانید که بدن قرص و محکم خیلی جذاب تر از بدن گوشتی و شل است.زمانی که احساس کنید قوی،سالم و جذاب هستید،بهتر راه می روید و مردم هم متوجه این جذابیت و زیبایی شما خواهند شد.اگر می خواهید که از اندامی جذاب و متناسب برخوردار شوید،باید در برنامه روزانه خود قدری حرکات بدنسازی و نرمش های ایروبیک را بگنجانید.همچنین باید نگرش خود را نسبت به غذاهایی که می خورید نیز تغییر دهید.غذا مانند سوخت بدن است و همه افراد باید غذا بخورند؛اما هدف اصلی این است که افراد یاد بگیرند چگونه می توانند بدون حذف وعده های غذایی به درستی غذا بخورند.به طور معمول خوب است که افراد هفته ای ۵ مرتبه و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه فعالیت های ایروبیک و هوازی را انجام دهند.در کنار حرکات ایروبیک بد نیست به مدت ۲۰ دقیقه نیز از نرمش های قدرتی بهره بگیرید و استقامت بدن خود را افزایش دهید.به هر حال اگر در برنامه زندگی خود آداب صحیح غذا خوردن را یاد بگیرید،می توانید همواره بدن خود را در حالت تعادل نگه دارید.اگر از شکلات و سیب زمنی سرخ کرده پرهیز کنید،بدن شما به این شیوه زندگی عادت کرده و دیگر نیاز به خوردن آنها را در خود احساس نخواهید کرد.گهگاه می توانید تغییرات کوچکی را نیز در رژیم غذایی خود ایجاد نمایید.با اضافه کردن میوه به رژیم غذایی خود می توانید میان وعده های شیرین را حذف کنید.بعد سبزیجات را نیز به آن اضافه کنید و میزان وعده های غذایی را تا حد امکان کاهش دهید.باید حد معینی را برای هر وعده غذایی در نظر بگیرید.ممکن است به خوردن عادت کرده باشیم و به همین دلیل ممکن است که نتوانیم تشخیص دهیم یک وعده معمولی چه میزانی است.به خاطر داشته باشید که یک بدن متناسب و سالم،خیلی جذاب تر است و برای اینکه بتوانید از نظر فیزیکی به تناسب برسید،باید چربی های بدن خود را از بین برده،جریان خون را در بدن خود به گردش بیندازید و حرکات استقامتی،و هوازی(ایروبیک(انجام داده و از رژیم غذایی سالمی استفاده کنید.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

زن و شوهر در حضور هم هیچ گونه پوششی لازم ندارند و می توانند همه قسمتهای بدن همدیگر را ببینند اگر چه لازم نیست زنان در حضور زنان دیگر حجاب کامل داشته باشند اما اگر احتمال بدهیم که زنانی در مجلس هستند که نگاه گناه آلود دارند باید پوشش کافی داشته باشیم
ظاهر و باطن انسانها:
برای شناخت یک انسان باید به ابعاد مختلف وجودی او دقت کرد مثلا نوع پوشش،رفتارهای دینی،رفتارهای اجتماعی،اعتقادا،نوع حرف زدن،نوع ناه کردن و....و ناگفته پیداست که این موارد تا حدی تابع همدیگه هستند البته نه بطور صد در صد
مثلا از نوع پوشش می توان احتمال داد که ایشان رابطشون با خدا چگونه است اگر نوع پوشش مشترک بود از نوع رفتارهای دینی و رفتارهای اجتماعی و....بلاخره فرد باطن خود را بنوعی بروز خواهد داد اگر در پوشش نبود در چیزهای دیگر.پس فقط با نوع پوشش فرد نمی توان به باطن او پی برد اگرچه پوشش هم یکی از معیارهای شناخت می باشد باید معیارهای دیگر را هم مد نظر قرار داد هر چند به گول شاعر:
از کوزه همان طراود که در اوست
آموزش تحریک جنسی و خوردن آلت تنالسی در آمیزش جنسی

پس از بوسه از عوامل موثر در تحریک جنسی طرفین لیسیدن است.لیسیدن اعضای بدن نمایانگر شدت و اوج علاقه جنسی به طرف مقابل می باشد.معمولا زنان بیشتر از مردها به لیسیده شدن علاقمند هستند.
شرایط لیسیدن:
۱.
تمایل قلبی برای لیسیدن
۲.
پاکیزه و خوش بو بودن بدنها
۳.شناخت دقیق از نقاط حساس بدن طرف مقابل

مناطق حساس زن برای لیسیدن:
-
لبها
- گردن
- سینه ها
- وسط ستون فقرات
- لمبرها
- انتهای کمر و بالای باسن
- آلت تناسلی
- سوراخ باسن
- کشالهای ران
- پاها
مناطق حساس مرد برای لیسیدن:
-لب
-گردن
-سینه
-آلت تناسلی
-کشاله ران

مقدمات:
-شستشوی آلت برای آنکه بوی طبیعی خود را بدهد.
-داشتن و یا نداشتن مو بر روی لبهای آلت به سلیقه طرفین باز می گردد.اما اگر مودار باشد بایستی کاملا تمیز شود.
-پوشیدن یک شورت جذاب و تحریک کننده(در مورد لباس و پوشش قبل از سکس مفصل توضیح خواهم داد)
-استفاده از خوش بو کنندها بر روی شورت یا اطراف آلت

حالات بدن زن:
۱.به پشت خوابیده و پاها کمی باز
۲.به پشت خوابیده و پاها به سینه چسبیده
۳.حالت ۴ دست و پا(داگی)با بالا گرفتن باسن طوری که آلت تناسلی از پشت بیرون بزند
۴.زن و مرد به روی هم طوری که سر مرد در سمت پاهای زن و سر زن در سمت پاهای مرد قرار گیرد(شصت و نه انگلیسی)
۵.زن یا بر روی صندلی و یا لبه تخت می نشیند با پاهای باز و به پشت تکیه داده
۶.سر پا و خم شده با دست بر روی صندلی یا تخت

روش لیسیدن آلت زن:
-
بهتر است پیش از لیسیدن کمی با سینه ها ور بروید زیرا در افزایش ترشح آلت موثر است.
-
می توان قبل از درآوردن شورت زن کمی از روی شورت با دست ماساژ داده و یا لیسید.
-
شورت را سعی کنید با دندان در آورید(نمایش حرص و ولع مرد(
-
نگاه های هوس آلود به آلت زن تحریک کننده است.
-
از لبهای بیرونی آلت شروع کنید به لیسیدن.
-
به عکس العملهای زن توجه کنید تا نقاط حساس تر را شناسائی نمائید.
-
لبها که با آب دهان شما و آب آلت زن خیس شد با انگشت آنها را از هم باز کنید.
-
برآمدگی چوچوله(کلیتوریس)را با نوک زبان قلقلک دهید)از قسمت های حساس آلت(
-
حال زبان را سیخ کرده و به داخل آلت فرو کنید(تکرار کنید).
-
آب داخل آلت را بخورید و به صورت بمالید.
-
از داخل با زبان سقف آلت را تحریک کنید.
-
زبان را در داخل آلت بچرخانید.
-
به نرمی و با لبهای خود آلت زن را بگزید.
-
بینی را به چوچوله بمالید.
-
در آلت زن غرق شوید.

وظایف زن:
-
زن باید به هر عمل مرد عکس العمل مناسب نشان دهد.
-
عکس العملها:
-
آخ آخ کردن
- نفس نفس زدن
- جملات رکیک و تحریک آمیز گفتن
- التماس برای تکرار کار لیسیدن
- بالا آوردن باسن
- کشیدن موهای مرد
- فشار دادن سر مرد به آلت خود
- قلاب کردن پاها به دور گردن مرد در حالت های روبه رو

لیسیدن آلت تناسلی مرد مقدمات:
-
شستشوی آلت برای آنکه باعث بیماری نشود
- داشتن و یا نداشتن مو در اطراف آلت به سلیقه طرفین باز می گردد.اما اگر مودار باشد بایستی کاملا تمیز شود.
-
پوشیدن یک شورت جذاب و تحریک کننده طوری که آلت مرد به صورت برجسته در زیر آن نمایان شود.
-
استفاده از خوش بو کنندها بر روی شورت یا اطراف آلت

حالات بدن مرد:
۱. به پشت خوابیدن مرد(بهتر است مرد زیر سر خود بالشی بگذارد تا شاهد لیسیدن آلتش توسط زن باشد.نگاه کردن مرد برای هر دو طرف تحریک کننده خواهد بود.
۲.زن به پشت بخوابد ،مرد بر روی سینه زن می نشیند طوری که آلت خود را مابین سینه های زن قرار می دهد.زن با فشردن سینه ها به هم آلت مرد را تحت فشار قرار می دهد.آلت مرد ره لبهای زن می خورد.
۳.زن و مرد به روی هم طوری که سر مرد در سمت پاهای زن و سر زن در سمت پاهای مرد قرار گیرد(شصت و نه انگلیسی)

روش لیسیدن آلت مرد:
-
آلت مرد از چهار قسمت حساس تشکیل شده است:بیضه ها–انتهای بیضه ها(ما بین مقعد و بیضه ها–طول آلت–سر آلت(حشفه)
- لیسیدن همه این مناطق توصیه می شود.
-
سر آلت تحریک پذیرترین قسمت است.به آرامی بلیسید.
-
در قسمت طول آلت بخش تحتانی حساس تر است.
-
ابتدا با نوک زبان با آلت بازی کنید.
-
سر آلت را با لبهای خود بمکید.
-
مجددا از نوک زبان استفاده کنید.
-
می توانید آلت را کنترل شده در دهان فرو کنید.به دفعات متعدد ادامه دهید.
-
برخی مردان زود انزال هستند و با این عمل به انزال می رسند.اگر زنی تمایل داشت می تواند ادامه داده و منی مرد را یا بخورد یا بر روی بدن خود(سینه ها–شکم–آلت زن–باسن و…)بریزد.
-
مرد نباید در این کار ذره ای اجبار به خرج دهد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

احساسات،نیازها و آسیب پذیری ها

برای این که عشق را احساس کنیم،به احساس نیاز داریم.وقتی نتوانیم با اطمینان خاطر احساسات خود را بیان کنیم،تماس خود را با عشق و شور و نشاط از دست می دهیم.در حالی که زنها مایلند بیشتر حرف بزنند و شوهرانشان به حرف های آنها گوش فرا دهند،مردها نیاز دارند که همسرانشان در مقام تعریف و قدردانی از آنها حرف بزنند.وقتی مرد میل به راضی کردن همسرش را ازدست بدهد،احساسات محبت آمیز او خود به خود سرکوب می شود.وقتی زنی نتواند آزادانه و با احساس امنیت خاطر احساساتش را با همسرش در میان بگذارد،او نیز احساسات و عواطف خود را سرکوب می کند.به مرور،وقتی زن و شوهر احساسات خود را همچنان سرکوب می کنند،دیواری به دور قلب خود می کشند.هرگاه زن احساس می کند که مورد بی اعتنایی شوهرش است و یا از ناحیه او حمایت نمی شود،آجر دیگری بردیواری که حول قلبش کشیده است اضافه می شود و هرگاه مردی احساس کند که از سوی همسرش مورد بی اعتنایی،یا انتقاد قرار می گیرد،آجر دیگری بر دیوار اطراف قلبش می نشاند.در آغاز می توانیم هنوز عشق و محبت را احساس کنیم؛زیرا دیوارهای اطراف قلبمان کم ارتفاع هستند و راه قلب ما را به طور کامل مسدود نکرده اند.اما وقتی دیوارها بلند می شوند و راه قلبمان را سد می کنند،میان ما و احساسات محبت آمیز فاصله ای می اندازند.برای بازگردانیدن شور و شوق عشق،باید آجرها ی دیوار اطراف قلبمان را یکی یکی خراب کنیم.به کمک برقراری ارتباط صحیح و با قدردانی از کارهای یکدیگر می توانیم مهر و عشق رفته را باز یابیم.

احساس تألم

وقتی از عشق مورد نظر خود باز می مانیم و در برابر همسر خود آسیب پذیر می شویم،احساس درد و تألم می کنیم.بسیاری از زوج ها برا ی برخورد با این تألم،بی تفاوت می شوند.ممکن است به خود بگویند:"مهم نیست،اهمیت نمی دهم."و یا ممکن است به این نتیجه برسند که نمی توانند به یکدیگر اعتماد کنند.تلاش برای افزایش مهر وعلاقه یکی از مشکلات زنان این است که وقتی احساس می کنند همسرشان آنها را دوست ندارد،نمی توانند مکنونات قلبی خود را با همسرشان در میان بگذارند و حال آن که باید و لازم است که آنها برای جلب اعتماد همسرشان بیش از پیش بکوشند.در غیر این صورت تماس با نیازهایشان را از دست می دهند.رمز افزایش اطمینان و اعتماد،انتظار کامل و بی عیب و نقص بودن همسر نیست.به جای آن باید مهارت هایی در خود ایجاد کنید تا بتوانید همسرتان را در ارائه ی آنچه شما می خواهید،یاری دهد.زن با درک تفاوت های روحی مرد می تواند به این نتیجه برسد که همسرش حتی بر خلاف آن چه در ظاهر نشان می دهد او را دوست دارد.زن می تواند به کمک مهارت های جدید ارتباطی به شوهرش کمک کند تا بهتر درمقام حمایت از او برآید.مرد برای برداشتن دیوارهای اطراف قلبش باید به همسرش توجه بیشتری نشان دهد.برای باز گردانیدن مهر و عشق باید بداند که به تلاشی سخت احتیاج دارد.اگر دیواری در اطراف قلب مرد ایجاد نشده باشد،کارها ساده می شود.اما اگر مرد مورد بی اعتنایی قرار گیرد،دیوارها بار دیگر بالا می روند.هر گاه او احساس کند که از کارهایش قدردانی نمی شود،آجر دیگری بر دیواراضافه می شود.اما اگر مرد بداند که می تواند با تلاش،دیوارهای قلبش را درهم فرو ریزد،می تواند از رخوت و کسالت بیرون آید.این گونه احساس می کند که باردیگر به مردی قدرتمند تبدیل شده است.با این قدرت جدید،راه پیش روی او،دشواری و ناهمواری اش را از دست می دهد و بار دیگر با خشنود ساختن همسرش نیرو می گیرد و قدرتمند می شود.

توصیه هایی برای رسیدن به رابطه مؤثر با همسر خود

ازدواج موفق،سرچشمه و اساس یک زندگی سالم فردی و اجتماعی است.چنانچه ازدواج با موفقیت همراه باشد نه فقط زوجین بلکه فرزندان خانواده نیز از سلامت روانی برخوردار می گردند و حالاتی نظیر احساس امنیت و آرامش،دوستی و صمیمیت متقابل،امیدواری به زندگی،و شعف در آنان به وجود می آید.رابطه زناشویی می تواند دستمایه شادی،و در غیر این صورت منبع بزرگ رنج و تألم باشد.اما عوامل موفقیت و روابط صمیمانه کدامند؟بعضی ها می گویند موفقیت ازدواج بستگی به این دارد که تا چه اندازه به عشق متعهد باشید.جمعی دیگر موفقیت روابط صمیمانه را به بخت و اقبال نسبت می دهند و این که بتوانید شخص مناسب خود را پیدا کنید،کسی که با او همخوانی داشته باشید.جمعی دیگر هم به شور و اشتیاق و به وجود علایق و یا ارزش های مشترک اشاره می کنند.بعد از بررسی صدها رابطه به این نتیجه می رسیم،کسانی در روابط صمیمانه خود موفق می شوند که از مهارت های ویژه ای برخوردارند.این بررسی نشان می دهد که روابط پایا و پُر دوام را زوج هایی تحقق می بخشند که با مهارت های میان فردی آشنایی دارند:گوش دادن،ارتباط روشن،مذاکره،برخورد مؤثر با خشم و….شما هم می توانید با خواندن و تمرین کردن مهارت های جدید را بیاموزید.تغییر دادن بخت و اقبال یا احساس شور و اشتیاق به این سادگی میسر نیست.

مهارت های ارتباط مؤثر

گوش دادن واقعی به همسر دشوار است،اما خود را به نشنیدن زدن،جواب از قبل حاضر و آماده داشتن،به نشانه های خطر توجه کردن،جمع آوری دلیل و مدرک برای اثبات ادعای خویش،داوری کردن و نظایر آن کار به مراتب ساده تری است.ولی گوش دادن مهمترین مهارت ارتباطی است که می تواند صمیمیت را به وجود آورد و آن را حفظ نماید.وقتی خوب گوش می دهید همسرتان را بهتر درک می کنید،با او هماهنگ می شوید،از روابط خود بیشتر لذت می برید و بی آن که مجبور به ذهن خوانی باشید می فهمید که همسرتان چرا چنین می گوید و چنین می کند.و با چشمان همسرتان به مسائل نگاه می کنید.در ضمن گوش دادن،نشانگر مهر و محبت شما نسبت به همسرتان است.گوش دادن مؤثر صرفاً به سکوت کردن و شنیدن حرف های همسر خلاصه نمی شود.گوش دادن واقعی به قصد و نیّت شما بستگی دارد.اگر نیت شما فهمیدن،لذت بردن،آموختن و یا کمک کردن به همسرتان است،در این صورت به واقع گوش می دهید.وقتی همسرتان موضوع مهمی را با شما در میان می گذارد باید به زبان خود و به طور خلاصه،درک و برداشت خود را از گفته های او بیان کنید.این مهم ترین بخش خوب گوش دادن است.خلاصه کردن حرف های طرف صحبت به زبان خود معمولاً به شفاف شدن منظور گوینده و درک مطلب منتهی می شود.بعد از خلاصه کردن مطلب و طرح سؤال به منظور روشن نمودن هر چه بیشتر موضوع،نوبت به باز خورد می رسد. به عبارت دیگر واکنش خودتان را نشان می دهید.در این مرحله باید بی آن که داوری کنید،به آرامی افکار،اندیشه،احساسات،نقطه نظرها و خواسته های خود و موارد دیگر را مطرح سازید.برداشت درونی خود را با همسرتان در میان بگذارید.باید مراقب باشید تا اسیر موانع سر راه ارتباط مؤثر نشوید.بازخورد سه عمل مهم انجام می دهد.نخست وقتی برداشت خود را با همسرتان در میان می گذارید،درستی آن را محک می زنید.در این زمان اگر برداشت شما از حرف او اشتباه باشد در مقام اصلاح حرف شما برمی آید. دوم،بازخورد به همسر شما کمک می کند.تا در زمینه درستی و تأثیر ارتباط خود اطلاعاتی به دست آورد.سوم،همسر شما با برداشت های جدید شما آشنا می شود.حالا جای خود را با همسرتان تغییر دهید.کسی که تاکنون حرف می زده،تبدیل به شنونده می شود و شنونده قبلی حالا حرف می زند.این برنامه آن قدر ادامه پیدا می کند تا مطلب به خوبی ایراد و درک شود.همدلی به شما کمک می کند تا مواضع همسرتان را بهتر درک کنید.برای رسیدن به همدلی بیشتر به این نکته توجه بفرمائید که هر دوی شما می خواهید در زمینه های فیزیکی و احساسی در شرایط بهتری قرار داشته باشید.ارتباط مؤثر از عزت نفس حمایت می کند و فضای مناسبی برای حل و فصل مسائل به وجود می آورد.در ارتباط مؤثر،طرفین درباره تأثیر حرفشان قبول مسئولیت می کنند.ارتباط مؤثر زمانی برقرار می شود که صداقت حاکم باشد و طرفین از گفتن دروغ اجتناب کنند.ارتباط مؤثر زمانی برقرار می شود که تمام مطلب را به شکلی که وجود دارد بگویید و از ذکر برخی از حقایق درباره مطلب خودداری نورزید.از همه اینها مهم تر لازمه ایجاد ارتباط مؤثر رفتار حمایتگرانه است،باید به جای رفتار انفعالی و فاصله گرفتن،نزدیک شدن و درک کردن را انتخاب کنید.

ده توصیه برای رسیدن به ارتباط مؤثر

1-ازعبارات داوری کننده،انتقاد آمیز و باردار اجتناب کنید.

2-از برچسب زدن های تعمیم آمیز اجتناب نمایید.

3-از مخابره پیام های با فاعل« تو»خودداری نمایید.

4-به سابقه و به گذشته ها کاری نداشته باشید.

5-مقایسه منفی نکنید.

6-تهدید نکنید.

7-احساسات خود را بیان کنید.

8-از پیام های کامل و جامع استفاده کنید.

9-از پیام های روشن استفاده کنید.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

بسیاری تصور می کنند شخصیت انسان‌ها بعد از ازدواج به یکدیگر شبیه می شود و هر چه زمان بیش‌تری از ازدواج یک شخص می‌گذرد این شباهت‌ها بیش‌تر می شود.اما تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد این موضوع درست نیست بلکه انسان ها از همان ابتدای شروع روابط به دنبال اشخاصی شبیه به خود می گردند.دانشمندان معتقدند انسان ها بر اساس شخصیت و تمایلات خود دست به انتخاب همسر می زنند و بر خلاف تصور بسیاری تفاوت ها باعث جذب آنها به یکدیگر نمی شوند.نتایج این تحقیقات در نشریه شخصیت و تفاوت‌های فردی به چاپ رسیده است.محققان از قبل هم می دانستند همسران بیش از سایر مردم به یکدیگر شبیه هستند،اما هنوز به توضیح قانع کننده ای در این مورد دست پیدا نکرده بودند.دکتر میکیلا هامبد در کلینیک روانشناسی دانشگاه میشیگان استیت در این باره گفت:برای توضیح این رویداد دو نظریه وجود دارد.یک نظریه این است که انسان‌ها با گذشت زمان روی شخصیت همسر خود تاثیر گذاشته و سعی می کنند او را شبیه خود کنند.نظر دوم این است که آنها در همان آغاز امر شخصی را برای همسری خود انتخاب می کنند که خصوصیاتی مشابه با آنها داشته باشد.برای فهمیدن این موضوع،دانشمندان تحقیقاتی رو روی هزار و 296 زوج انجام دادند که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین مطالعات در این زمینه به شمار می آید.هر کدام از این زوج ها بین 2 تا 19 سال بود که با یکدیگر زندگی می کردند.برای فهمیدن شخصیت هر فرد،پرسشنامه‌ای شامل 198 سوال تهیه شد تا رفتار و ویژگی های هر نفر به طور دقیق مشخص شد.بر همین اساس شخصیت هر فرد در دسته‌ اجتماعی،بلندپرواز،افسرده،خشن،آینده نگر و مانند آنها تقسیم بندی شد.تفاوت ها باعث جذب انسان ها نمی شود این تحقیقات نشان داد بر خلاف تصور بسیاری،گذشت زمان باعث شبیه شدن زوج‌ها به یکدیگر نمی شود.برای مثال هیچ رابطه ای بین زمان سپری شده از ازدواج هر فرد و شباهت شخصیت های آنها دیده نشد.به این ترتیب می تواند علت شباهت همسران را در فاکتورهای دیگری جستجو کرد که انتخاب بهترین پاسخ برای آن است.با وجود آن که گذشت زمان باعث شبیه شدن همسران به یکدیگر نمی شود اما در این بین استثناهایی نیز وجود دارد.یکی از این استثناها که در این میان توجه دانشمندان را به خود جلب کرد خشونت است.برای مثال اگر یکی از همسران دارای روحیه خشن باشد،دیگری نیز به مرور زمان این روحیه را پیدا می کند و از خود رفتارهای خشونت آمیز نشان می دهد.دکر هامبد در این باره گفت:اگر شما درست در این مورد فکر کنید متوجه علت این موضوع می شود.اگر همسر فردی خشن باشد،به ناچار فرد مقابل نیز مجبور به پاسخ گفتن به همین شیوه می شود و با گذشت زمان این شکل برخورد در شخصیت او تثبیت می شود.به هر صورت دانشمندان با انجام این مطالعات متوجه شدند"شباهت در شخصیت"مهم‌تر از هر فاکتور دیگری باعث جذب انسان ها به یکدیگر می شود و حتی از شباهت در تمایلات،مذهب و ایده آل های یک ازدواج موفق‌ مهم تر است.ایده تفاوت ها باعث جذب می شوند از کجا آمده است؟اما با این وجود هنوز هم بسیاری به اشتباه تصور می کنند تفاوت‌ در شخصیت های انسان هاست که باعث جذب آنها به یکدیگر می شود.دانشمندان با نظرخواهی روی 706 نفر متوجه شدند نزدیک به 85.7 درصد از انسان ها معتقدند در صورتی جذب شخصی می شود که با آن ها تفاوت های زیادی داشته باشد.یک نظریه برای توضیح این امر این است که شباهت های زیاد در بین همسران باعث خسته کننده و یکنواخت شدن زندگی آنها می شود.نظریه دیگر این است که اصولا تفاوت هاست که حساسیت ایجاد می کند و نظر انسان ها را به دیگری جلب می کند.اما با این حال زمانی که دانشمندان شخصیت زوج ها را بررسی کردند متوجه شدند با وجود تمام این نظریات،باز هم انسان ها به دنبال شخصی می روند که باورهایی مشابه با آن ها داشته باشد.
همه چیز درباره خود ارضایی و ترک خود ارضایی

پیامد های خودارضایی که بصورت اعتیاد و بیش از حد باشد:
۱.مرحله مشکل ساز(Problematic
)
در افرادی که مدتی است گرفتار خود ارضایی بیمار گونه و به شکل اعتیاد شده اند(روزانه بیش از
۱تا ۲بار)،زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی بسیار زیاد عبارت است از:
الف.خستگی و کوفتگی(Fatigues/Tiredness
)
ب.عدم تمرکز حواس(
Lack of concentration)
ج.ضعف حافظه(
Poor memory)
د.استرس و اضطراب(
Stress/Anxiety)
۲.مرحله گرفتاری شدید(Severe)
بروز علایم زیر در فرد گرفتار،نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و فرد حتی در روز 
۳ تا ۴ بار استمناء می کند  و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف.خستگی و کوفتگی(Fatigues/Tiredness
)
ب.نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی(
Mood swings)
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی(
Irritability)
د.کمر درد(
Lower back pain)
ه.نازک شدن موها(
Thinning hair)
و.ناتوانی جنسی زودرس در جوانی(
Youth impotence)
ز.بی خوابی یا بد خوابی و مشکلات مشابه(
Insomnia/Sleep problem)
۳.مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
بروز علایم زیر در فرد گرفتار،نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله دوم است و فرد حتی در روز 
۵ بار استمناء می کند و در نتیجه عوارض بسیار شدیدتری ظاهر شده است:
الف.خستگی و کوفتگی(Fatigues/Tiredness
)
ب.ریزش شدید موها(
Severe hair loss)
ج.تار شدن دید چشم ها(
Blurred vision)
د.وز وز گوش(
Buzzing in the ears)
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره(
prematurely Ejaculation)
و.درد کشاله ران و ناحیه تناسلی(
Groin/Testicular pain)
ز.دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه(
the pelvic cavity or tail bone Pain or cramps in)
در دانش پزشکی،روند پیدایش علایم یک بیماری و چگونگی بروز عوارض و نشانه‏های کلینیکی،در شناخت هر چه بیشتر یک بیماری بسیار مهم است و می‏تواند پزشک را در تشخیص و درمان بهتر بیماری و مریض را در پیشگیری کمک کند.به این دلیل مناسب است درباره نحوه پیدایش برخی از عوارض خود ارضایی که در به آن اشاره شد بیشتر به آن توضیح داده شود تا خواننده عزیز با روند پیدایش این عوارض،یا به اصطلاح پاتوفیزیولوژی (
Path physiology) آن آشنا شود.
۱.خستگی و کوفتگی:
انقباض شدید و یک مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال(ارگاسم یا اوج لذت جنسی)باعث مصرف سریع مواد غذایی ذخیره شده در عضلات و به طور عمده کاهش گلیکوژن(ماده اصلی لازم برای تولید انرژی عضلانی)می شود.خستگی عضلانی تقریبا با سرعت تهی شدن عضلات از گلیکوژن رابطه مستقیم دارد و هرچه این سرعت بیشتر باشد،خستگی بیشتر است.در خود ارضایی بسیار زیاد و بیمار گونه،به علت انقباض های مکرر عضلات بدن،ذخایر گلیکوژن عضلات به سرعت تمام می شود و خستگی و کوفتگی همیشه از عوارض بدیهی آن است.
۲.
ریزش مو:
خود ارضایی شدید و بیمار گونه به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی که در بدن ایجاد می کند،باعث افزایش هورمون جنسی مردانه؛یعنی،تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone)می شود که از عواقب بالا بودن ماده DHT
در خون،ریزش موها و تاسی و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است.
۳.خود ارضایی مکرر و بیمار گونه و اعتیادی باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیک و افزایش تخلیه اَسِتیل کولین (Acetyle Choline) از انتهای این رشته ها در مغز می‏گردد که این خود باعث پاره‏ای از عوارض جسمانی و روانی،چون حواس پرتی (Absentmindedness)،کمی حافظه(Memory)،عدم تمرکز حواس،سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید می شود.تمام این علامت ها ناشی از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است که بین سلول‏های عصبی رد و بدل می شود و انتقال پیام های مختلف را بر عهده دارد.برخی نیز بر این عقیده اند که علت بروز اختلالات مغزی(مانند حواس پرتی،عدم تمرکز حواس و کاهش حافظه)ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است که در انزال های مکرر در یک روز،تخلیه شده و هدر می رود؛زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA(هسته ۴۰۰-۳۰۰،اسپرمی که در هر انزال خارج می‏شود)RNA آنزیم‏ها،پروتئین ها،مواد قندی،لسیتین(Lecithin
)،کلسیم،فسفر،نمک های بیولوژیک،تستوسترون و…است.این ذخایر عظیم انرژی-که باید در بدن برای رشد و تقویت بخش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد-بیهوده و به طور مکرر از بدن خارج می شود و هر کدام عوارضی را به دنبال می آورند.برای مثال از آنجا که سلول های خونی و پلاکت ها در مغز استخوان ها تولید می شود و به تکامل نهایی می رسد و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است؛در افراد گرفتار خود ارضایی،تکامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول های خونی با مشکل مواجه شده و منشأ کم خونی،ضعف و خستگی در این افراد است.نیز دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال های مکرر،باعث کاهش ذخایر این مواد می شود که مواد حیاتی برای سلامتی سلول های عصبی هستند و در نتیجه اختلال عملکرد سیستم عصبی،مانند حواس پرتی،عدم تمرکز حواس و…بروز خواهد کرد.
آسیب‏های روحی و روانی‏
ضعف حافظه و حواس‏پرتی،اضطراب،منزوی شدن و گوشه‏گیری،افسردگی،بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی،پرخاشگری،بداخلاقی و تند خویی،کسالت دائمی و ضعف اراده،احساس حقارت،عدم اعتماد به نفس،احساس گناه و عذاب وجدان برون داد های روانی و روحی خود ارضایی بیمارگونه و به شکل اعتیادی است.شرح پاره‏ای از این موارد در مباحث گذشته روشن شد.

--------------------------------------------------


راه‏های درمان‏ برای اعتیاد به خود ارضایی بیمار گونه:

۱.نخستین گام برای درمان خود ارضایی بیمار گونه،اعتقاد و ایمان به درمان پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است.اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان،انتخاب راه صحیح و به کارگیری دقیق دستورها است.البته ترک اعتیاد و عادتِ نامطلوب،در زمانِ کوتاه بدون راهنمای کارآزموده و دلسوز،امکان ندارد.از همه اینها مهم‏تر،اراده و خواست فرد،نقش کلیدی و محوری را ایفا می کند.درمان و چاره جویی باید منطبق بر خواست فرد باشد؛زیرا تا وقتی که او نخواهد،می توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد.
بنابراین بیمار اگر بخواهد،می تواند بر بیماری اش غلبه کند و جمله معروف«خواستن توانستن است»،عین حقیقت است.اراده همچون نهالی است که باید آن را پرورش داد تا به مرحله خود شکوفایی و ثمردهی برسد؛به عبارت دیگر،اراده تقویت شدنی و پرورش یافتنی است و راه پرورش و تقویت آن این است که برخلاف میل خود،اندک اندک به مقابله با ایک اعتیاد برخیزد تا پس از مدتی لذت توانستن را بچشد 

۲.تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است!ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود.نشانه اینکه هنوز اراده باقی است،این است که شخص این عمل را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی دهد.برای تقویت اراده،راه‏های زیادی پیشنهاد شده که از جمله آنها تلقین به خود است‏
ویکتور پوشه-روان شناسِ فرانسوی-می گوید:افراد مبتلا به این استمناء بیمار گونه و اعتیادی،هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند:«من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور کنم،من قادرم».تکرار این عبارت ساده،اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد.
پل ژاگو بر آن است که:«تلقین،قبل از خواب نیز مؤثر است»
۳.
سعی شود شکم به هنگام خواب،بیش از حد معمول پر نباشد.
۴.
از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب گردد.
۵.
از نگاه کردن به مناظر،فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده،خودداری شود
۶.
از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور،دوری شود.
۷.
از خوردن مواد غذایی محرک،مانند خرما،پیاز،فلفل،تخم‏مرغ،گوشت قرمز و غذاهای پرچرب-اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.
۸.
قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
۹.
از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود(به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن).
۱۰.
از دست ورزی با اندام جنسی،باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی،نباید دست ورزی کرد!
۱۱.
هرگز نباید به رو خوابید.
۱۲.
به منظور تخلیه انرژی-زاید بدن،به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.
۱۳.
برای اوقات فراغت خود،برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه،ورزش،زیارت،عبادت و…پر کند.
۱۴.
سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.
۱۵.هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید،باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند.در این زمینه گفت و گو با دوستان،مشارکت در برنامه های جمعی بسیار مفید است.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

آیا میدانستید:

آفتاب سوختگی ها،حمام آفتاب ها و برنزه کردن ها ممکن است 20 سال شما را پیرتر کند.استرس ممکن است 3 سال و زندگی در شهرهای بزرگ و صنعتی 5 سال و رژیم سخت 10 سال به سن شما اضافه نماید.طریقی که مادر شما پیر شده نشانگر خوبی است که شما در سن 30 سالگی چه شکلی خواهید شد.صاف ایستادن و خندیدن می تواند شما را 10 سال جوانتر نشان دهد.شرایط دندان های شما نیز می تواند به سن شما بیافزاید و هم از سن شما کم کند.حتما از پزشک معالجتان در مورد سفید کردن دندان ها و دیگر وسایل آرایشی راهنمایی بخواهید.رژیم غذایی بسیار سخت پوست شما را دچار قحطی و کمبود مواد غذایی می کند.سریع از دست دادن وزن باعث افتادگی و افت پوست می شود.هنگامیکه شما خوابیده اید میزان احیا و نوسازی سلول های پوست در بالاترین میزان خود می باشد.ماهی به علت وجود مقدار زیادی از اسیدهای چرب در بهترین غذاست برای اینکه شما جوانتر به نظر برسید.سیگاری ها 5 بار بیشتر از غیر سیگاری ها در معرض چین و چروک های عمیق در پوست دست و صورتشان هستند.15 سال پیش چیزی که یک کرم می توانست به شما بدهدتنها مرطوب کنندگی بود.اما ظهور اسیدهای هیدروکسی آلفا شروعی بود برای مراقبت و محافظت جدی از پوست که می توانست چروک های پوست شما را از بین برده و خاصیت ارتجاعی پوست شما را افزایش دهد.امروزه دانشمندان با کشف راه های بهتر برای مقابله با نشانه های پیری را با ارائه محصولاتی که اثری عمیق و چشمگیر بر روی پوست شما داشته باشند را ادامه می دهند.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

كاش زمان بر می گشت عقب.كاش یك روز قبل بود،وقتی كه هنوز حرفی نزده بودم....دیروز خیلی منتظرش شدم.قرار بود صبح زود برای برنامه فردا قرار بگذاریم اما تا غروب خبری نشد.فكر كردم قرارمان به‌هم خورده است.بغض كرده بودم اما جلوی خودم را گرفتم.تلفن كه زد از او درباره كارش توضیح خواستم.به او گفتم كه اگر برایش اهمیت داشتم،می بایست زودتر اطلاع می‌داد كه باید به تمام كارهایش برسد و از سرسیری،وقتی هیچ‌كاری نداشت یاد من و قرارمان بیفتد.اولش عذرخواهی كرد اما من قانع نشدم و بحث را ادامه دادم،او هم بی‌خداحافظی گوشی را گذاشت.حتما برای همه ما اتفاق افتاده که دلمان خواسته زمان را نه یک ساعت که یک دقیقه عقب ببریم و همه چیز را جبران کنیم.اما اگر هوشیار نباشیم،یک اشتباه به‌راحتی می‌تواند همه چیز را نابود کند و مسیر زندگی هر دوی ما را تغییر بدهد.در واقع گاهی تاوان یک خطا یك معذرت خواهی ساده است اما هستند خطاهایی که باید برای جبران آن تاوان سنگینی بپردازیم؛تاوانی مثل جدایی. اما نكته ظریف اینجاست كه گاهی رفتار منطقی،درست همان رفتاری است كه باعث گسستن رابطه می‌شود؛به انتها رسیدن یك رابطه ناقص.بت پرستی مدرنوقتی از طرف مقابل بت می‌سازیم و او را موجودی بی عیب و نقص و مقدس تصور می‌کنیم،خودمان را فراموش می کنیم و فکر می کنیم در مقابل این انسان برتر هیچ هستیم!ولی او هم مثل ما آدم است؛با همه خصوصیت های خوب و بد یک آدم؛مثل خود ما.بنابراین طرف مقابل را باید آن‌طور که هست و با همه خوبی ها و بدی هایش ببینیم و بعد،هر تصمیمی که خواستیم بگیریم.

عشق تحمیلی

اگر احساس کنیم کسی می خواهد خودش را به ما تحمیل کند چه می کنیم؟اولین واکنش همه ما«فرار کردن» از دست اوست؛بنابراین به‌جای«تحمیل کردن»خودمان به طرف مقابل،خیلی عادی رفتار کنیم؛نه آن‌قدر بی اعتنا و نه آن قدر احساساتی که او را پشیمان کنیم و فراری بدهیم؛خودمان باشیم و بگذاریم گذر زمان و رفتار منطقی هر دوی ما،عشق و علاقه پایدار و محکمی را بینمان ایجاد کند؛عشق ناشی از یک حس خوب.

نه كوچك نه بزرگ

نقطه مقابل بزرگ بینی طرف مقابل،خود بزرگ بینی است.اطمینان و اعتماد بیش از حد به خود،بین ما فاصله می اندازد و نمی گذارد احساسات یکدیگر را درک کنیم.از طرفی گاهی وقتی دچار خودبزرگ‌بینی می شویم،نمی توانیم یا بهتر بگوییم،عمدا نمی خواهیم احساسات مان را به طرف مقابل نشان بدهیم و همین«فاصله»به‌تدریج باعث دوری و سپس جدایی می شود.

رؤیا پردازی ممنوع!

اگر قرار باشد از لحظه خداحافظی تا دیدار یا تلفن بعدی،چشم مان را روی واقعیت ها ببندیم و رؤیابافی کنیم و حرف ها و رفتارهای طرف مقابل را آن‌طور که دوست داریم تعبیر و تفسیر کنیم،قافیه را باخته‌ایم.با چشم و گوش باز-باز باز-حرف ها و رفتارهای طرف مقابل را ببینیم و بشنویم و با چشم بسته تصمیم نگیریم.چشم بسته چاه را نمی بیند.

او می‌فهمد

دروغ گفتن و تظاهر كردن بی فایده است؛چون طرف مقابل به راحتی احساس ما را می فهمد.بنابراین«صداقت»اولین و مهم ترین نکته برای شروع یک زندگی مشترک سالم و موفق است.حتی اگر صداقت ما باعث قطع پیوندمان در همان دوران نامزدی شود نباید بترسیم؛چون مطمئنا رابطه معیوب بوده و دیر یا زود این رشته پاره می‌شده است.

مقایسه نکنید

خیلی از ما عادت کرده‌ایم زندگی و روابط شخصی مان را با رابطه و زندگی دیگران مقایسه کنیم و به دنبال این مقایسه هم،یا از طرف مقابل توقع های خاصی داشته باشیم یا انتقام ناکامی‌های قبلی‌مان را از نامزدمان بگیریم!مقایسه کردن را فراموش کنیم و به خاطر بسپاریم که رابطه هر کدام از ما منحصر به فرد است و مثل خود ما و رفتارهای ویژه خود ما هستند

مثل یك راه بی پایان

با کمی دقت و تیز هوشی می توانیم طوری رفتار کنیم که همیشه برای هم،حرفی برای گفتن داشته باشیم و از هم خسته نشویم.مطالعه،آگاهی از آنچه در اطراف ما می گذرد،آگاهی از علایق و نیازهای طرف مقابل و...همگی راهکارهایی است که 2نفر را همیشه برای هم دوست‌داشتنی و نو نگه می دارد.در یک کلام اگر از همدیگر«عقب بمانیم»،زندگی‌مان نابود می شود؛مثل ترازویی که همیشه یک کفه آن سنگین‌تر از دیگری است.زن و مرد باید هم پای هم حرکت کنند تا همیشه همراه هم باشند

ساده اما نه مثل بچه ها

بچه ها را دیده‌اید که چطور بی پروا و آزاد ابراز احساسات می کنند.هرچند قرار نیست ما هم مثل کودکان رفتار کنیم اما باید صداقت و آزادی در نشان دادن احساسات را از آنها یاد بگیریم.وقتی احساسات مان را صادقانه بیان می کنیم،همان‌طور هم جواب می گیریم.بنابراین به‌جای اینکه با تکلف رفتار کنیم و از ابراز احساسات بترسیم،راحت و آزاد ابراز محبت کنیم.حتی با گفتن دلخوری هایمان،به طرف مقابل فرصت دفاع می دهیم و همین فرصت،کدورت‌های بین ما را از بین می برد؛پس از حرف زدن نترسیم.

آنها نشانه او هستند

اختلاف عروس و داماد با خانواده طرف مقابل آن قدر تکراری و نخ نماست که بهتر است اصلا درباره آن حرف نزنیم.فقط یادمان باشد پدر و مادر او،بخش مهمی از زندگی و حتی شخصیت او هستند و آزردن آنها مساوی است با آزردن کسی که خیلی دوستش داریم.از طرفی همسر ما هر چقدر هم که باگذشت و مهربان باشد،تحمل بی اعتنایی و کم اعتنایی به عزیزانش را ندارد.بنابراین اگر تلافی هم نکند،دلخور و افسرده خواهد شد و به تدریج از ما متنفر می شود و در نهایت اینکه نامزدی می تواند شیرین ترین دوران پیش از شروع زندگی مشترک باشد؛اگر توقع‌ها،خواسته‌ها و محبت‌ها خالص و دوست داشتنی و همراه با عقل و منطق باشد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

رنگ کردن موهای طبیعی با رنگ طبیعی:در مورد موهایی که تا به حال رنگ نشده اند از پشت گردن و یا از فرق سر از جایی که مو میروید.

رنگ کردن پایین مو ها که کمرنگ شده اند:برای رنگ کردن از همان رنگ معمولی استفاده کنید فقط برای نوک موها که دارای خلل و فرج می باشند تا رنگ را در خود نگه دارد از یک درجه تیره تر با مقداری رنگ طلایی یا زرد که رنگ روشن به مو میدهد.

انتهای موها رنگ نخواهد گرفت:معمولا به خاطر اینکه دارای منفذ و خلل های بسیاری هستند و باید قبل از گذاشتن رنگ این منافذ از رنگ پر شوند.رنگ مورد نظرتان را و یا رنگ یک درجه تیره تر را انتخاب و بدون اکسیدان آن را بر روی نوک موهایتان بگذارید.سپس مو ها را خشک کنید.بعد رنگ ها را طبق معمول بر روی مو ها بگذارید تا رنگ تثبیت شود.

در تابستان رنگ موها ثابت نیستند:به علت تاثیرات مخرب خورشید،گرما و یا آب.شما می توانید برای درست کردن خلل و فرج مو و نرم کردن موی خود از نرم کننده های مو استفاده کنید.

وقتی موی بلوند در اثر مواد شیمیایی موجود در استخر شنا سبز می شود:با استفاده از رنگها؟گرم(قرمز یا طلایی)این مشکل بر طرف می شود.همچنین شما می توانید از شامپو های براق کننده و شفاف کننده هم استفاده نمایید.

یک زمینه سبز مو:وقتی که یک رنگ با پایه های آبی،به موی زرد و یا طلایی زده شود در نتیجه رنگ سبز می شود.با جانشین کردن یک رنگ با پایه بنفش رنگ طبیعی تری خواهد داد.

استفاده از یک رنگ روشن کننده قبل از رنگ قرمز:هرگز رنگی بالاتر و تیره تر از نارنج؟بدست نخواهد آمد.

وقتی که بلوند قرمز روشن کمرنگ شده و تبدیل به نارنجی می شود:مقدار کمی رنگ طلایی،قرمز برای هایلایت کردن اضافه کنید.

خطوط صورتی در موهای سفیدی که با رنگ قرمز رنگ شده:به مقداری رنگ قهوه ای طبیعی به همان درجه و تون و یا تیره تر نیاز داریم.از پشت سر شروع به رنگ زدن می کنیم و بعد آن رنگی که رنگ قهوه ای به آن اضافه شده به قسمت های خط مویی که صورتی شده اند می زنیم.

وقتی که موی فعلی تان از رنگی که انتخاب کرده اید تیره تر است:به یک دکلره کننده نیاز داریم تا رنگ قبلی را به سطح و درجه برابر با رنگ انتخابی برساند و رنگ دلخواه بدست بیاید.

دکلره کننده ها:طراحی شده اند تا رنگ مصنوعی و شیمیایی را از موهای شما پاک کنند.این دکلره کننده ها برای روشن کردن موهایی با رنگ طبیعی موثر نخواهند بود.

شستشوی یک رنگ و پاک کردن یک رنگ:این دو اصطلاح یکی نیستند.شستشوی رنگ در پایان عمل رنگ زدن انجام می شود تا رنگ هایی را که جذب مو نشده اند از روی پوست سر ما پاک کند.اما پاک کردن رنگ بردن رنگ مومی باشد و معمولا وقتی که می خواهیم رنگ روشن تری بگذاریم این عمل را روی مو انجام می دهیم.

اگر مو بعد از استفاده از یک پاک کننده مو قرمز شد:برای خنثی کردن تون گرم ناخواسته ای که در مو ایجاد شده می توانیم یک رنگ با تون یا زمینه خاکستری یا بنفش به آن اضافه کنیم.

وقتی که رنگ غالب مو سفید است(بیشتر مو سفید شده):از جایی که سفید ترین مو ها را دارد شروع کنید.رنگی با یک درجه تیره از رنگ مورد نظر تان استفاده کنید.به خاطر نبود رنگ در تارهای مو رنگی که می گذارید روشن تر به نظر می رسد.

موی رنگ شده(موی زرد کمرنگ):رنگدانه های طلایی یا قرمز یا کم دارد یا اصلا ندارد.بیاد داشته باشید هایلایت ها از رنگ هایی با تون های گرم ایجاد می شوند.

مویی که سریعا در حال سفید شدن است:استفاده از رنگ های روشن تر رنگ مطلوب تری خواهد داد چرا که موهای سفیدی که دوباره رشد کرده و با موهای رنگ کرده مخلوط می شوند کمتر مشخص می شوند.

نرم کردن موی سفید:اگر موهای سفید شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کرد.به راهنمایی های سازندگان رنگها توجه کرده و همیشه قبل از گذاشتن رنگ موهایتان را خشک نمایید.رنگی که بر روی موی خیس یا مرطوب گذاشته شده باشد رقیق شده و نتیجه رنگ رضایت بخش نخواهد بود.

موهای سفید مقاوم حاشیه سر:اول این منطقه و این موها باید رنگ شوند و پس از اتمام رنگ کردن دوباره باید رنگ شوند.احتمالا یک تون تیره تر باید به این ناحیه و موهایش زده شود.

پوشاندن رگه های سفید طبیعی در موها:از یک تون تیره تر از رنگ طبیعی استفاده نمایید و مدت زمان رنگ کردن را هم افزایش دهید.

یک زمینه سبز بر موی سفید یا زرد کمرنگ:اضافه کردن مقدار کمی رنگ قرمز یا طلایی رنگ سبز را از بین خواهد برد.

نارنجی آتشین در موهایی که از قبل روشن شده اند:هنگامیکه رنگ موی شما به اندازه کافی تیره نباشد این رنگ در موهایتان ایجاد می شود.رنگ شما باید از درجه رنگ موی شما تیره تر و یا هم رنگ موی شما باشد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

باورتون نمیشه این سومین درفتیه که دارم می نویسم.دوتای قبلی رو سیو کردم چون حس کردم هنوز زوده و ممکن ایجاد سو تفاهم کنه و نتیجه معکوس بده.باید به صورت سلسله مطالب بنویسمشون.خوب حالا می خوام چند تا نکته بهتون بگم که بتونید بدون این که تبدیل به یک آدم مسخره بشید هر دختری رو بخندونید و در ضمن به سمت خودن جذب کنید:قبل از این که شروع کنم این رو تذکر بدم که دلیلی که اکثر مرد ها از خندوندن نتیجه مثبت نمی گیرن اینه که سعی می کنن با گفتن جوک دخترها رو بخندونن.در حالی که خنده ای که در اینجا مورد نظر ماست خنده ی حاصل از داشتن یک شخصیت با مزست.برای مثال چارلی چاپلین برای خودش یک شخصیت خلق کرده بود که بامرزه بود کاراش)خجالتی و دست و پا چلفتی در عین کحال زرنگ و...)شما هم باید برای خودتون یک شخصیت خلق کنید که جذاب و خنده دار باشه ولی مطمئنا دست و پا چلفتی مورد نطر ما نیست.با کارهایی بهتون می دم می تونید یک شخصیت بامرزه خلق کنید و در عین خنده دار بودن جذاب هم باشید:
1
-تا می تونید در مورد مسایل مختلف مربوط به دختر زیاده روی کنید.مثلا یه دختری بهتون میگه وای چقدر موام بد شده امشب(داره ناز می کنه که شما بگید نه خیلی هم قشنگه)!و شما هم می گید:من نی خواستم بروت بیارم ولی آره خیلی بد شده.همونجا احتمالا دختره میخنده و یک وشگونی ازتون می گیره و شما هم می تونید اینو براش دیگه تا آخره اون شب داستان کنید و همش بگید وای همه دارن مواتو بگاه می کنن!حالا چی کار کنیم و یا مثلا من خجالت می کشم با این موا با تو راه برم و ...
-2
تا اون جا که می تونید سعی کنید متحمش کنید می خواد شمی رو بلند کنه!دختر.مثلا اگه گفت دیگه دیره و من باید برم خونه بگید ولی من باهات نمیام و اون می گه نه گفتم تو بیا گفتم من می خوام برم خونه و شما هم که انگار کرید می گید ای بابا ما هنوز همدیگرو درست نمیشناسیم و تو می خوای منو ببری خونت.عجب دور و زمونه ای شده ها و...
3
-حرفاشو سو تعبیر سکسی کنید.مثلا اگر داشت بهتون می گفت مثلا با هم شام درست کنیم و برگشت گفت:"بکنیم یا نه"؟بگید:آخه الان؟اینجا؟بده جلوی همه بکنیم!حالا نمی خوای تا شب صبر کنیم؟!و...
-4
زیادی لبخند نزنید و به جوکهای خودتون نخندید.
-5
مسایل مختلف رو به هم مربوط کنید به طرزه با مزه.مثلا اگر یه دختره چاق وارد یه کافی شاپ میشه که شما نشستید شد و کون بزرگی داشت بگید آه،جنیفر لوپز اینجا چیکار می کنه یا...
-6
احساساتشو لطیف مسخره کنید؟مثلا:می گه وای واقعا از اینکه مردم بقل دستم سیگار بکشن متنفرم!بگید:حالا واقعا نسبت به این کار چه احساسی داری؟...
این ها رو با جوک ها و تیکه های با مزه تون قاطی کنید،حتما نتیجه می ده


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash

یکی از مشکلات اساسی در راه کمک به قربانیان خشونت و تجاوز جنسی،نه تنها در ایران ،که در تمام کشورهای دنیا،اقدامات نادرست یا ناکافی قربانیان است که کاردفاع از آنان را برای وکلا سخت و گاه غیرممکن می کند(موارد متعددی مثل افسانه نوروزی و مریم عابدی از جمله این موارد است).به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از سایت سازمان ضد خشونت آمریکا(www.rainn.org)، این امر ناشی از ضربه و شوک شدیدی است که اینگونه جرایم بر قربانیان وارد می کنند و آنها را دروضعیت مبهم و منفعل قرار می دهند؛به طوری که گاه قربانیان از بازگویی این واقعه برای نزدیکان خود نیز خودداری می کنند(این مشکل در جوامع سنتی و قومی بسیار حادتر و بغرنجتر است)بنابراین بهترین راه حل،دادن پیش آگاهی در این زمینه و اقدامات حمایتی برای قربانیان،پس از تجاوز است واین کار سازمانهای غیردولتی است که با الگوگیری از سازمانهای مشابه که در سرتاسر دنیا به این منظور تاسیس شده اند،و با بهره گیری از وکلا،مددکاران و مشاورین داوطلب اقدام به تاسیس مراکز اینچنینی در ایران نمایند.شبکه ملی مبارزه با زنا با محارم،آزار جنسی و تجاوز(RAINN)،بزرگترین سازمان ضد خشونت جنسی در آمریکاست که قربانیان از طریق خط تلفن اظطراری با آن ارتباط برقرار کرده و کمک می گیرند.RAINN در ماموریت خود آگاهی بخشی در زمینه آزار جنسی را مد نظر دارد،ونیز سعی می کند کمکهای ملی را در اختیار قربانیان قرار دهد.

اگر مورد تجاوز واقع شدم،چه کنم؟

•محل امنی برای خود بیابید(هر جایی که دور از متجاوز باشد).از یک دوست مورد اعتماد بخواهید که برای دادن آرامش روحی،نزد شما بماند.

•مدارک و شواهد تجاوز را از بین نبرید.حمام نروید و دندانهای خود را مسواک نزنید.تمام جزییات حمله و حمله کننده را تا جایی که امکان دارد،یادداشت کنید.

•با مراکز حمایت از زنان خشونت دیده تماس بگیرید.

•تحت معاینه پرشکی قرار بگیرید.حتی اگر جراحت فیزیکی پیدا نکرده باشید،باید خطر بیماریهای مقاربتی و بارداری را در نظر بگیرید.

•برای جمع آوری مدارک قانونی از بیمارستان بخواهید سری آزمایشهای مربوط به تجاوز را در مورد شما انجام دهد.

•اگر شک دارید که به شما مواد مخدر داده شده باشد،از آنها بخواهید که آزمایش ادرار از شما بگیرند.این نمونه ممکن است بعدا در دادگاه به نفع شما مورد استفاده واقع شود.

•موضوع را به مقامات مسوول گزارش دهید.یک مشاور می تواند شما را از مراحل قانونی کار مطلع کند.

•به خاطر داشته باشید که شما به هیچ وجه مقصر نبوده اید.

•آگاه باشید که التیام یافتن عوارض تجاوز نیاز به زمان دارد،پس به خود فرصت بدهید.

•این را بدانید که هیچگاه برای گزارش یک تجاوز و تقاضای کمک دیر نیست،حتی اگر سالها از آن گذشته باشد.بسیاری از قربانیان نمی دانند تا ماهها و حتی سالها،بعد از تجاوز نیز نیاز به کمک دارند.

چگونه می توانم به دوستی که مورد خشونت جنسی واقع شده کمک کنم؟

•در کنارش حضور داشته باشید،گوش کنید اما قضاوت نکنید.

•دوست خود را به طور جدی تشویق کنید که موضوع را گزارش کند.یک مشاور می تواند اطلاعاتی را که او برای انجام این تصمیم نیاز دارد در اختیارش قرار دهد.

•صبور باشید و بدانید دوست شما برای کنار آمدن با این آسیب به زمان نیاز دارد.

•او را از کمکهای تخصصی موجود برای او مطلع کنید اما بپذیرید که او خود باید تصمیم نهایی را در این مورد بگیرد.

چگونه می توانم خطر آزار جنسی را در مورد خود کاهش دهم؟

•مراقب لیوان نوشیدنی خود باشید و از افراد ناشناس نوشیدنی نگیرید.

•وقتی به مهمانی می روید با تعدادی از دوستان خود بروید،مراقب یکدیگر باشید و با هم مهمانی را ترک کنید.

•دایم مراقب اطراف خود باشید.

•با کسی که نمی شناسید یا به او اعتماد ندارید تنها نمانید.

•به میزان صمیمیتی که در روابط خود مد نظر دارید توجه کنید و حدود مورد نظر خود را رعایت کنید.

چگونه می توانم فرزند خود را از آزار جنسی حفظ کنم؟

•ارتباط،ارتباط،ارتباط

•با فرزندان خود صحبت کنید و نامهای مناسبی را برای اعضای بدنشان برای آنها بکار برید.کودکان آگاهتر بهتر می توانند درباره آزاری که نسبت به آنها صورت گرفته توضیح دهند.

•کودکان شما باید بدانند که احترام به بزرگتر ها به این معنی نیست که بزرگتر ها باعث شوند آنها احساس ناراحتی کنند و هیچ ایرادی ندارد اگر به آنها نه بگویند و محل را ترک کنند.

•به غریزه خود اعتماد کنید و اگر غریزه شما به شما می گوید ایرادی وجود دارد آن را جدی بگیرید و پیگیری کنید.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 30 آبان1389 توسط Amir Givtash
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ